Srpski fudbal

Sve o klubu...i fudbalu uopšte...
Millhill
junior
junior
Posts: 122
Joined: Sun Mar 12, 2006 8:25 pm

Post by Millhill »


Neću fotelju!

VLADIMIR Jugović, naš najtrofejniji fudbaler, kojeg čelnici Crvene zvezde danima nagovaraju da pristane da bude njihov kandidat na predsedničkim izborima u FS Srbije, otvoreno, glasno i jasno poručuje:
- Ne interesuju mi nikakve funkcije, pa ni predsednička! Jednostavno, tako je, ne bih mogao da ispoštujem ni osnovni uslov da živim i radim u Beogradu!
* To je, dakle, vaša konačna i poslednja reč?
- Da, i oko toga nema polemike. Nemam nikakve interese, a ni ambicije po tom pitanju i govorim iskreno, iz srca. Ali, razmišljam logički i smatram da bi trebalo održati izbore i neke stvari promeniti, osvežiti, razmrdati...
* Problem je što ima malo kandidata, a članovi skupštine beže od odgovornosti, ne žele da govore otvoreno da se ne bi zamerali čekajući da budu i u timu novog predsednika?
- Ne znam kako funkcioniše to u Srbiji, ali smatram da svi treba da izađu "na crtu" i pokažu šta znaju. Kada pominjem osveženje, smatram da u novom rukovodstvu ne treba da budu samo bivši fudbaleri. Pratim i iz Beča šta se događa, redovno čitam naše novine i smeta mi to što se unapred neki ljudi odbacuju. Svako ko voli fudbal i želi da mu pomogne, neka dobije šansu. A vidim, te ne mogu ovi, te ne smeju oni... Na taj način se limitira lista kandidata, što opet nije dobro - kategoričan je Jugović.
* Kako biste vi rešili taj problem?
- Znam samo da jedan čovek ne može da iznese toliki teret. Neophodno je da se stvori jak tim koji će funkcionisati kao kolektiv. Ni na fudbalskom terenu jedan igrač ne pobeđuje sam.
* Šta vam smeta u ovoj priči?
- To što imam utisak da se opet traže neke prečice. Uvek se prave polovična rešenja. I Piksiju Stojkoviću sam govorio da smo napravili grešku kada se odvojila Crna Gora. Nije trebalo da se automatizmom izabere predsednik FSS tako što je ostao stari, već da su bili neophodni izbori na svim nivoima. Ali, bile su tada neke druge okolnosti.
* Vidite li izlaz iz srpskog fudbalskog tunela?
- Ima ljudi, siguran sam u to, koji bi krenuli u rat za oporavak našeg fudbala. Naravno, ukoliko dobiju priliku i podršku. Ponoviću, do novih ljudi, modernijih i svežijih shvatanja, može se samo kroz izbore - zaključio je Vladimir Jugović.

ĐUKA, BATALI POLITIKU
NA izjavu selektora Miroslava Đukića da bi ga Zvezdan Terzić zaštitio od napada, Jugović poručuje:
- Čega se to Đuka plaši, neka radi svoj posao i batali politiku. Oduvek su se igrači, treneri i klubovi bunili kada se objave spiskovi, nije to ništa novo. I to su mali, tehnički detalji na koje ne treba da se obazire. Uostalom, ume on i sam da se brani, ne treba mu nikakva zaštita sa strane.
GLASAM ZA PETKOVIĆA
VIDI se kroz razgovor da je Jugović dobro informisan.
- Vidim da se kao predsednički kandidat pominje Milorad Kosanović i da je Siniša Mihajlović izjavio da je on idealno rešenje. Naravno, svako ima pravo na svoj sud, a ako bih se ja izjašnjavao, digao bih obe ruke za Iliju Petkovića. Uveren sam da bi Petko bio idealno rešenje, jer ima iskustva, a pri tom je i sjajan i iskren čovek.

User avatar
B.U.CENTAR
novajlija
novajlija
Posts: 35
Joined: Sun Mar 23, 2008 4:48 pm
Location: BEOGRAD

Post by B.U.CENTAR »

Kakav sad ''drzavni projekat''!? :shock: :D .Jedva cekam tu privatizaciju ima da se grabe svi medjutim snaga novca je jaca i od ove nase male drzave.Kad im dodje neki Rus ili neki Abramovich oterace ih sve jednog po jednog a mislim da ce to biti Miskovic prvi.Kad je bio onaj arkan bili su 2 i 3 a kad dodje nekih 10 Mega tajkuna igrace u drugoj ligi.

User avatar
voja 10
terijer
Posts: 1902
Joined: Mon Oct 31, 2005 10:47 am
Location: divlji zapad

Post by voja 10 »

Image :s}? :s}? :s}? :s}? :s}?
"un poco con la cabeza de Maradona y otro poco con la mano de Dios"

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

http://img144.imageshack.us/img144/8193/y01kd9.jpg
Bogme ima ovo da traje...Sicko ceka izbore...to mu je jedina sansa...
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
celtic
...chuvam notj od budnih...
Posts: 2937
Joined: Wed Aug 31, 2005 10:32 pm
Location: tamo gde je hladno

Post by celtic »

5:30h Smederevo - Banat (POLUVREME 0:0)
15:30h Vojvodina - Partizan (POLUVREME 0:0)
15:30h Borac Čačak - Napredak (POLUVREME 0:1)
15:30h Mladost Lučani - OFK Beograd (POLUVREME 1:1)
15:30h Čukarički - Hajduk Kula (POLUVREME 0:1)
..................................
1. Partizan 24 16 7 1 49:20 (+29) 55 bodova
2. Crvena zvezda 24 13 11 0 44:15 (+29) 50
3. Vojvodina 24 12 7 5 32:20 (+12) 43
4. Čukarički 24 8 10 6 25:21 (+4) 34
5. Borac Čačak 24 8 9 7 21:21 (-) 33
6. Smederevo 24 9 4 11 26:32 (-6) 31
7. Mladost Lučani 24 5 12 7 24:31 (-7) 27
8. Banat 24 6 7 11 26:37 (-11) 25
9. OFK Beograd 24 6 7 11 20:32 (-12) 25
10. Napredak 24 6 6 12 15:29 (-14) 24
11. Hajduk Kula 24 5 8 11 19:28 (-9) 23
12. Bežanija 24 5 2 17 23:38 (-15) 15
............................................................
Pa aj sad recite da nije nameshteno...kako to da timovi sa dna koji se bore za opstanak vode u gostima?????????????a igraju sa timovima koji su koliko toliko sigurni...samo mi neresheno...pa mame im ga nabijem bash ...reshili da nas izbace
"Mladiću, smatrajte se opsovanim..."

Garfield
prosto obozavam da gostujem...
Posts: 4160
Joined: Sun Jan 27, 2008 5:08 pm
Location: Tribina stajanje!!!

as

Post by Garfield »

pa ja sam o tome govorio jos davno........da je bukvalno sve namesteno.........
31300

User avatar
voja 10
terijer
Posts: 1902
Joined: Mon Oct 31, 2005 10:47 am
Location: divlji zapad

Post by voja 10 »

Osmanović juče postigao 100 ligaški gol u karijeri
Jel zna neko kako se Grubač danas kotira, ako se ne varam jedno vreme je bio prvi na večnoj listi...
"un poco con la cabeza de Maradona y otro poco con la mano de Dios"

User avatar
Eric Cartman
exbanovani starmali Raja
Posts: 5183
Joined: Wed Mar 08, 2006 10:37 am
Location: Beograd
Contact:

Post by Eric Cartman »

Terzić i Nikodinović pod istragom

Okružno tužilaštvo u Beogradu zatražilo je pokretanje istrage protiv bivšeg predsednika Fudbalskog saveza Srbije Zvezdana Terzića i nekadašnjeg generalnog sekretara Zajednice prvoligaša Milovana Nikodinovića. U zahtevu za sprovodjenje istrage tužilaštvo je zatražilo i pritvorprotiv osumnjičenih za zloupotrebu službenog položaja. Kako se navodi u saopštenju, Terzić je zadržao 1,1 milion nemačkih maraka za sebe od transfera igrača Grubača iz OFK Beograda u Hamburg u vreme kada je bio direktor beogradskog kluba.

Nikodinović je u vreme transfera bio generalni sekretar Zajednice, a sumnjiči se da je napravio i potpisao lažnu odluku Arbitražne komisije kojom se raskida ugovor izmedu OFK Beograda i Grubača, na štetu kluba i bez znanja tročlane komisije koja odlučuje o tome.

Na osnovu te odluke, izdao je dozvolu za odlazak igrača u inostranstvo, iako je Grubač imao važeći ugovor sa OFK Beogradom. Predlog za određivanje pritvora upućen je zbog "opasnosti od bekstva" i "zbog postojanja mogućnosti da će ometati krivični postupak uticajem na svedoke". Terzić je još od januara van zemlje, a nedavno je podneo pismenu ostavku na čelnu funkciju u FŠ-u.

Tužilaštvo je navelo da je za delo za koje se terete Terzić i Nikodinović propisana kazna do 12 godina zatvora.
Χριστός Ανέστη εκ νεκρών

User avatar
celtic
...chuvam notj od budnih...
Posts: 2937
Joined: Wed Aug 31, 2005 10:32 pm
Location: tamo gde je hladno

Post by celtic »

Samo mi nije jasno kako niko od grobara nije pod istragom ili uhapshen... toliko je dokaza o njima izaslo na videlo a niko neodgovara za sve to????
"Mladiću, smatrajte se opsovanim..."

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

ko vam je to rekao...nije...niko-nikad,niko-nikad...
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
voja 10
terijer
Posts: 1902
Joined: Mon Oct 31, 2005 10:47 am
Location: divlji zapad

Post by voja 10 »

"un poco con la cabeza de Maradona y otro poco con la mano de Dios"

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

ZA TERZIĆA 12 GODINA ROBIJE
Bivšem predsedniku FSS preti velika zatvorska kazna ukoliko se dokaže da je kriv za utaju 1,1 miliona maraka od transfera Vanje Grubača u Hamburger


Okružno tužilaštvo u Beogradu zatražilo je pokretanje istrage protiv bivšeg predsednika Fudbalskog saveza Srbije Zvezdana Terzića. On se tereti da je bespravno prisvojio 1,1 milion nemačkih maraka od transfera Vanje Grubača u Hamburg u vreme kada je bio direktor OFK Beograda. Ukoliko mu bude dokazana krivica, Zvezdan Terzić mogao bi da provede 12 godina u zatvoru.

Vanja Grubač, trenutno sportski direktor kluba Etnikos iz Ahne sa Kipra, tvrdi da je Terzić optužen za nešto što nije učinio. Nekadašnji centarfor OFK Beograda kaže da ceo slučaj nema veze s istinom.

- Moj transfer je čist! Imao sam dogovor s OFK Beogradom i Zvezdanom Terzićem po povratku u klub iz inostranstva. Tada smo se dogovorili da celo obeštećenje koje klub dobije pripadne meni. Sve je čisto kao suza, a Terzić nije mogao nikako da prisvoji moj novac - rekao je Vanja Grubač za Kurir i dodao:

- Moja saradnja s Terzićem bila je maksimalno korektna. O njemu mogu da kažem sve najbolje.
Pored Zvezdana Terzića, optužen je i uhapšeni Milovan Nikodinović, nekadašnji generalni sekretar Zajednice prvoligaša. On se sumnjiči da je napravio i potpisao lažnu odluku Arbitražne komisije kojom se raskida ugovor između OFK Beograda i Grubača, na štetu kluba i bez znanja tročlane komisije koja odlučuje o tome. Na osnovu te odluke, izdao je dozvolu za odlazak igrača u inostranstvo iako je Grubač imao važeći ugovor s OFK Beogradom.

- Ne poznajem Nikodinovića, ali sam o njemu čuo samo najbolje. Stvarno mi je žao što se sve ovo događa sportistima. Neka me ljudi iz tužilaštva ponovo posete ili pozovu da svedočim. Rado ću doći u Beograd, jer tu planiram da živim i radim. Pre dva meseca dao sam izjavu trojici inspektora koji su iz Srbije došli na Kipar. Sve ću da ponovim ako treba, jer je moj transfer, ponavljam, čist kao suza - zaključio je Vanja Grubač.
Tužilaštvo je u zahtevu za sprovođenje istrage zatražilo pritvor protiv osumnjičenih za zloupotrebu službenog položaja. Predlog za određivanje pritvora upućen je zbog „opasnosti od bekstva“ i „zbog postojanja mogućnosti da će ometati krivični postupak uticajem na svedoke“. Terzić je još od januara van zemlje, a nedavno je podneo pismenu ostavku na čelnu funkciju u FS Srbije.

NIKO NE ZNA GDE JE

Zvezdan Terzić se već nekoliko meseci nalazi van Srbije i policija trenutno ne zna gde je. Prema određenim informacijama, bivši predsednik FSS boravi u Crnoj Gori ili na Kipru, gde ga čuvaju prijatelji. Za njim je raspisana Interpolova poternica.
Okružni sud u Beogradu odredio je Milovanu Nikodinoviću pritvor do 30 dana zbog sumnje da je izvršio krivično delo zloupotrebe službenog položaja. On u nedelju nije saslušan od istražnog sudije zbog zdravstvenih problema, a svoju odbranu izneće naknadno, pošto mu se zdravstveno stanje poboljša.
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Eric Cartman
exbanovani starmali Raja
Posts: 5183
Joined: Wed Mar 08, 2006 10:37 am
Location: Beograd
Contact:

Post by Eric Cartman »

Apel FSS protiv huliganizma

U Fudbalskom saveu Srbije (FSS) ocenili su da je smrt mladića u navijačkoj tuči dokaz "talasa vandalizma i huliganizma" u zemlji, i pozvao navijače da najpopularnijem domaćem sportu "vrate duh fer-pleja". FSS je u saopštenju apelovao da se "raspomamljeni bes pojedinaca, koji fudbal i ljubav prema klubovima koriste samo kao masku za ispoljavanje sopstvenih frustracija i nezadovoljstava, konačno zaustavi".

Domaća kuća fudbala reagovala je pošto je jedan navijač poginuo u ugovorenoj tuči pristalica Partizana i Vojvodine u Futogu. FSS je ocenio da huliganstvo nema veze sa sportom.

"Zle posledice (tuče u Futogu) ukazuju da se huligani i u ovakvim situacijama brane privrženošću sportu, koja ni po čemu to u stvari nije. Fudbalska organizacija gnuša se takvog pogleda na sport i odbacuje sve one koji tako razmišljaju" , navodi se u saopštenju.

"Apelujemo na najšire mase, na zaljubljenike u fudbal, na fudbalske radnike, na navijače i na sve one kojima su osnovni životni postulati utemeljeni na humanim vrednostima da ličnim primerom doprinesu konačnoj pobedi nad pomenutim zlom", pozvao je FSS.

U sredu se igraju utakmice polufinala Kupa Srbije, a sastaju se Zemun - OFK Beograd i Crvena zvezda - Partizan, a FSS je zamolio navijače da poštuju protivnika i korektno navijaju.

"Apelujemo da ponašanje navijača bude u duhu fer-pleja, da navijanje bude korektno uz poštovanje protivnika, svih aktera igre i prisutnih na stadionima. Neka takvo ponašanje bude večna karakteristika srpskog fudbala i sporta uopšte", kaže se u pozivu FSS.
Χριστός Ανέστη εκ νεκρών

User avatar
Eric Cartman
exbanovani starmali Raja
Posts: 5183
Joined: Wed Mar 08, 2006 10:37 am
Location: Beograd
Contact:

Post by Eric Cartman »

FK Begej istupio iz lige

Fubalski tim ekipe Begeja iz Žitišta istupio je iz Područne lige Zrenjanina, odlučio je Upravni odbor, reagujući na incidente koji su se dogodili prošlog vikenda na utakmici Banatskom Karađorđevu. Predsednik kluba, Branislav Medarević neposredno posle te utakmice dao je ostavku koja je prihvaćena. Odluka je doneta zbog nasilja nad ekipom tokom utakmice u gostima Jedinstvu iz Banatskog Karađorđeva.

Igrači Begeja su tada poveli protiv Jedinstva koje je na začelju tabele i bori se za opstanak. Usledio je niz fizičkih obračuna, pa su trojica igrača iz Žitišta završila u zrenjaninskom Urgentnom centru sa povredema.

"Nećemo se vraćati u tamičenje dok god u fudbalu bude mešetara. Radićemo sa mladim i pripremati ih za neko lepše i časnije vreme za sport", rekao je Beti Branislav Medarević.
Χριστός Ανέστη εκ νεκρών

Post Reply