Football planet

Sve o klubu...i fudbalu uopšte...
User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

ŠOK U UEFA!
Poljska i Ukrajina dobile organizaciju EP u fudbalu 2012!

Poljska i Ukrajina biće domaćini Evropskog fudbalskog prvenstva 2012. godine, odlučeno je juče u Kardifu. U konkurenciji Italije i zajedničke kandidature Hrvatske i Mađarske, Poljacima i Ukrajincima se davala najmanja šansa za pobedu, pa je vest izazvala šok.

Razlog za to najpre treba tražiti u činjenici da će se EP organizovati na području gde živi 85 miliona stanovnika, naspram 59 u Italiji, odnosno svega 15 miliona u Mađarskoj i Hrvatskoj.
- I pre nego što je saopštena odluka, u Poljskoj su bili uvereni da dobijaju domaćinstvo. Zemlja je u potpunoj ekspanziji, pogotovo sportskoj, i ne treba sumnjati da će organizacija biti na vrhunskom nivou.

- Koliko sam upoznat, izgradiće se četiri-pet novih stadiona, a svi će biti kapaciteta 40.000-60.000 mesta. Da su Poljaci ozbiljno shvatili ovaj poduhvat, najbolje govori podatak da su juče promovisani i domaćini EP, a već danas se počinje sa radovima - kaže Miroslav Radović, fudbaler varšavske Legije.

Pre jučerašnje promocije Italijani su na kladionici važili za prve favorite sa kvotom 1,9, Hrvati i Mađari su bili na drugoj poziciji sa 2,3, dok su dobitnici bili kotirani na trećem mestu sa 6,5. Upravo zbog toga, vest o dobijanju domaćinstva u Ukrajini je primljena sa oduševljenjem.

- Radost u Ukrajini je velika. Na ulicama su demonstracije, ali vest o dobijanju domaćinstva ih je mnogo obradovala i na kratko im skrenula misli. Uveren sam da neće biti nikakvih problema da se ovaj šampionata organizuje, jer finansije u Ukrajini ne predstavljaju problem.

- Uz to, ne treba sumnjati da će domaćinstvo Evropskog prvenstva uticati da se nacionalna liga podigne na još viši nivo - kaže bivši reprezentativac Srbije i Crne Gore Goran Gavrančić, koji sa uspehom igra u Dinamu iz Kijeva.



Finale u Kijevu

EP u Poljskoj i Ukrajini 2012. godine biće održano u osam gradova, a finalni meč će biti odigran na Olimpijskom stadionu u Kijevu. Poljaci će najbolje evropske selekcije ugostiti u gradovima Gdanjsku, Poznanju, Varšavi i Vroclavu. Mečevi u Ukrajini biće igrani u Kijevu, Dnjepropetrovsku, Donjecku i Lavovu.


Hrvati i Mađari bez glasova

Dobitnici organizacije EP 2012. osvojili su osam glasova, Italijani svega četiri, dok Hrvati i Mađari nisu dobili poverenje nijednog člana izvršnog odbora. Predstavnici Poljske i Ukrajine nisu krili zadovoljstvo, a evropskoj sportskoj javnosti su poručili - verujte u nas.
- Tri godine smo svim srcem bili posvećeni ovom projektu i presrećni smo što smo dobili domaćinstvo. Ovo je fantastična prilika i učinićemo sve da je iskoristimo. Verujte u nas - poručili su predstavnici Poljskog i Ukrajinskog fudbalskog saveza.
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

http://www.youtube.com/watch?v=ehdCElYq7C4
Mesi majstore!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
voja 10
terijer
Posts: 1902
Joined: Mon Oct 31, 2005 10:47 am
Location: divlji zapad

Post by voja 10 »

:clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
još da se malo ugoji i da debeli ozdravi
i biće: Mesi igra
a Diego
:flag: vamos vamos Argentina!!!!
"un poco con la cabeza de Maradona y otro poco con la mano de Dios"

User avatar
celtic
...chuvam notj od budnih...
Posts: 2937
Joined: Wed Aug 31, 2005 10:32 pm
Location: tamo gde je hladno

Post by celtic »

Booze Brothers wrote:http://www.youtube.com/watch?v=ehdCElYq7C4
Mesi majstore!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
This video is no longer available due to a copyright claim by Audiovisual Sport
"Mladiću, smatrajte se opsovanim..."

User avatar
Usamljeni hashishar
ken vi touk abaut d biznis...
Posts: 6179
Joined: Tue Dec 27, 2005 2:10 am
Location: Kasha
Contact:

Post by Usamljeni hashishar »

I? Sta sad?

Kako ja da znam sta je bilo na ton klipu? :shock:

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

voja je video,Voja je video... :wink:
ma Mesi izmesio ceo protivnicki tim i zabio gol...
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Usamljeni hashishar
ken vi touk abaut d biznis...
Posts: 6179
Joined: Tue Dec 27, 2005 2:10 am
Location: Kasha
Contact:

Post by Usamljeni hashishar »

Aaaaaaaaa..sve ti verujem!

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

ma kad ti kazem... :wink:
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
voja 10
terijer
Posts: 1902
Joined: Mon Oct 31, 2005 10:47 am
Location: divlji zapad

Post by voja 10 »

Ko je video, video je...legenda živi. :geek:
"un poco con la cabeza de Maradona y otro poco con la mano de Dios"

User avatar
voja 10
terijer
Posts: 1902
Joined: Mon Oct 31, 2005 10:47 am
Location: divlji zapad

Post by voja 10 »

I kao što rekoh...nismo dugo čekali:

"On je talent u najčistijem obliku. Rođen je da postane nogometaš, a samo oni koji su se na ulici nogometno obrazovali mogu imati takvu tehniku. Messi će uskoro pisati povijest" - rekao je Diego Maradona, prenosi portal Goal.

Messidona, tepaju mu španjolski mediji, je uistinu čudo od igrača, a epitete i stilske figure nije štedio ni bolesni Maradona: "Lionele, ja sam tvoj najveći navijač i nadam se da će te zdravlje pratiti u budućnosti kako bi cijeli svijet mogao nastaviti diviti se tvom nogometu."
"un poco con la cabeza de Maradona y otro poco con la mano de Dios"

User avatar
celtic
...chuvam notj od budnih...
Posts: 2937
Joined: Wed Aug 31, 2005 10:32 pm
Location: tamo gde je hladno

Post by celtic »

Prvotimac Liona Milan Baroš našao se u centru rasistichkog skandala posle utakmice protiv Rena.

Cheh je u jednom trenutku, prolazetji pored protivnichkog igracha Stefana Mbie zapušio nos i rukama "sklanjao smrad" oko tamnoputog igracha. U Francuskoj je izbio pravi skandal posle emitovanja televizijskih snimaka ovog rasistichkog incidenta, dok se Baroš još uvek pravi naivan i brani sledetjim rechma:

- "Visio" je stalno na meni i želeo sam da mu pokažem da ne mogu da dišem od njega. Nisam želeo da ga uvredim, ali nisam znao kako da mu to kažem na francuskom, pa je ovo bio jedini nachin, izjavio je Baroš.
n je dodao da nije rasista i da je iznenadjen reakcijom javnosti.

- Proveo sam pet godina u Engleskoj i jednu polusezonu u Francuskoj okružen tamnoputim igrachima. Ceo svet može da potvrdi da nisam rasista.

Sa druge strane, Stefan Mbia je teško pogodjen gestom cheškog internacionalca:

- Naravno da me pogadja i da me boli. Šta je hteo da kaže? Da smrdim? Da sam govno? Stvarno, da li bi se tako ponašao i prema nekom belcu, zapitao se Mbia.

Disciplinska komisija francuske lige odluchila je da sasluša Baroša, kako bi chula i njegovu stranu priche i odluchila o eventualnoj kazni.
Image

evo i snimak
http://www.youtube.com/watch?v=bbY2cLbEl7A
"Mladiću, smatrajte se opsovanim..."

User avatar
voja 10
terijer
Posts: 1902
Joined: Mon Oct 31, 2005 10:47 am
Location: divlji zapad

Post by voja 10 »

Legendarni fudbaler Dijego Armando Maradona mogao bi da lečenje od zavisnosti od alkohola nastavi na Kubi, objavio je danas argentinski dnevnik "Klarin". Maradona se poslednjih osam dana u bolnici u Buenos Ajresu leči od hepatitisa (upale jetre).

"Razmatramo mogućnost odlaska na Kubu gde bi Maradona mogao da se odmori", rekao je dnevniku izvor iz okruženja velikog argentinskog i svetskog fudbalera.

Isti izvor nije, medjutim, odbacio mogućnost da Maradona ode u psihjatrijsku kliniku u Buenos Ajresu, što je u četvrtak najavio i lični lekar 46-godišnjeg pacijenta Alfredo Kae
"un poco con la cabeza de Maradona y otro poco con la mano de Dios"

User avatar
Marginalac
novajlija
novajlija
Posts: 23
Joined: Sun Apr 08, 2007 10:49 am
Location: Stadion Karadjordje

Post by Marginalac »

evo ga Mesi za one koji nisu videli na youtube

http://www.d1g.com/video/show/899336
Ovde iznosim svoj licni stav a ne stav grupe kojoj pripadam jer na to nemam pravo!!

User avatar
celtic
...chuvam notj od budnih...
Posts: 2937
Joined: Wed Aug 31, 2005 10:32 pm
Location: tamo gde je hladno

Post by celtic »

hvala Marginalac...mali podsetja na mene kad sam bio mlad ....tj dok sma imao kosu
"Mladiću, smatrajte se opsovanim..."

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

Lion remijem potvrdio titulu
22.04.07. 21:55

Okser - Lion 0:0

Fudbaleri Liona postali su po šesti put uzastopno prvaci Francuske, pošto su trijumf obezbedili i pre osvojenog boda iz meča sa Okserom.



I pored činjenice da su uzeli titulu čelnici Olimpika ne mogu da budu sasvim zadovoljni, pošto su imali loše rezultate u Ligi šampiona, a u domaćem Kupu su eliminisani već u osmini finala, baš kao što su propustili da u finalu Liga kupa savladaju Bordo.

U nedelju uveče sastaju se još Sant Etjen i Bordo.
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

Post Reply