Dogodilo se na danasnji dan....

svakakve priče...
User avatar
Usamljeni hashishar
ken vi touk abaut d biznis...
Posts: 6179
Joined: Tue Dec 27, 2005 2:10 am
Location: Kasha
Contact:

Post by Usamljeni hashishar »

Nemas ti pacove pojma...film je extra dobar!

User avatar
Zbidelj
OFKovac
OFKovac
Posts: 1304
Joined: Thu Mar 01, 2007 10:34 pm
Location: Beograd

Post by Zbidelj »

I ja sam razocaran filmom,posebno zato sto sam procitao knjigu-Ognjena kapija,te sam se nadao da je film radjen po njoj,kad ono...jebena bajka...
Volim i ja zljut,kentor i mespatle!

User avatar
voja 10
terijer
Posts: 1902
Joined: Mon Oct 31, 2005 10:47 am
Location: divlji zapad

Post by voja 10 »

platio sam 115 dinara za tri srka produžene espreso kafe bez mleka u VELIKOJ šolji...I da, prvi put sam posetio doktora za probleme.
"un poco con la cabeza de Maradona y otro poco con la mano de Dios"

User avatar
voja 10
terijer
Posts: 1902
Joined: Mon Oct 31, 2005 10:47 am
Location: divlji zapad

Post by voja 10 »

Rešio sam da postove budžim ovdi :D
"un poco con la cabeza de Maradona y otro poco con la mano de Dios"

User avatar
voja 10
terijer
Posts: 1902
Joined: Mon Oct 31, 2005 10:47 am
Location: divlji zapad

Post by voja 10 »

Video Petka jutros u 7:50 (mnoooooooogo rano) u parkiću kod skupštine, šeta Hulija...a meni u glavi zuje muve.
"un poco con la cabeza de Maradona y otro poco con la mano de Dios"

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

Godišnjica tragedije u školi u Beslanu
Subota, 1. septembar 2007. 15:47

Ožalošćeni rodjaci sakupili su se u Beslanu da obeleže treću godinu od krize uzimanja talaca u školi u tom gradu koja se završila sa 333 mrtva, od kojih 186 dece.

Glavna ceremonija je počela pored ruševina Skole broj 1 u Beslanu, malom gradiću ruske republike Severne Osetije gde se skupilo više od 3.000 ljudi noseći sveće i polažući cveće na zgarište zgrade u kojoj su taoci držani.

Ruski predsednik Vladimir Putin rekao je danas da Rusija ne može da "zaboravi decu koja nikad više neće ići u školu" podsećajući na stotine poginulih kada su čečenski pobunjenici zauzeli školu pre tri godine.

Izaslanik Kremlja Dmitri Kozak je uveravao porodice nastradalih da se sprovodi solidna istraga o akciji spašavanja za koju porodice i mnogi Rusi smatraju da je sprovedena uz seriju grešaka.

Kozak je rekao da će svaki funkcioner za koga se utvrdi nemarnost biti predat sudu, javljaju ruski lokalni mediji.

Naoružani čečenski pobunjenici su zatvorili više od 1.000 dece i roditelja koji su prisustvovali proslavi početka školske godine u Beslanu u septembru 2004. U haotičnoj akciji spasavanja koju su sprovele ruske snage ubijeno je 333 talaca, od kojih pola dece.

Na trogodišnjicu tragedije Komitet majki Beslana, koji su osnovale majke stradale dece, pozvao je u otvorenom pismu predsednika Putina da iskoristi svoju poslednju godinu na tom položaju da poseti Beslan i kaže istinu o masakru.

Putin treba da napusti predsednički položaj posle predsedničkih izbora u Mmrtu 2008. godine.

"Najvažnija istina je da su naša deca žrtvovana zbog nečijih birokratskih interesa. Mi zamo da je to istina. Ceo ruski narod treba takodje to da zna," rekle su one u pismu.

"Beslan nije samo tragedija za Rusiju nego je i sramotna epizoda za ruske vlasti," navodi se u pismu.

Očevici u Beslanu su rekli da su videli kako ruske snage pucaju u školu, što su ruski zvaničnici demantovali.

Beslan se nalazi u severnom Kavkazu blizu Čečenije gde su se ruske snage borile u dva rata protiv separatističkih pobunjenika i odakle se često sukobi preliju u susedne oblasti.

Komisija ruskog paralmenta je zaključila u decembru 2006. da akcije specijalnih ruskih snaga nisu izazvale opasnost za taoce i da su teroristi, a ne specijalne snage, odgovorne za eksploziju u školi.

Ali rodbina žrtava i mnogi Rusi i dalje smatraju da se kriju neke činjenice u vezi raspleta krize talaca.
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Costillone
junior
junior
Posts: 144
Joined: Tue May 30, 2006 6:31 pm

Post by Costillone »

што се мене тиче доста је било школе! :lol:

User avatar
BSK 1911
Sinovac
Posts: 1919
Joined: Fri Sep 02, 2005 10:55 am
Location: Beogradski hram fudbala

Post by BSK 1911 »

Costillone wrote:што се мене тиче доста је било школе! :lol:
Bratic ja bi bulju dao da ponovo idem u skolu,a Buzo kako nam je bilo,sad bi bila zurka kod "Glamocha"..
Једини Српски клуб са краљевским титулама
1931,1933,1935,1936,1939...

User avatar
Zbidelj
OFKovac
OFKovac
Posts: 1304
Joined: Thu Mar 01, 2007 10:34 pm
Location: Beograd

Post by Zbidelj »

BSK 1911 wrote:
Costillone wrote:што се мене тиче доста је било школе! :lol:
Bratic ja bi bulju dao da ponovo idem u skolu,a Buzo kako nam je bilo,sad bi bila zurka kod "Glamocha"..
Ja bih dao dve,kad bih imao...Najbolji dani,najbolji...
Volim i ja zljut,kentor i mespatle!

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

onakav tempo sada ne bih izdrzao... :)
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Zbidelj
OFKovac
OFKovac
Posts: 1304
Joined: Thu Mar 01, 2007 10:34 pm
Location: Beograd

Post by Zbidelj »

Ne znam,meni stvarno nedostaju ti dani...Znas,mnogo slobodnog vremena za zajebanciju,ne razmisljas o mnogo stvari,pogotovo ne o nekim sranjima koje te muce sada...
Volim i ja zljut,kentor i mespatle!

User avatar
Eric Cartman
exbanovani starmali Raja
Posts: 5183
Joined: Wed Mar 08, 2006 10:37 am
Location: Beograd
Contact:

Post by Eric Cartman »

Ja nikad nisam voleo da idem u skolu i drago mi je sto vise ne moram. :)
Χριστός Ανέστη εκ νεκρών

User avatar
Zbidelj
OFKovac
OFKovac
Posts: 1304
Joined: Thu Mar 01, 2007 10:34 pm
Location: Beograd

Post by Zbidelj »

Eric Cartman wrote:Ja nikad nisam voleo da idem u skolu i drago mi je sto vise ne moram. :)
Nemas ti pojima... :D
Volim i ja zljut,kentor i mespatle!

User avatar
Zbidelj
OFKovac
OFKovac
Posts: 1304
Joined: Thu Mar 01, 2007 10:34 pm
Location: Beograd

Post by Zbidelj »

63.p.n.e.: Rodjen Gaj Julije Cezar Oktavijan
Image
Rimski državnik i vojskovodja Gaj Julije Cezar Oktavijan Avgust, bio je prvi rimski car, usvojeni sin Gaja Julija Cezara.

Godinu dana posle ubistva Cezara 44. pre nove ere, kao komandant senatske vojske kod Mutine potukao je Marka Antonija, ali je ubrzo s njim i Markom Emilijem Lepidom sklopio trijumvirat.

Posle druge pobede nad Antonijem kod Akcijuma 31. pre nove ere - koja mu je omogućila osvajanje Egipta - pod imenom Avgust preuzeo je svu vlast i ukinuo republiku.

Zaveo je novi oblik vladavine i administracije poznat kao principat (centralizacija vlasti).

Ulepšao je Rim mnogim gradjevinama, pomagao nauku i umetnost i njegova vladavina je najsjajniji period rimske istorije, nazvana "Avgustov" ili "Zlatni vek".
Volim i ja zljut,kentor i mespatle!

Post Reply