Nostalgy iliti do jaja!!!

svakakve priče...
User avatar
Electric Blue
Siledzija Sebes
Posts: 3579
Joined: Wed Aug 31, 2005 11:21 pm

Re: Nostalgy iliti do jaja!!!

Post by Electric Blue »

A sada spektakl!!!

Šta djeca ynaju o zavičaju?!

Autor emisije je Duško Trifunović aka Čika Duško!
Image

Ako se secate, deca u toj emisiji koja posećuje pasivne i ruralne krajeve pričaju o svom rodnom mjestu, svojim simpatijama..... Jedan deo emisije je koncipiran tako da čika Duško kaže neku riječ a deca objašnjavaju kako je ta riječ nastala. Mahom lupetaju gluposti, ponavljaju kao papagaju ono sto je neko pre njih rekao, trokiraju i mucaju...
Pre 90-e, kada sam imao 5,6,7 godina, iz bogatog programa nacionalnog servisa, između ostalog,pratio sam i ovu emisiju...Naročito se sećam jedne emisije gde su deca pogađala kako je nastala riječ Karaburma. Secam se da je uvod za postavljanje ovog zadatka bio otprilike sledeći(slobodna interpretacija):
Djeco,znate li koji je glavni grad naše zemlje? ..... Taj grad ima mnogo krajeva,i u jednom od tih krajeva se nalazi i stadion kluba za koji ja navijam a koji se zove OFK Beograd. I ja sam se mnogo nervirao kad su oni ispali u drugu ligu, ali će izgleda da se vrate...Djeco,taj deo grada se zove Karaburma. Pitam ja Vas sada kako je nastala riječ Karaburma?

Na zalost,na snimku koji sledi nalazi se samo jedan mali završni deo te emisije, što je prava šteta....

:arrow: :arrow: :arrow: http://www.youtube.com/watch?v=BXU2hhKDjeQ
ImageImageImageImage

User avatar
Black Bloc
zaista me boli kurac...
Posts: 2885
Joined: Thu Jun 14, 2007 11:59 pm
Location: Daleko od alkohola u zagrljaju karaktera

Re: Nostalgy iliti do jaja!!!

Post by Black Bloc »

:thumleft:

bravo za elektricnog...bravo...
His Excellency President for Life, Field Marshal Al Hadji Doctor Idi Amin, VC, DSO, MC, Lord of All the Beasts of the Earth and Fishes of the Sea, and Conqueror of the British Empire in Africa in General and Uganda in Particular !

User avatar
BG Gambo
alkoholni obrok
Posts: 3774
Joined: Sat Oct 01, 2005 9:42 pm
Location: small part of Belgrade
Contact:

Re: Nostalgy iliti do jaja!!!

Post by BG Gambo »

Potrcao je u susret tramvaju. Tramvaj ga nije prepoznao.

http://www.slobodanavijacima.com/wp-con ... 511872.jpg

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: Nostalgy iliti do jaja!!!

Post by Booze Brothers »

grunf wrote:једна одлична измишљена прича са другог форума...свака част аутору...

Evo ja ću da podelim jedan moj doživljaj sa vama... Davno je to bilo, ne sećam se baš najbole dal je bila '26 ili '27, uglavnom igra BASK protiv zagrebačke Konkordije u gostima (tada, pre Partizana, pratio sam BASK sa drugarima iz kraja). I rešimo mi da odemo za Zagreb na tekmu, tada to niko nije radio, nisu postojale navijačke grupe kao danas, tada je bio više neki kežual fazon... jedino po čemu si mogao da raspoznaš navijača od običnih ljudi je bilo to što nikada sa sobom nisu nosili džepne satove jer se redovno dešavalo da ih polome u tuči. Tada su na tribini takođe bili popularni plitki šeširi velikog oboda sa trakom u boji voljenog kluba...

Elem, nađemo se mi u kafani "Albanija" (tada su se tamo skupljali navijači, kao kasnije ispred "Snežane" ili "Avale"), nas par momaka sa Savamale, Dorćola, Zereka - u principu urbana ekipa... Iako su nas i tada pljuvali po štampi, te da smo ovakvi, te da smo onakvi, da pravimo nerede i šta ti ja znam - to su sve bili fini momci (trgovački pomoćnici, apotekari... jedan momak je čak bio poručnik u kraljevoj Gardi).

Image

A bila je tada i zajebana situacija, Radić priča svašta po skupštini, HSS stalno pravi neke demonstracije, dočekaće nas tamo kao neke provokatore, braćemo kožu na šiljak... ali uz litre špricera hrabrost brzo raste i konačno odlučismo da ćemo ići, pa kud puklo puklo.

Dva dana pred utakmicu polazi nas 5 iz Beograda, totalno inkognito, imali smo samo odeću na sebi, jednu košaricu sa sendvičima, veliku buteljku belog vina (Smederevka) i dve boce soda-vode. Krenuli smo polako i napredovali ka svom konačnom cilju... Špricer je grejao našu krv a pesma naša srca... pevale su se tada popularne "Kad bi ove ruže male", "Jesenska ruža", " Vi dražesne žene", "Na rastanku", a kada smo malo više popili, bogami smo počeli i sa rodoljubivim pesmama "Jeremija pali topa", "Nizamski rastanak" i "Marširala kralja Petra garda"...

I tako... posle celog dana puta i nekoliko usputnih stajanja kako bi popunili vinske zalihe (par debelih demižonki smo kupili uz put), stigosmo i na zagrebački kolodvor. Niko nas nije očekivao, tada u Savskoj banovini i nije bilo organizovane navijačke grupe... a pošto smo bili kežual, rešismo da sednemo u neki birc u centru na par gemišta, pa će odatle lagano ka igralištu Konkordije. I prođosmo park ispred JAZU i ceo Zrinjevac i izađosmo na trg Bana Jelačića... i eto dileme - hoćemo li sesti u Dubrovnik ili Gradsku kavanu? Hajdemo ipak u Gradsku kavanu. Sedosmo, naručismo špricere, nestrpljivo očekujući predstojeći derbi.

Posle par pića, opustismo se mi (jer treba biti pošten i pomenuti da nas izvesna napetost nije napuštala tokom celog puta) i započe, prvo tiho, pa zatim sve glasnije i glasnije i pesma - BASK ale,ale,ale; samo za BASK svi mi živimo i samo njemu se divimo; Beogradske lole znaju, za BASK život će da daju i sve u tom tonu. Tada smo već počeli da privlačimo pažnju, ljudi su počeli da zastajkuju i da blenu u nas jer tako nešto još nisu videli. Utom je prišao i konobar i na uvo mi šapnuo: "Prosim vas, Gospon, dajte budite malo tiši, bute mi rasterali sve mušterije, ne. A budu i žandarmi došli." Oterah ga ja tad u k...c i rekoh da brzo donese još jednu butelju i sifon sa sodom... Tada se ispred kafanske bašte okupila i jedna mala grupica ljudi, očigledno iziritirana našom pojavom i poprilično bahatim ponašanjem. Uskoro su počeli i da dobacuju ponešto: "Cigani, idite u Beograd!", "Kaj ćete vi ovde?" a ubrzo se začula i pesma "Ustani bane" i "Još Hrvatska ni propala"... Mi se tu trgosmo sa stolica i počesmo glasnije da pevamo, ovog puta pesme o proboju solunskog fronta a uskoro se naša ekipica našla oči u oči sa tih 20-tak purgera... poče gurkanje i povlačenje i komešanje... oni nama psuju majku cigansku a mi njima i Radića i Josipa Franka i Starčevića i generala Sarkotića i Đuru Basaričeka... poleteše i flaše i stolice i taman kada je počela prava tuča, dotrčaše žandarmi, njih pedesetak i razdvojiše nas... Iskreno, da nisu oni naleteli, verovatno bi najebali jer smo u našoj pijanoj ludosti pomislili da bi mogli da se nosimo sa višestruko brojnijim neprijateljem.

Image

Žandari su nas otpratili do igrališta i smestili iza gola na južnoj strani... ja se utakmice ne sećam nešto posebno, bio sam pijan ali se sećam da smo navijali ceo meč i da smo palili novine i ubacivali na teren... naši su odigrali 1:1, posle tekme su nas samo spakovali u kočiju jednu i doterali na kolodvor, gde su nas u izolaciji držali sve dok nije došao prvi voz za Beograd. U povratku pesma, sve dok nisu popadali i pozaspevali od alkohola i umora negde kod Slavonskog Broda.

Prvo moje gostovanje... jako rado ga se sećam, šteta samo što nema više mojih drugara da ove uspomene podelim sa njima... rasula se ekipa, neki su poginuli za vreme okupacije, neki su otišli u emigraciju... samo sam ja ostao. Evo i danas, 80 godina kasnije, iako sam još uvek redovan na tekmama (Partizana, pošto BASKa više nema), najradije se sećam mladosti i svojih navijačkih početaka.



Sve vas ljubi,

Janićijević M. Života,

penzioner



zach.gif
:cheers: samo jeba ga bask i partizan, vidi se da nema pojma kada njih spaja...
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
BSK 1911
Sinovac
Posts: 1919
Joined: Fri Sep 02, 2005 10:55 am
Location: Beogradski hram fudbala

Re: Nostalgy iliti do jaja!!!

Post by BSK 1911 »

Једини Српски клуб са краљевским титулама
1931,1933,1935,1936,1939...

User avatar
Black Bloc
zaista me boli kurac...
Posts: 2885
Joined: Thu Jun 14, 2007 11:59 pm
Location: Daleko od alkohola u zagrljaju karaktera

Re: Nostalgy iliti do jaja!!!

Post by Black Bloc »

:wink:

His Excellency President for Life, Field Marshal Al Hadji Doctor Idi Amin, VC, DSO, MC, Lord of All the Beasts of the Earth and Fishes of the Sea, and Conqueror of the British Empire in Africa in General and Uganda in Particular !

User avatar
Usamljeni hashishar
ken vi touk abaut d biznis...
Posts: 6179
Joined: Tue Dec 27, 2005 2:10 am
Location: Kasha
Contact:

Re: Nostalgy iliti do jaja!!!

Post by Usamljeni hashishar »

Image

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: Nostalgy iliti do jaja!!!

Post by Booze Brothers »

ја то боме нисам носио...реално нисам баш симпатисао рају са том одором...мада сам имао неки буђави доњи део са бувљака...а имао сам после неку адидас тренерку, али то није ово... :)
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Usamljeni hashishar
ken vi touk abaut d biznis...
Posts: 6179
Joined: Tue Dec 27, 2005 2:10 am
Location: Kasha
Contact:

Re: Nostalgy iliti do jaja!!!

Post by Usamljeni hashishar »

Matori, Kappa danone...KEVA !!! :0

User avatar
Black Bloc
zaista me boli kurac...
Posts: 2885
Joined: Thu Jun 14, 2007 11:59 pm
Location: Daleko od alkohola u zagrljaju karaktera

Re: Nostalgy iliti do jaja!!!

Post by Black Bloc »

Kappa DANONE - Juventus je bila uniforma zeldija i wannabe mangupa i jos jaca kombinacija za sve koji vole funky boje - Barcelona :

Image

ili

Image

U kombinaciji sa :

(ne mogu da nadjem sliku nikako) - Replay sa belim iznad bulje

ili

LEVIS 509

Image

ili jos bolje :

DIESEL

Image
His Excellency President for Life, Field Marshal Al Hadji Doctor Idi Amin, VC, DSO, MC, Lord of All the Beasts of the Earth and Fishes of the Sea, and Conqueror of the British Empire in Africa in General and Uganda in Particular !

User avatar
Usamljeni hashishar
ken vi touk abaut d biznis...
Posts: 6179
Joined: Tue Dec 27, 2005 2:10 am
Location: Kasha
Contact:

Re: Nostalgy iliti do jaja!!!

Post by Usamljeni hashishar »

Ne mogu nigde da iskopam slicicu metalnog kaisa! :)

User avatar
Black Bloc
zaista me boli kurac...
Posts: 2885
Joined: Thu Jun 14, 2007 11:59 pm
Location: Daleko od alkohola u zagrljaju karaktera

Re: Nostalgy iliti do jaja!!!

Post by Black Bloc »

E...da ti znas da na "zapadu" postoje kursevi iz googlanja...

A ovo je jedan od prvih zadataka...

Image
His Excellency President for Life, Field Marshal Al Hadji Doctor Idi Amin, VC, DSO, MC, Lord of All the Beasts of the Earth and Fishes of the Sea, and Conqueror of the British Empire in Africa in General and Uganda in Particular !

User avatar
Usamljeni hashishar
ken vi touk abaut d biznis...
Posts: 6179
Joined: Tue Dec 27, 2005 2:10 am
Location: Kasha
Contact:

Re: Nostalgy iliti do jaja!!!

Post by Usamljeni hashishar »

Ma to si ti slikao svoj... :)

User avatar
Zbidelj
OFKovac
OFKovac
Posts: 1304
Joined: Thu Mar 01, 2007 10:34 pm
Location: Beograd

Re: Nostalgy iliti do jaja!!!

Post by Zbidelj »

Usamljeni hashishar wrote:Ma to si ti slikao svoj... :)
------*-----*-
Volim i ja zljut,kentor i mespatle!

User avatar
Usamljeni hashishar
ken vi touk abaut d biznis...
Posts: 6179
Joined: Tue Dec 27, 2005 2:10 am
Location: Kasha
Contact:

Re: Nostalgy iliti do jaja!!!

Post by Usamljeni hashishar »


Post Reply