Istorija navijanja na Karaburmi

Sve o grupi...
sima
novajlija
novajlija
Posts: 9
Joined: Sun Apr 16, 2006 11:44 pm

Post by sima »

Hvala momci na lepim recima.

Lepo je videti da nas se jos uvek neko seca.


Bas sam hteo nesto napisati o gostovanjima ali razmisljam za koja
danas da se opredelim,nisam hteo odjednom u proslom tekstu sve da naguram da ne bi udavio sa svojim romanom :D
Jedno od mojih prvih gostovanja bilo je u Zemunu krajem 80-ih ako se ne varam.
To gostovanje sam ja dozivljavao danima ,posto sam bio najmladji medju svima koji su isli, osecao sam se kao medju starijom bracom ,koja su mislia na mene i jos nas par od mene starijih godinu ,dve u to vreme klinaca.
U to vreme se znalo ko je ljuti neprijatelj , to su bili "opasni"zemunci i jos
"opasniji" indijanci koji su bili upravo to kako su se i zvali, kasnije se to prosiruje na jos par grupa tipa "United Forse", "Blue Marines","Meraklije" i naravno "Red Firm".
U Zemun se krece posle podne mi naravno ustajemo rano organizujemom bubnjeve ,zastave i sve sto ide uz to krecemo odvojeno mi klinci i stariji ,kod nas su svi rekviziti zbog sigurnosti,jer znate kako je ,to ne sme pasti ni po koju cenu , a kod nas su bili sigurni iz razloga sto smo nas par isli opusteno busom sami kao nemamo pojma o cemu se radi.
Dolazimo na stadion posle dugog traganja za istim ,jedva nam objasnise gde se nalazi , jesmo mi bili deca ali oni su bili i ostali za nas iz Beograda selendra .
Ulazimo unutra sve proslo ok. navijalo se muski prozivke sve vreme sa tadasnjom usnijinom cuvenom glupom pesmom "JA VOLIM BEOGRAD JA CEDIM LIMUN I MRZIM SVAKOG KO VOLI ZEMUN" :lol:
Zavrsava se tekma nase je da sklonimo rekvizite , stariji ostaju da se peglaju njih 50-ak , D... , oko Sokolovo , ja i jos par momaka krecemo
put kashe medjutim ispostavlja se da nije tako sve glatko kao sto smo mislili da ce biti, moramo da unistimo bubnjeve da im ne bi pali u ruke, ja se protivim tome ,da ne bi bilo zabune sto se protivim objasnicu , toga jutra sam licno napravio bubnjeve od ko se seca onih gajbica za mleko ha,ha , i zbog toga debil nedam D... da ih unisti,nravno razbili smo ih na kraju i sve je bilo ok. mora se napomenuti da su zemunci krenuli sa stadiona mnogo brojniji na nase ali ih se dosta razbezalo i dobili su mnogo lepe batine ,mi nismo imali tu srecu da se nadjemo medju tim momcima koji su ostali, bili smo deca ali smo mnogo toga dana naucili,kako se bori za Karaburmu ,posto je to tada bio rat krajeva , pre nego fudbal.
Po Beogradu je bilo jos mnogo zanimljivosti pre ,na i posle utakmica .
Smesna situacija bila je na Banjici gde smo neki momak iz Pirata tadasnjih i ja bili smesteni na tribinu sa forsima onu montaznu njih skoro cela tribina i nas dvojica, nije mi bilo lepo moram priznati ,jer da sam bio i sa ribama ,mnogo je ,posle su nas provalili i ne moram da vam pisem sta je bilo ali ziv sam i danas.
Zanimljivo je bilo i na kashi proitiv partizana gde je pala jedna od glavnih grobarskih zastava na bogosloviji.
Takodje na kashi kada su zemunci bezali i molili muriju da ih prati.
Indijanci iz Zrenjanina su dobili po picki dok smo bili na zapadu bas na nasoj tribini .
Tako jedne godine momci iz Blue Blad-a izmaltretiraju Marince iz Subotice i jos svake godine kada se doda divljanje po subotici nije ni cudo sto su Marinci bili zeljni osvete .
Ja dobijem informaciju da nam prave veliku sacekusu u Subotici da ih ima kao nikada do tada, priklucili im se neki momci koji su dosli sa ratista
u to vreme ,i sve to svatim neozbiljno ,kao nema nista od toga ,buva,
100% nas 17 krece vozom i mogla je skupo da nas kosta ta neozbiljnost .
Oko sokolovo,nas brat i ja u kaficu samo nas trojica ovi po gradu ostali i ulazi vodja Marinaca, sa pitanjem jer ste vi sa Karaburme , a ispred
njih ne znam koliko ali reka ljudi , i danas ne znam kako smo se izvukli iz tog sranja ali moram reci da nije bilo lepo .
U Nisu su spreceni incidenti , sreca po Meraklije ,takodje u Novom Sadu ,a to su posebne jajare bile uto vreme ,sada ne znam .
Trudio sam se da sto vise skratim na ovu temu ,da samo protrcim kroz ovih par prica ,bilo ih je mnogo i mogao bih do sutra pisati o tome ali neka napisu cega se sete i moji drugovi koji ovo citaju .
Samo za kraj bi pitao D... ,jer se secas kada sam krenuo na Maksimir, a ti me nalozi da idemo sa tadasnjom bracom BLUE TIGERS ,trucinim navijacima u Loznicu na tekmu koja je odlucivala ko ce u prvu srpsku ligu , a tamo seljaci da nas pobiju njih hiljadu jedva zive glave izvukosmo , pa bolje bi prosli u Zagrebu.


"NA KARABURMI ZIVIM JA ,U KRAJU MANGUPA "............................





SVAKI DECAK PRAVI, U DUSI JE PLAVI. :lol:

PS.Mozda se ponovo okaci zastava SOKOLOVI , videcemo ja bih voleo,
iako ne zivim na Kashi vec 11 god. to je moj kraj zauvek, skoro sam Oku Sokolovom ispricao ideju za zastavu .pa cemo videti, idemo mi cesto na istok,zapad ali nije to,to ipak sa ZVEZDARE KLICE VILA......... :wink:

User avatar
BF Karaburma
Nemac
Posts: 1093
Joined: Thu Apr 13, 2006 1:41 pm
Location: karaBUrma

Post by BF Karaburma »

a jer ima neka slika sa zastavom od BLUE THUNDERS-a samo da vidim kako izgleda

User avatar
Usamljeni hashishar
ken vi touk abaut d biznis...
Posts: 6179
Joined: Tue Dec 27, 2005 2:10 am
Location: Kasha
Contact:

Post by Usamljeni hashishar »

Ja sam se trudio koliko sam mogao da dodjem do nekih njihovih fotki ali nisam uspeo!
Secam se da je jedna izasla u nekim novinama i to je sve...
Sa njima sa bio par puta dok sam kao klinac trenirao atletiku u OAK Bgd...
Nadam se da cemo nesto uspeti da iskopamo!

Simo...
Svaka cast za postic, ja nisam bio tada u Zemunu ali se secam te tekme na Karaburmi...mi smo bili na platou a oni su pored istoka dosli do juga, kada smo krenuli na njih razbezali su se... :lol:
Daj jos neku dogodovstinu!

A nadam se da ce zastava od sledece sezone biti na jugu! :wink:

User avatar
BG Gambo
alkoholni obrok
Posts: 3774
Joined: Sat Oct 01, 2005 9:42 pm
Location: small part of Belgrade
Contact:

Post by BG Gambo »

Svaka čast Simi za tekst treba nas malo edukovati o tradiciji navijanja na karaburmi
Potrcao je u susret tramvaju. Tramvaj ga nije prepoznao.

http://www.slobodanavijacima.com/wp-con ... 511872.jpg

User avatar
forum_admin
OFKovac
OFKovac
Posts: 2114
Joined: Tue Aug 30, 2005 4:36 pm

Post by forum_admin »

Simo, to sa UF na njihovoj tribini si bio sa nas trojicom...ja i jos jedan smo jos uvek clanovi i tribine i ovog foruma...to je tacno ona tekma kada su oni bacali one rolne papira...'91 je u pitanju...Sokolovi su bili na "zapadu" na Banjici a mi sa UF jer nismo imali za kove ili sta vec...

User avatar
oKo sOkoLovo
novajlija
novajlija
Posts: 22
Joined: Mon Feb 27, 2006 6:07 pm
Location: kzs

Post by oKo sOkoLovo »

Zanimljivo je bilo i u Cacku u drugoj ligi. Nas par otputovalo, srecemo se pre tekme sa igracima u motelu Livade ispred Cacka. Terza, tada aktivan igrac nam smekerski daje cokoladu :roll: a na utakmici ludnica, ukupno 2 puba na stadionu. Nije bilo one tribine u funkciji koja se sada koristi za gostujuce navijace vec smo bili smesteni sa Cacanima na istu. I da me ne shvatite pogresno, nisu to bile Cete ili neki organizovani navijaci vec ludi matorci koji su na svako nase skakanje i povike kretali na nas da nas pojedu. Bruka :lol:
A sto se zemunaca tice i utakmice na Karaburmi, lepo rece Sima, to je vise bio sudar krajeva koji smo mi dodatno zacinili flajerima i plakatima koje smo lepili po celom kraju + prica od jednog do drugog i kao epilog stvarno zastrasujuca ekipa na tribini. Na pola utakmice smo krenuli sa juga partizancem ka bogosloviji ali nas je kordon policije vratio na tribinu. Neki od nas su i popili sankcije zbog toga ali sve nam se vraca po zavrsetku utakmice kada je nas mozda 10ak naletelo na 5-6 zemunaca koji su opusteno cekali prevoz kod Tri bika. Zaletanje ka istima kojima je u tom momentu stizala 16ica i cupanje iz autobusa. Kako su samo grabili rukama i nogama.
I na kraju, da se ipak vratim malo danasnjem vremenu i onome sto OFK-a u ovom trenutku ima na tribini. Ja slobodno mogu reci da neke stvari koje smo mi sanjali pre 15 i vise godina, stvari o kojima smo mastali sada, zahvaljujuci vama postaju realnost. Ono na cemu bi vam najvise cestitao je masovnost koja se rapidno povecava iz utakmice u utakmicu. Neka simpaticna orginalnost i fazon koji furate vas je svrstala u najprijatnija iznenadjenja ove sezone. Samo nastavite tako, uz ozbiljnost koju pridajete svakoj sledecoj utakmici, svakom sledecem protivniku mislim da nema zime za Uniju.
A sto se tice nas veterana, Sokolova ili kako vec hocete, u trenucima pisanja ovog posta mi se javila simpaticna ideja, nesto kao kompromisno resenje, sudar istorije i danasnjosti, tako da je moj predlog za one starije zastava UNIJA SOKOLOVA :wink: mozda gresim posle dve neprespavane noci, recite mi ako je tako ali se meni nesto tako cini jako simpaticnim.
Aj uzdravlje momci, odoh na svojih zasluzenih dva sata spavanja
mi nismo ljudi mi smo sa KaRaburme

User avatar
Richard III
sasvim,potpuno sasvim najbolji dasa...
Posts: 1162
Joined: Sun Sep 18, 2005 1:22 pm

Post by Richard III »

...bio sam tad jos sasvim mali...ali secam se utakmice sa zemunom,skupljanja na platou i zemunaca koji su dosli ispred ulaza u svlacionice...secam se jos dosta utakmica,pisao sam o tome ali kao sto sam napisao bio sam tad jos sasvim mali...
Ljudi cim nas vide odma znaju da smo gospoda

sima
novajlija
novajlija
Posts: 9
Joined: Sun Apr 16, 2006 11:44 pm

Post by sima »

Izvini Admine

Ja se secam da sam na onom ruznom stadionu rada bio sa momkom iz PIRATA zvali smo ga SVINJAC, naravno drugarski u sali,nemoj mi zameriti davno je bilo,ja mislim da smo zavrsili sa forsima iz razloga sto su undari odjednom presekli pustanje nasih na tribinu,i nama rekli ajde vi tamo {sa forsima} ,na nasu reakciju "gde cemo tamo" rekli su "ako necete idite kuci" ,sto naravno nije dolazilo u obzir.
Kada je nas golman Oleg Karavajev odbranio penal htelo je srce da mi iskoci od srece, ali sam se nekako iskulirao, a samo sam cekao da nasi sa tribine krenu sa povicima javi se simo i da budemo gotovi.
Ofka je tu tekmu ako se dobro secam , pobedila sa 2:0.
Samo jos da napomenem da su mene i tog momka iz PIRATA,provalili
radovci posle tekme u troli i da je bilo bas gadno ali dobro nista strasno....


PS. Na temu OKA SOKOLOVOG {Cacak}, pevalo se TERZA COKOLADA OOOOO. :lol:

User avatar
Usamljeni hashishar
ken vi touk abaut d biznis...
Posts: 6179
Joined: Tue Dec 27, 2005 2:10 am
Location: Kasha
Contact:

Post by Usamljeni hashishar »

Samo jos da napomenem da su mene i tog momka iz PIRATA,provalili
radovci posle tekme u troli i da je bilo bas gadno ali dobro nista strasno....
Bili smo zajedno...i na tekmi i u troli...

kocka kocka kockica... :lol:

sima
novajlija
novajlija
Posts: 9
Joined: Sun Apr 16, 2006 11:44 pm

Post by sima »

Usamljeni hashisharu........

Moglo je biti i gore reci.









Odakle ste vi momci , paaa ,
:roll:

...... JA SAM KARABURAC I BOLI ME KURAC ........ :wink:

User avatar
Usamljeni hashishar
ken vi touk abaut d biznis...
Posts: 6179
Joined: Tue Dec 27, 2005 2:10 am
Location: Kasha
Contact:

Post by Usamljeni hashishar »

Ja sam svoja prva navijacka iskustva stekao sa Sokolovima!
Gostovanje u Subotici je bilo extra...pre tekme smo svi bili na Palicu, a sa te tekme imam i slike...
Ali mnogo bolje sm se proveli u Zrenjaninu kada je posle tekme palo neko prozivanje sa Indijancima...
Sokolovima koreografije nisu bila jaca strana ali se palila pirotehnika non stop! Secam se da je S*** ispastao zbog toga uvek!
Mi smo se kao ekipica lozili i furali neki svoj fazon...imali smo i svoju grupu "BG BOYS"...ako admin ima neku fotku sa tom zastavom mogao bi da je postavi!
8)

User avatar
forum_admin
OFKovac
OFKovac
Posts: 2114
Joined: Tue Aug 30, 2005 4:36 pm

Post by forum_admin »

Admin trazi vec tri dana fotke i kao kroz maglu mu se javlja gde bi mogle da budu...

Za Simu >>> Najbolje od svega je sto nas ima na fotkama sa te utakmice (Rad-OFK)...naravno, vidimo se kako sedimo sa strane. Mislim da Usamljeni hashishar moze da nadje fotku...

sima
novajlija
novajlija
Posts: 9
Joined: Sun Apr 16, 2006 11:44 pm

Post by sima »

HASHISHARU ,DAJ TE FOTKE. :lol:


"AJMO PLAVI NE SPAVAJTE"
PS.Ko se seca matori sa megafonom uvek prisutan na zapadu.

:P

sima
novajlija
novajlija
Posts: 9
Joined: Sun Apr 16, 2006 11:44 pm

Post by sima »

Nema slika,pa dooobro....... :smt102

Samo cu kratko o utakmici sa zvezdom , mislim da je bila 92' odigrano je na marakani.
Jedna od onih tekmi gde je sve bilo u da tako kazem prijateljskoj atmosveri od same utakmice do navijanja na tribinama.
Kad je rec o navijanju tome je doprinela cinjenica da je u to vreme jedan od vodja na severu bio svima vama znani momak sa kashe .
Sto se nas tice,cimali su nas dugo pre nego sto su nas pustili na stadion
cak je uveliko bila i pocela tekma kada smo konacno usli na zapad .
Nije bas jasno sto na zapad,al' ajde bolje ista nego nista.
Grmeli smo cini mi se kao nikada,sve vreme je isla pesma,imam vhs snimak,na kome se cujemo mnogo bolje nego sever sve vreme tekme,pri tom nije ih uopste bilo malo,cak naprotiv.
Na poluvremenu pomenuti momak je dosao do nas i sada da vas ne lazem nesto smo razmenili,ne secam se sta nije ni bitno.
Sve kada se sabere , nadjacali smo ih toga dana u navijanju ali i na terenu i to ekipu koja je malo pre toga osvojila evropu samo nije igrao Pancev koji se nesto tih dana durio upravi,rezultat na kraju 0:2 Loncar i ne znam ko jos , ako ne i opet Loncar,zaboravio sam vec.
Isli smo kuci presrecni sa pesmom koja je nastavila da grmi sve jace do karaburme,usput srecemo jednog nemog momka sa severa koji
je navijao i sa nama na gotovo svim tekmama koje smo igrali kuci,koji nije sportski podneo poraz ali k. g. j...
Eto toga dana,kao i uvek vredelo je biti ofkovac,navijanje za ponos
igra isto tako , sve u svemu odlicno je bilo.



"SVAKI DECAK PRAVI U DUSI JE PLAVI"

User avatar
Usamljeni hashishar
ken vi touk abaut d biznis...
Posts: 6179
Joined: Tue Dec 27, 2005 2:10 am
Location: Kasha
Contact:

Post by Usamljeni hashishar »

Sigurno znas vise detalja nego ja...reci kada smo se skupili ispred kaveza..koliko nas je bilo?
Pa onda razvaljivanje kapije na jugu...tek onda smo otisli na zapad!

Post Reply