OFK BEOGRAD ILI BSK...

Sve o klubu...i fudbalu uopšte...

BSK ili OFK Beograd

BSK
41
28%
OFK Beograd
87
60%
ne mogu da se odluchim
16
11%
 
Total votes: 144

User avatar
BG Gambo
alkoholni obrok
Posts: 3774
Joined: Sat Oct 01, 2005 9:42 pm
Location: small part of Belgrade
Contact:

Post by BG Gambo »

BSK 1911 wrote:
marmozet iz shesnaje wrote:
ex hooligan wrote:OFK BEOGRAD kao sto je neko vec rekao svi smo mi poceli da navijamo za OFK BEOGRAD tako ga ne treba menjati briga me sto su ga prljave komunjare promenile sa BSK na OFK BEOGRAD ja navijam za OFK-u i uvek cu navijati
Jaoj exeru ne baljezgaj BSK je SVETO IME i ne moze da te boli kurac sto je ono promenjeno!Razmisli pa pisi,sad ce BSK 1911 da se vrati umoran sa sljake pa kad vidi ove tvoje baljezgarije jebo si jeza u ledja
Eee moj hooliganu,to je isto kao kad bi rekao da te boli kurac za tvog pokojnog pradedu iz DALMACIJE...i u fazonu koga jebe...No dobro ispravio si se vec sledecim postom...

Inace 100% se slazem sa konstatacijom Richarda....
dobro de priznajem da se nisam dobro izrazio al ajde sad
Potrcao je u susret tramvaju. Tramvaj ga nije prepoznao.

http://www.slobodanavijacima.com/wp-con ... 511872.jpg

User avatar
Tar-Andukal
Van Nistelroj
Posts: 2315
Joined: Mon Oct 17, 2005 4:38 pm
Location: Belgrade
Contact:

Post by Tar-Andukal »

Ma BSK je nesto nedostizno i kao sto su neki napisali "sveto" po cemu se mi Ofkovci ili ako hocete BSKovci razlikujemo od fudbalskog sljama drzave Srbije ali vracanje starog imena je velika stvar...ma sta reci vise...Richardov post je sve rekao...
Naš je samo jedan grad, zove se Beograd,
Mi smo deca njegova, on je naša svetinja.

User avatar
zlotvor OFKBGD
junior
junior
Posts: 361
Joined: Sun Sep 11, 2005 9:24 pm
Location: Vrtic

Post by zlotvor OFKBGD »

Mislim da je glupo menjati ime, iako je mozda bolje da se vrati BSK zbog tradicije i sve to, ali OFK BEOGRAD je sasvim dobro :roll:
Glasao sam za OFKB 8)
STOP REPRESIJI NAD NAVIJACIMA

User avatar
ofkovac
kladionica u malom prstu...
Posts: 3645
Joined: Tue Feb 21, 2006 6:10 pm

Post by ofkovac »

glasao sam za ofk bgd,ali istina je da smo vecinu trofeja osvojili pod imenom bsk.mislim da bi trebali da pronadjemo nacin da povezemo ova dva imena a da svi budu zadovoljni sto je slazu se svi mnogo,mnogo tesko.zamolio bih samo starije ofkovce da malo vise pricaju o tom menjanju imena,npr u jednoj emisiji sam gledao naseg bivseg igraca samardzica koji kaze da nas klub nema nikakve veze sa onim pre drugog svetskog rata,i da li je istina da je grobarski stadion bio nas?

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

ma pusti ti Paju...kivan je na sadashnju upravu pa kenja...a poznat je po tome da voli da brblja...ali svaka mu chast shto je srushio hadziju i ostalu bandu...
a istina je da smo igrali na mestu gde je sadashnji jna...a pre toga smo igrali na tashmajdanu...
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Pendula
junior
junior
Posts: 431
Joined: Fri Jan 27, 2006 2:19 pm
Location: karaBUrma
Contact:

Post by Pendula »

Za koga se odluciti........... Bsk je nasa istorija i nesto sto ne sme da se zaboravi.......... Ofk Beograd je sve sto znam i pre sedam godina kad sam dosao na triinu dosao sam da navijam za Ofk Beograd
Za čast za obraz za bez poraza Beograd!!!

User avatar
Richard III
sasvim,potpuno sasvim najbolji dasa...
Posts: 1162
Joined: Sun Sep 18, 2005 1:22 pm

Post by Richard III »

...BSK je postojao i igrao utakmice i za vreme rata,Beograd je tokom okupacije ziveo relativno normalno...to se promenilo dolaskom Ruske crvene armije i partizana i "oslobodjenjem"...tih prvih dana slobode u Beogradu je streljano desetine hiljada ljudi,beogradjana intelektualaca i svih koji nisu podrzavali nove vlastodrsce...
...U to vreme se okupljaju igraci i poneki preziveli clanovi uprave BSKa sa zeljom da nastave da funkcionishu kao fudbalski klub...medjutim u rukovodstvo kluba su postavljeni clanovi partije,kao i u rukovodstva svake druge organizacije,preduzeca ili bilo cega drugog...upravo oni odlucuju da klubu promene ime u metalac(ustvari zvanicno je osnovan novi klub zato sto nista iz vremena kraljevine vise nije postojalo,tako su oni gledali na stvari)...
...upravo bi ovde napravio mali presek da podsetim sve vas na komunisticku doktrinu,naime osnova njihove vlasti je menjanje istorije tako sto prvo ukinu sve sto je postojalo pre njih a upravo zbog toga da bi ljudi zaboravili da je i pre komunizma bilo zivota,tako da buduce generacije i ne znaju za nista drugo do ono sto su ih oni naucili...
...vracam se na BSK,isti igraci i delimicno ista uprava nastavljaju kao FK Metalac od 45. do 52. kad se verovatno ukazala prilika da se vrati staro ime...trener je vec bio nekadasnji as BSKa i reprezantacije Blagoje Mosa Marjanovic,sto je samo jos jedan od mase dokaza o kontinuitetu postojanja kluba...
Ljudi cim nas vide odma znaju da smo gospoda

User avatar
Richard III
sasvim,potpuno sasvim najbolji dasa...
Posts: 1162
Joined: Sun Sep 18, 2005 1:22 pm

Post by Richard III »

suburb 011 wrote:Sto se mene licno tice ja nikada nebih menjao naziv OFK Beograd iz cistog razloga od kad znam za sebe znam i za OFK Beograd.BSK je ime koje je bilo aktuelno jos dok se nisam rodio tako da me ne vezuje mnogo toga za to ime,a i nebi voleo da menjamo grb i boju kluba.
PLAVA FAMILIJA wrote:Ja sam za OFK Beograd od kada znam za sebe znam i za OFK Beograd kao klub a ne BSK mozda je to dobro zbog tradicije ali OFK Beograd je OFK Beeograd. :wink:
marmozet iz shesnaje wrote:Odlicna tema ++++za suburb-a

Moje misljenje je da je OFK Beograd ime za koje smo svi prvi culi pod tim imenom zavoleli ovaj klub i da ga ne treba menjati.To ne znaci ni u kom slucaju da treba nipodastavati sveto ime BSK,naprotiv to su koreni i kao sto rece Richard ime pod kojim smo imali najvece uspehe i zarili i palili kraljevinom.
ex hooligan wrote:OFK BEOGRAD kao sto je neko vec rekao svi smo mi poceli da navijamo za OFK BEOGRAD tako ga ne treba menjati briga me sto su ga prljave komunjare promenile sa BSK na OFK BEOGRAD ja navijam za OFK-u i uvek cu navijati
Pendula wrote:Za koga se odluciti........... Bsk je nasa istorija i nesto sto ne sme da se zaboravi.......... Ofk Beograd je sve sto znam i pre sedam godina kad sam dosao na triinu dosao sam da navijam za Ofk Beograd
....nadao sam se da ce nesko napisati nesto vise od "poceo sam da navijam za OFK pa nek tako i ostane..."...svi smo nesrecom rodjeni u drzavi pod crvenom cizmom...
Ljudi cim nas vide odma znaju da smo gospoda

User avatar
BSK 1911
Sinovac
Posts: 1919
Joined: Fri Sep 02, 2005 10:55 am
Location: Beogradski hram fudbala

Post by BSK 1911 »

E upravo zbog ovoga sto si napisao u meni radi taj inat koji zeli da nekako izmeni one greske iz proslosti,a upravo su ti crveni banditi i uspeli da pobede....stvorili su ta dva komunisticka crvena "diva" i zamazali ljudima oci,a sada kada bi ljudi hteli da se prisete onog sto je bilo pre drugog svetskog rata,kazu na to "Ma to je bilo tako sad je drugacije"....Za mene jednostavno neke stvari nikad ne zastarevaju...
Једини Српски клуб са краљевским титулама
1931,1933,1935,1936,1939...

User avatar
Richard III
sasvim,potpuno sasvim najbolji dasa...
Posts: 1162
Joined: Sun Sep 18, 2005 1:22 pm

Post by Richard III »

...isto kao sto ja nosim prezime svog pradede zelim da se i moj klub zove kako se zvao...a vreme komunizma sto pre da zaboravim...
Ljudi cim nas vide odma znaju da smo gospoda

User avatar
Pendula
junior
junior
Posts: 431
Joined: Fri Jan 27, 2006 2:19 pm
Location: karaBUrma
Contact:

Post by Pendula »

Ma kako se klub zvao ja cu da navijam za njega, bilo Ofk ili Bsk....
dokle god nemamo komunjarsku zvezdu na grbu necu se buniti.....
ali i dalje postoji cinjenica da su nam crveni oduzeli zemljiste na kome se sad nalazi stadion partizana i to ne smemo zaboraviti jer i to svedoci o nasoj svetloj istoriji...
prvo su nam izbrisali titule a zatim nam dali smesno ime metalac da bi nam
izbrisali indetitet ...
To sve govori koliko nas se plase ...
ali to nisu uradili samo nama ...
da li se nekad zapitate gde su ostali timovi iz kraljevine Srbije...
ako su odbili da promene ime finansiski bi ih unistili i izbacili u najnizi rang
gde se neki i danas tamo nalaze...
ali velika vecina je prestala da postoji...
a njihova mesta su zauzeli: radnicki, proleteri, rudari, buducnosti, jedinstva, sloge i bratstva...
i ostali komunisticki slogani...
svi pisani dokumenti uglavnom unisteni...
i fudbal pocinje1945 godine...
A Bsk koji je osnovan 1911 jos pre prvog svetskog rata ???!!!
Za čast za obraz za bez poraza Beograd!!!

suburb 011

Post by suburb 011 »

Mislim da svako ima pravo na svo je misljenje i nisi me ubedio da treba da menjamo ime kluba.Nesvatam ljude koji posle malo ubedjivanja i predavanja istorije menjaju svoj stav.Nemam nista protiv imena BSK ali kao sto sam vec rekao nebi voleo da menjamo ime,grb i boju kluba.Uostalom glasanje je vec postavljeno i siguran sam dav ima vise ljudi koji nisu za promene.Glasajn te stvarno me zanima sta vecina ljudi misli.(Ako ti treba film zasto javi se.)

User avatar
Pendula
junior
junior
Posts: 431
Joined: Fri Jan 27, 2006 2:19 pm
Location: karaBUrma
Contact:

Post by Pendula »

Nisam ni spomenuo menjanje imena boje niti bilo cega,vec napominjem sta je Bsk i da to ne sme da se zaboravi...
A nesto vaznije od imena jesu titule koje trebaju da se priznaju a samim tim i bogata istorija Ofkb...
Za čast za obraz za bez poraza Beograd!!!

User avatar
Velja
junior
junior
Posts: 111
Joined: Wed Dec 07, 2005 1:55 am
Location: Bgd

Post by Velja »

OFK BGD i .
Mi ne trazimo nista novo samo Carstvo Dusanovo!!!

suburb 011

Post by suburb 011 »

Slazem se sa tobom pendula mada ovo nije upuceno tebi vec ricardu III.

Post Reply