Širom planete

svakakve priče...
User avatar
BF2004
OFKovac
OFKovac
Posts: 1000
Joined: Wed Jan 10, 2007 5:49 pm
Location: uvek u pokretu!!!
Contact:

Post by BF2004 »

Pretesterisao kuću na pola zbog razvoda
Petak, 9. mart 2007. 15:30

Jedan Nemac veoma je bukvalno shvatio pojam podele imovine pri razvodu, pa je pretesterisao kuću i demonstrativno odneo svoju polovinu!

Neimenovani 43-godi?nji zidar iz grada Sonberga razveo se od ?ene nakon vi?e godina braka, a predmet njihovog razdora bila je vikendica.

Čovek je pa?ljivo izmerio kućicu ?iroku osam, a dugu ?est metara, i odredio svoju polovinu. Zatim je uzeo motornu testeru, presekao drveni plafon i zidove, i utovario svoj deo na vilju?kar!

Čovek se zatim odvezao vilju?karem do kuće svog brata, gde je odseo nakon razvoda.

"Rekao je da samo uzima ono ?to mu pripada. Mislim da bi njegova ?ena bila zadovoljnija nekim civilizovanijim sporazumom" rekao je portparol lokalne policije.
Image

User avatar
BF2004
OFKovac
OFKovac
Posts: 1000
Joined: Wed Jan 10, 2007 5:49 pm
Location: uvek u pokretu!!!
Contact:

Post by BF2004 »

Ovce u zemlju propale
Petak, 9. mart 2007. 17:22

Ukupno deset ovaca iz stada Ljuba Vukoja, u selu Padjeni, oko 18 kilometara od Bileće, u pravcu Berkovića, zavr?ile su u dobukom ponoru, stvorenom posle iznenadnog uru?avanja zemlji?ta, a prestra?eni me?tani strahuju da ne dodje do novih uru?avanja.

Ljubo Vukoje ističe da je stado gonio sa pa?njaka u ?talu, udaljenu od tog mesta manje od 50 metara, kada se začula strahovita tutnjava. Najveći broj ovaca već su bile pro?le, pa su otisnuta zemlja i kamenje u novonastali ponor za sobom povukli samo poslednje.

Sve se dogodilo u četvrtak ne?to posle 17 časova, a u petak su nastavljena nova obru?avanja zemlji?ta, pa je novonastali krater prečnika oko 10 metara, a njegovo dno se ne nazire.

Krater je odneo i deo seoskog puta, pa je zaseok Vinogradine odsečen od sveta.
Image

User avatar
celtic
...chuvam notj od budnih...
Posts: 2937
Joined: Wed Aug 31, 2005 10:32 pm
Location: tamo gde je hladno

Post by celtic »

GORNJI MILANOVAC - Ma koliko paradoksalno izgledalo, sve je vi?e roditelja koji se obraćaju istra?nom sudiji Op?tinskog suda u Gornjem Milanovcu Milisavu Cvetkoviću sa molbom da im pomogne tako ?to će im sina ?to du?e zadr?ati u pritvoru. - Pre nekoliko dana do?la mi je majka iz sela Brđani čijeg je sina policija privela tog jutra zbog počinjenog krivičnog dela.

Ona je do?la pre saslu?anja osumnjičenog s molbom koju u prvom trenutku nisam mogao u potpunosti da shvatim. Zahtevala je od mene, zapravo me je molila, da sinu odredim ?to du?i pritvor jer, kako mi se jadala, vi?e ne mo?e da izdr?i torturu sina koji je narkoman, a ?to du?i pritvor za sina narkomana za nju bi značio mnogo, kako je rekla, "da se bar malo odmori od maltretiranja" - priča sudija Cvetković.

On dodaje da zabrinjava to ?to ovaj slučaj nije usamljen jer, ka?e, za 25 godina koliko radi kao istra?ni sudija imao je nekoliko ovakvih slučajeva i svi se, uglavnom, odnose na roditelje dece koja su se odala drogi. - Ja kao istra?ni sudija nisam u situaciji da im re?im problem time da sinu odredim pritvor i u kom trajanju. U radu se pridr?avam zakona i od zakona zavisi da li će neko biti pritvoren i koliko će dugo biti u pritvoru, - upozorava sudija Cvetković.
"Mladiću, smatrajte se opsovanim..."

User avatar
BF2004
OFKovac
OFKovac
Posts: 1000
Joined: Wed Jan 10, 2007 5:49 pm
Location: uvek u pokretu!!!
Contact:

Post by BF2004 »

Image

Saznala da je trudna dva dana pre porodjaja
Subota, 10. mart 2007. 14:29

Tridesetdevetogodi?nja Ejpril Branum iz Kalifornije do?ivela je veliko iznenadjenje kada je u bolnici zavr?ila zbog ?eludačnih problema. Nakon pregleda, lekari su joj rekli da je trudna i da će se poroditi za dva dana.

Ejpril Branum je rekla da ni?ta nije primetila zbog svoje te?ine. Naime, Ejpril je te?ka 190 kilograma.

?Rekli su mi da imaju pitanje za mene: Jeste li trudni? Odgovorila sam im da nisam. Tada su mi rekli da ću roditi za koji dan.?, ispirčala je Ejpril novinarima.
Image

User avatar
BF2004
OFKovac
OFKovac
Posts: 1000
Joined: Wed Jan 10, 2007 5:49 pm
Location: uvek u pokretu!!!
Contact:

Post by BF2004 »

Prijavila kradju marihuane
Subota, 10. mart 2007. 11:35

Jedna ?ena sa Novog Zelanda prijavila je policiji kradju nekoliko biljaka kanabisa koje uzgaja kao ukrasne biljke u svom domu na Severnom ostrvu, objavili su u subotu lokalni mediji.

?ena, koja ima 45 godina, plačnim glasom je ispričala policiji grada Napijer da je to četvrta kradja na njenom imanju u poslednje četiri godine.

Prema njenim rečima, neko je i ovog puta noću kri?om u?ao na njeno imanje i ukrao njene tri biljke marihuane koje je ona bri?no uzgajala.

"Ja sam dobra osoba. Dosta mi je tih ni?tarija koje kradu moje stvari", kazala je ?ena. Policajac koji ju je saslu?ao preko telefona nije mogao da prestane da se smeje, ispričao je zvaničnik policije Mal Lokri.

Policajac koji je posetio neimenovanu ?enu kako bi napravio zapisnik, upozorio ju je da bi njena ljubav prema biljkama mogla da ima i zakonske posledice po nju.
Image

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

11. mart 2007.
BILO KUDA SRBI SVUDA
Na?i zemljaci trbuhom za kruhom nisu odlazili samo na Zapad nego i u Tanzaniju, Bocvanu, Namibiju...

BEOGRAD - U potrazi za boljim ?ivotom Srbi nisu odlazili u "obećane zemlje" Zapada, već su sreću oku?ali i na nekim od najegzotičnijih mesta na planeti. Pojedini od njih, ili njihovi preci, u međuvremenu su se i integrisali u lokalna domorodačka plemena u Africi i Severnoj Americi. Najpoznatiji među takvima - Ričard Milanović, Amerikanac srpskog porekla, uspeo je čak i da postane indijanski poglavica!
Foto

Ričard Milanović

Vukman Krivokuća, zamenik srpskog ministra za dijasporu, zadu?en za ekonomske odnose sa dijasporom, otkriva u razgovoru za Kurir neke od najneobičnijih ?ivotnih priča na?ih iseljenika.
- Ričard Milanović ?ivi u Palm Springsu u Kaliforniji. On je jedan od najbogatijih ljudi u SAD. Njegov otac je bio moreplovac i dvadesetih godina pro?log veka o?enio se Indijankom iz plemena Agvakalijente, a zatim postao i poglavica tog plemena.

- Poseduje ogromnu kockarnicu, a po?to u Americi Indijanci ne plaćaju porez, ona mu donosi enorman prihod. Pleme Agvakalijente ima 314 članova, a svako dete koje se rodi dobije od njega na poklon kuću i 100.000 dolara. Milanović je bio u izbornom ?tabu predsednika Bu?a i pomogao kampanju sa nekoliko miliona dolara - ka?e Vukman Krivokuća.

Na? sagovornik navodi i primer četvorice Aranđelovčana Radi?e, Krleta, Koje i Jove, koji su se Tanzaniji, gde su oti?li da rade devedesetih godina, potpuno srodili sa lokalnim afričkim ?ivljem. Sva četvorica o?enili su se crnkinjama i imaju po dve-tri ?ene, s obzirom na to da je u Tanzaniji dozvoljena poligamija.

- Kada odete u to selo, videćete crnčiće kako igraju fudbal, govore na srpskom i psuju na srpskom! Ova četiri na?a čoveka su pravoslavci, slave slavu i dalje po?tuju svoju tradiciju. Imaju i svoju malu farmu prasića i svaki gost je dobrodo?ao u njihov dom, gde ga dočekuju po starom srpskom domaćinskom običaju - obja?njava Krivokuća.

On dodaje da Srbi ?ive i na Islandu, ali Ministarstvo sa njima nema kontakt. Srba ima i na Filipinima, Borneu, Novoj Kaledoniji, Peruu, Venecueli, Argentini, a na?a velika zajednica je u Brazilu, gde u Sao Paulu boravi oko 10.000 na?ih ljudi.

- U arapskim zemaljama najvi?e na?ih ?ivi u Kuvajtu, dok u Iranu, Avganistanu i Pakistanu nema Srba. Ranije je nekolicina ?ivela u Iraku, međutim, sada nam nije poznato da li je neko ostao. ?to se tiče SPC, mi imamo samo jednu crkvu na području Afrike u Johanesburgu, crkvu svetog Tome. U zemljama gde nema objekata SPC na?i ljudi odlaze da se mole u grčku ili rusku pravoslavnu crkvu - ka?e Krivokuća.


Pogrebnik u Bocvani

Nekoliko Srba ?ivi i u Bocvani, u glavnom gradu Gabornu, a najuticajniji i najbogatiji Srbin vlasnik je pogrebnog preduzeća. Taj posao tamo je veoma isplativ, jer je stopa smrtnosti zbog side velika. Mali broj Srba ?ivi u Namibiji, zatim u Zambiji u Harareu, a najvi?e na?ih ljudi ?ivi u Ju?noafričkoj Republici.
- Nekoliko srpskih porodica već godinama ?ivi na Tajlandu, u Pataji. Tamo uglavnom dr?e ugostiteljske objekte i prodavnice sa suvenirima. Manji broj Srba takođe ?ivi i na Aljasci, u Enkorid?u, gde se uglavnom bave ribolovom - ka?e na? sagovornik.
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
BF2004
OFKovac
OFKovac
Posts: 1000
Joined: Wed Jan 10, 2007 5:49 pm
Location: uvek u pokretu!!!
Contact:

Post by BF2004 »

Promenio 500 telefona za devet godina
Nedelja, 11. mart 2007. 12:07

Jedan dvadesetčetvorogodi?nji Kinez u proteklih devet godina uspeo je da promeni čak 500 različitih modela mobilnih telefona, ?to mu je donelo ogromno iskustvo u servisiranju mobilnih aparata na univerzitetu koji pohadja.

"Svoj prvi telefon sam dobio od oca 1998. godine i od tada imam ?elju da kupim novi čim naučim da se koristim njegovim mogućnostima", rekao je Djang Ji, rekorder po broju mobilnih telefona koje je posedovao.

On je rekao da se na ovaj hobi odlučio zbog prevelike ljubavi prema novim tehnologijama i sve naprednijim mobilnim uredjajima.

Interesantno je napomenuti da Ji nije ni jedan od uredjaja koristio du?e od mesec dana nakon čega bi kupio drugi model, a stari preprodao nekom od svojih prijatelja.
Image

User avatar
BF2004
OFKovac
OFKovac
Posts: 1000
Joined: Wed Jan 10, 2007 5:49 pm
Location: uvek u pokretu!!!
Contact:

Post by BF2004 »

Vozio 57 godina bez dozvole
Nedelja, 11. mart 2007. 11:19

Sud u francuskom gradu Nantu osudio je na tri meseca uslovno mu?karca koji je 57 godina vozio bez dozvole.

Vozač bez dozvole, star 78 godina, otkriven je u januaru, kad je izgubio kontrolu nad kolima u udario u za?titnu ogradu.

Tada je utvrdjeno i da je u krvi imao veću dozu alkohola od dozvoljene.

"Bio je to čist baksuzluk", izjavio je njegov advokat ?an-Mi?el Polono.

Čovek koji je 40 godina profesionalno vozio 3,5 tone te?ak kamion, posedovao je od 1949. vojnu vozačku dozvolu, ali je nikada nije preveo u civilnu ni produ?avao.

Sud je naredio i konfiskaciju njegovog vozila i zabranio mu da u toku narednih deset meseci pola?e vozački ispit.
Image

User avatar
BF2004
OFKovac
OFKovac
Posts: 1000
Joined: Wed Jan 10, 2007 5:49 pm
Location: uvek u pokretu!!!
Contact:

Post by BF2004 »

Dijamant u zatvorskom tu?u
Ponedeljak, 12. mart 2007. 08:33

Dijamant vredan 25.000 dolara pronadjen je u kupatilu jednog zatvora u okrugu Orind?, nedaleko od Los Andjelesa, u gde je poslednjih 14 meseci kaznu izdr?avao jedan zatvorenik osudjen za kradju zlatare.

Dragi kamen je pronadjen početkom marta u odvodnoj cevi sale za tu?iranje zatvora Tio Lejsi, saop?tila je policija koja je nedavno dobila naredjenje da pretra?i tu?eve te zatvorske jedinice.

Prema pisanju lokalne ?tampe, dijamant je pre dve godine ukrao iz jedne zlatare zatvorenik Bret Alen Lengford (39).

Uprkos hap?enju i odvodjenju u zatvor, Lengford je uspeo da sačuva dragi kamen tako ?to ga je gutao svaki put kada bi osoblje zatvora pretresalo njegovu ćeliju.
Image

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

macado hunters...

Doboj: Braća ukrala 100 litara rakije

Djelatnici Centra javne sigurnosti Doboj uhitili su u subotu braću Ž.Ž. (33) i Ž.Ž. (33) iz Modriče, osumnjičene da su opljačkali više obiteljskih domaćinstava, priopćeno je iz dobojske policije.

Braća su osumnjičena da su u proteklih 15 dana izvršili provalnu krađu u kuće S.M. i B.M. iz Modriče, a iz kuća odnijeli cirkular i 100 litara rakije.
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
BG Gambo
alkoholni obrok
Posts: 3774
Joined: Sat Oct 01, 2005 9:42 pm
Location: small part of Belgrade
Contact:

Post by BG Gambo »

Izgorelo romsko naselje

Gornji Milanovac -- U požaru u romskom naselju u Gornjem Milanovcu izgorele kuće šest porodica.

Kako je rekao komandir Vatrogasne jedinice u tom gradu Radojko Joksić, šest porodica s 41 članom, od čega je 30 dece, koje žive u naselju pored reke Despotovice, ostalo je bez smeštaja protekle noći, posle požara koji je zahvatio jednu trošnu kuću oko koje su bile podignute i ostale prostorije od kartona i iverice.

Pretpostavlja se da su požar izazvale neispravne električne instalacije.

Predsednik Udruženja Roma u Gornjem Milanovcu Zoran Ristić rekao je da će uz pomoć Opštine i Crvenog krsta za sve porodice biti obezbeđen privremeni smeštaj u barakama građevinskog preduzeća Graditelj, a Centar za socijalni rad obezbediće sredstva za njihovo dalje zbrinjavanje.
Potrcao je u susret tramvaju. Tramvaj ga nije prepoznao.

http://www.slobodanavijacima.com/wp-con ... 511872.jpg

User avatar
BF2004
OFKovac
OFKovac
Posts: 1000
Joined: Wed Jan 10, 2007 5:49 pm
Location: uvek u pokretu!!!
Contact:

Post by BF2004 »

Spasao psu ?ivot ve?tačkim disanjem
http://www.mtsmondo.com/entertainment/v ... vest=50085


Pijanistkinja koja uspavljuje publiku
http://www.mtsmondo.com/entertainment/v ... vest=50081
Image

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

SEKS KOJI UBIJA
U Kragujevcu registrovano oko 20 prostitutki, od kojih su mnoge zaražene virusom hepatitisa C, a za tri se zna da su HIV pozitivne

http://www.kurir-info.co.yu/arhiva/2007 ... 2007.shtml
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

Bubnjar Čorbe u bolnici, Bora ljut na medije
http://www.mtsmondo.com/entertainment/m ... vest=50142
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
BF2004
OFKovac
OFKovac
Posts: 1000
Joined: Wed Jan 10, 2007 5:49 pm
Location: uvek u pokretu!!!
Contact:

Post by BF2004 »

Image

Post Reply