Gde su, šta rade...

Sve o klubu...i fudbalu uopšte...
User avatar
celtic
...chuvam notj od budnih...
Posts: 2937
Joined: Wed Aug 31, 2005 10:32 pm
Location: tamo gde je hladno

Post by celtic »

U Nantu su blistali od zadovoljstva nakon pobede nad Šateruom kojom su započeli 2008. godinu.

Trener Mišel Der Zakarijan pohvalio je igru debitanta i pojačanja iz OFK Beograda, Stefana Babovića.

- Za prvi nastup uradio je mnogo dobrih stvari. Trudio se da drži loptu i da sarađuje sa Marevalom što nam je donelo drugi gol. Ima osećaj za pravu loptu, talentovan je, a vremenom će biti sve bolji. Tek mu je 21. godina, rekao je trener "kanarinaca".
"Mladiću, smatrajte se opsovanim..."

User avatar
Zbidelj
OFKovac
OFKovac
Posts: 1304
Joined: Thu Mar 01, 2007 10:34 pm
Location: Beograd

Post by Zbidelj »

celtic wrote: Trudio se da drži loptu
Bas da vidi kad ce njima to da se smuci...
Volim i ja zljut,kentor i mespatle!

User avatar
voja 10
terijer
Posts: 1902
Joined: Mon Oct 31, 2005 10:47 am
Location: divlji zapad

Post by voja 10 »

Predji muko na drugoga... :D
"un poco con la cabeza de Maradona y otro poco con la mano de Dios"

User avatar
hans sd
junior
junior
Posts: 124
Joined: Mon Nov 05, 2007 12:06 am
Location: smederevo

Post by hans sd »

trudio se da drzi loptu ha ha , jos kada bi je ponekad dodao :lol:

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

BANE JOŠ SANjA...

Ivanović otputovao u London na potpisivanje ugovora sa Čelzijem
Zaista još nisam svestan nekih stvari. Nije potrebno da trošim reči na
to koliko mi znači u karijeri odlazak u veliki klub kao što je Čelzi,

rekao na odlasku defanzivac

Branislav Ivanović se neprimetno bez mnogo pompe otisnuo put Londona na overu, finansijski gledano, najznačajnijeg sporazuma u životu . Tiho da tiše i nije moglo, barem gledano. Baš u maniru skromnog momka, koji je najglasniji tamo gde treba, na fudbalskom terenu.

Neko neupućen ko se juče oko podneva obreo na beogradskom aerodromu lako je mogao da stekne utisak da srpski sportisti kreću na Olimpijske igre. Momci i devojke u trenerkama okupirali su aerodrom “Nikola Tesla” sa svih strana. Let ka raznim destinacijama su čekali košarkaši i fudbaleri Crvene zvezde, odbojkašice Srbije, a u masi uniformisanih izdvojio se “civil” Branislav Ivanović. Sjajni štoper se sa menadžerom Dejanom Joksimovićem zaputio ka destinaciji koja mu obezbeđuje fudbalsku besmrtnost i finansijsku bezbednost za tri života. Činjenica da će u Čelziju zarađivati 35 hiljada funti nedeljno po Ivanovićevim rečima nije prioritet u lepim mislima koje su ga okupirale u poslednje vreme.

-Da li baš moram da kažem nešto? Bolestan sam - dečački je pokušao da izbegne novinarska pitanja novi član imperije Romana Abramoviča.

Ivanovićeva želja nije bila zapovest za sedmu silu, pa je ipak morao da se osvrne na činjenicu da je za samo četiri godine prešao put od Sremske Mitrovice do Londona. Sa nekoliko značajnih usputnih stanica.

-Zaista još nisam svestan nekih stvari. Ovo je za mene kao san, nekako mi je sve u magli. Mislim da nije potrebno da trošim reči na to koliko mi znači u karijeri odlazak u veliki klub kao što je Čelzi.

Svestan je Ivanović da period aklimatizacije neće biti nimalo lak.

-I pored činjenice da se radi o jednom od najvećih klubova u Evropi mislim da ću imati lepu priliku da napredujem. Engleski fudbal je specifičan, na meni je da mu se što pre prilagodim i da pokažem u najboljem svetlu.

Sada već standardni štoper reprezentacije Srbije je juče tokom popodneva obavio lekarske preglede, a zvanična promocija je planirana za danas u 13 časova. Branislav Ivanović se na kraju zbog malera ipak “ogradio”.

-Ništa nije gotovo dok se ne potpiše. Još nisam zvanično fudbaler Čelzija – završio je Ivanović.

Stisak ruke i poruka za srećan put: Osvesti se Bane, ti si fudbaler Čelzija.

RUSI TRLjAJU RUKE

LOKOMOTIVI

12.2 MILIONA

Branislav Ivanović će topiti znojem dres policajaca za fantastičnu sumu od oko 2,5 miliona evra godišnje. Ništa manje razloga za zadovoljstvo nema ni doskorašnji klub štopera “orlova”. Moskovska Lokomotiva je ostala bez najboljeg fudbalera, ali je kasa kluba punija za fantastičnih 12.2 miliona evra.
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
BF Karaburma
Nemac
Posts: 1093
Joined: Thu Apr 13, 2006 1:41 pm
Location: karaBUrma

Post by BF Karaburma »

HSV PONUDIO 3.500.000 RAPID TRAŽI 4.500.000

Bivši vezista romantičara Božović na meti Nemaca
Kad je letos sa napustio Karaburmu i stigao u bukureštanski
Rapid, vihorni vezista OFK Beograda i crnogorski reprezentativac


Vladimir Božović ni u najmelijim snovima nije mogao da očekuje da će danas vredeti deset puta više, odnosno da će postati „predmet“ otimačine dva nemačka kluba: Nirnberga i Hamburgera.

-Velika se prašina digla, pregovori su u punom jeku – potvrđuje Božović.

Rumunski mediji tvrde da Nemci nude 4 miliona evra?

-Hamburger nudi 3.5 miliona evra, Rapid traži milion više, ali se borba još vodi. U igri je i Nirnberg, ali su Rumuni tvrdi pregovarači. Valjda će se dogovoriti, obzirom bi na meni zaradili više od deset puta!

U jesenjem delu ste bili proglašeni za najboljeg levog beka Lige?

-Vratio sam se malo unazad, ali špartam celom stranom. Bitno je da sam u jačoj Ligi dokazao koliko vredim i da ću, iskreno se nadam, transferom u Nemačku napraviti još jedan veliki iskorak u karijeri – željno iščekuje ishod pregovora Božović, kako Rumuni gledaju, suvo zlato kluba.

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

tip je dokazao koliki je ljalja...ladno govori o ciframa...
Last edited by Booze Brothers on Tue Jan 22, 2008 6:56 pm, edited 1 time in total.
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
ofkovac
kladionica u malom prstu...
Posts: 3645
Joined: Tue Feb 21, 2006 6:10 pm

Post by ofkovac »

znachi ebemo ne mogu da verujem, pa ova nsha uprava je takva jedna kriminalna organizacija da je to neverovatno,daju igraca za krompir a ovaj onda prelazi u shvabiju za 3,5 milke to je najbolji primer koliko se neozbiljno radi

User avatar
Usamljeni hashishar
ken vi touk abaut d biznis...
Posts: 6179
Joined: Tue Dec 27, 2005 2:10 am
Location: Kasha
Contact:

Post by Usamljeni hashishar »

Simo Krunic, iliti 10 upola sa lukom, je imenovan za novog trenera sarajevskog Zeljeznicara!

:wink:

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

zanimljiva vest...
EDIT:izvini admine ali ovo je klasichno budzenje , sledeci put se brishe :P
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

RUMUNIJA ZA SRBIJU FUDBALSKI HOLIVUD

Kad država shvati važnost jednog životnog segmenta kao što je - fudbal
Božović: Gotovo 90 odsto klubova je privatizovano, zakonom je propisano
da kompletna infrastruktura bude na UEFA nivou.

Ugovori ozvančeni, svi mečevi na tv, a tribine pune

Pre desetak godina za neke fizičke poslove odlazilo se na Dunav stanicu kako bi se za „siću“ angažovali Rumuni, možda napravio neki dil da vam donesu orahe sledećeg puta, a danas smo mi za te iste Rumune – Rumuni, obzirom da trčimo za poslom u ovoj novopečenoj zemlji Evropske Unije. Osim građevinaca, veliku migraciju vrše i naši fudbaleri, jer su uslovi ništa lošiji nego u recimo Belgiji.

Državni aparat Rumunije brzo je shvatio važnost fudbala kao brenda, kompletne industrije koja ga prati kao petog najunosnijeg posla na svetu.

-Rumunski fudbal je za Srbiju – Holivud – ističe na samom početku priče o rumunskom fudbalu bivši igrač OFK Beograda Vladimir Božović. - Gotovo 90 odsto klubova je privatizovano, zakonom je bilo propisano da kompletna infrastruktura bude na UEFA nivou. Svi stadioni su „umiveni“, imaju reflektore, stolice, tereni su sređeni, svaki klub ima vrhunski sportski centar. Rumuni neverovatno ulažu, fudbal su za pet godina podigli na zaista visok nivo.

Rezultati u evro-kupovima najbolje svedoče?

-Kvalitet fudbala je daleko, daleko iznad našeg. Gotovo da ne može da se poredi. Ni u kvalitetu, a ponajmanje u ambijentu.

Stadioni su puni?

-Prosek gledalaca je desetak hiljada, mediji „pumpaju“ atmosferu, a svih devet utakmica u kolu se direktno prenose na pet različitih televizija. Sa te strane osećaj je kao da igrate u Premijer ligi.

Transferi između rumunskih klubova su veliki, da li su i ugovori igrača zakonski regulisani?

-Apsolutno smo kao igrači zaštićeni. Ugovori su javni, plaćanja redovna, ako neko zakasni maksimum dva meseca možete da ih tužite i uz isplatu ugovora postanete slobodni. Do skora je država donirala klubove i nije bilo poreza, a od nedavno porez iznosi 27 odsto za ugovore stranih igrača. Transferi u zemlji su milionski, ne kupuju samo Steaua, Dinamo i Rapid, već bukvalno svi. Dešava se da Politehnika otkupi jednog od najboljeg igrača Steaue!

Uslovi su znači vrhunski, igračima ostaje samo da se posvete poslu?

-Baš tako, mi u Rapidu jurimo titulu mada to nije bio početni plan. Boja i ja igramo veoma zapaženu ulogu, jesenji deo sezone zavrtšio sam u idealnom timu. Idemo za Portugaliju na završne pripreme i mislimo samo o fudbalu. Iskreno, kad sam dolazio u Rumuniju bio sam skeptik, ali posle minulih šest meseci nikad se ne bih vratio u Srbiju – iskren je kao i uvek najbolji levi bek Rumunije i momak za koga se nemački Nirnberg još uvek bori da otkupi ugovor.

USLOVI

I JEZERO

ZA PECANjE

Rapid je jedini velikan u Rumuniji koji nije privatan klub.

-Još uvek je gradski klub, ali će brzo biti privatizovan. Međutim, uslovi su fenomenalni, imamo centar sličan Zemunelu, sa pet-šest terena, a imamo i veštačko jezero na kome možemo da pecamo, „kao da razbistrimo glavu“. Ma, fantazija – ističe Božović.

FUDBALMANIJA

NA MINUS 10

10.000 LjUDI

Kakva fudbalmanija vlada u Rumuniji najbolje svedoči primer iz decembra.

-Igrali smo utakmicu na minus deset, pucao je kamen, a na tribinama je bilo deset hiljada ljudi – ističe levi bek Rapida. - A, drugi primer je još paradoksalniji. Derbi meč sa Steauom gledalo je 35.000 ljudi, a samo dva dana kasnije meč Steaue i londonskog Arsenala u Ligi šampiona pratilo je upola manji broj publike...

DESPOTOVIĆ

RANKO OČIMA

NE VERUJE

Kao dobar domaćin Božović je pomogao Ranku Despotoviću u što bržem upoznavanju kako kluba tako i života u Bukureštu.

-Posle obilaska kluba i grada Ranko jednostavno nije očima mogao da veruje na kom je nivou Rumunija danas. Ako vam kažem da su mesečne cene rente stana od hiljadu do dve hiljade evra biće vam jasnije da se Bukurešt sa pet miliona stanovnika munjevito razvija u svetsku metropolu.
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

Nekadašnji pomoćnik Klementea u Želji
Utorak, 22. januar 2008. 17:09

U jeku fudbalskog prelaznog roka u srpskoj javnosti promakla je vest da će Simo Krunić, nekadašnji pomoćnik Havijera Klementea u reprezentaciji Srbije, u narednoj polusezoni voditi sarajevski Željezničar.

Krunić je na mestu trenera Želje nasledio Envera Hadžiabdića. Krunić je nekadašnji igrač Željezničara, koji je karijeru započeo u Famosu. Igrao je za OFK Beograd, potom u španskoj Marbelji, kao i u Južnoj Koreji i Grčkoj.

Trenersku karijeru je započeo u omladinskoj školi OFK Beograda, a trenirao je i nižerazrednu ekipu Njegoša, zatim i BASK. Na EP za mlade u Portugalu 2006. godine bio je asistent Dragomiru Okuki, a u prethodnim kvalifikacijama za EP, bio je pomoćnik Klementea u stručnom štabu seniorske reprezentacije Srbije.

Po preuzimanju Željezničara, Krunić je sarajevskim medijima rekao da nije zadovoljan kvalitetom igračkog kadra.

"Potrebno je da dovedemo nekoliko igrača kako bismo pojačali ekipu", kaže Krunić, a na pitanje koje igrače, odgovario je kroz smeh: "Dobro bi nam došao Ronaldinjo ili Ibrahimović, ako bi ga Inter pozajmio".

Potom se uozbiljio i nastavio: "Potrebna su nam tri četiri kvalitetna igrača, ali koji iza sebe imaju fudbalsku biografiju. Ne želimo da dovodimo igrače koji nisu nigde igrali. Dakle, samo one sa imenom i prezimenom, ali koji zbog raznih razloga, nisu našli klub".

Željezničar je trenutno na 10. mestu Premijer lige BiH sa 20 bodova, 14 manje od vodeće Modriče.U Premijer ligi BiH ima 16 klubova.
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
ofkovac
kladionica u malom prstu...
Posts: 3645
Joined: Tue Feb 21, 2006 6:10 pm

Post by ofkovac »

shpanski prvoligash hetafe zeli najboljeg napadacha gimaraesha miljana mrdakovica :wink:

User avatar
celtic
...chuvam notj od budnih...
Posts: 2937
Joined: Wed Aug 31, 2005 10:32 pm
Location: tamo gde je hladno

Post by celtic »

mozhda je off topic ali ..zamislite jedonog gad budemo pisali za terzu i kompaniju "gde su shta rade " a oni nose prugasta odela u tjorci ... :D :D :D
"Mladiću, smatrajte se opsovanim..."

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

Post Reply