Srpski fudbal

Sve o klubu...i fudbalu uopšte...
dušan
junior
junior
Posts: 114
Joined: Tue Apr 28, 2009 1:35 pm

Re: Srpski fudbal

Post by dušan »

Edit by Usamljeni:

Ne kaki i prestani da kvotujes sam sebe!!!
ДУШАН

Garfield
prosto obozavam da gostujem...
Posts: 4160
Joined: Sun Jan 27, 2008 5:08 pm
Location: Tribina stajanje!!!

Re: Srpski fudbal

Post by Garfield »

Marakana bez publike do proleća 2011?

Fudbalski klub Crvena zvezda mogao bi zbog ranjavanja navijača vatrenim oružjem da sledeći prvenstveni meč na Marakani odigra tek na proleće 2011. godine.

Disciplinskim pravilnikom Fudbalskog saveza Srbije predviđene su tri vrste zabrana odigravanja utakmica na određenom igralištu u slučaju da se dogode neredi.
Članom 51. predviđeno je da se "Klub organizator utakmice na čijem se igralištu, bilo da je vlasnik ili korisnik igrališta, u vezi sa utakmicom pre, za vreme ili posle utakmice dogode neredi, a utvrdi se da nije preduzeo mere da ih spreči, ili da ih nije preduzeo u dovoljnoj meri, kao i gostujući klub čiji navijači organizovani od strane kluba izazovu ili učestvuju u neredu u lakšem slučaju, kažnjava:
- novčanom kaznom, a u težem ili ponovljenom slučaju
- odigravanjem 1 do 6 utakmica na svom igralištu bez prisustva publike
- zabranom odigravanja od dve do dvanaest utakmica na svom igralištu ili svim igralištima određenog područja".


S obzirom na to da se u istom članu "veći neredi gledalaca pre, za vreme i posle utakmice smatraju težim prekršajem", a upotreba vatrenog oružja na tribinama svakako nije sastavni deo fudbalske igre i uspešne organizacije mečeva, jasno je da će crveno-beli dobiti jednu od dve kazne. Ili će šest mečeva na Marakani igrati bez prisustva gledalaca, ili će od dve do dvanaest utakmica igrati van "određenog područja", što je istim pravilnikom pojašnjeno kao "igrališta koja se nalaze 30 kilometara od mesta prekršaja".

Ukoliko Zvezda bude maksimalno kažnjena, odnosno 12 mečeva ne bude mogla da igra na najvećem stadionu u Srbiji, navijači na Marakanu će moći da odgledaju prvenstveni meč tek početkom 2011. godine.
Naime, do kraja ove sezone Crvena zvezda će odigrati samo tri meča kao domaćin: najpre će ugostiti Javor (25. kolo, 21. aprila), zatim Čukarički (27. kolo, 1. maja), i BSK (29. kolo, 13. maja). Kako je u jesenjem delu aktuelnog prvenstva odigrano 15 kola, a nema sumnje da sličan raspored takmičenja sledi i za sezonu 2010/2011, crveno-beli će kao domaćini u prvom delu narednog šampionata igrati sedam, a najviše osam puta.


U zbiru, deset ili jedanaest superligaških utakmica Zvezda će u ostatku 2010. godine odigrati kao domaćin, što znači da bi tek u martu ili aprilu 2011. mogla ponovo da ugosti ekipe na Marakani u prvenstvenim duelima ako joj u trenutnoj istrazi povodom ranjavanja navijača bude izrečena najoštrija kazna.

Poslednja velika kazna za Zvezdu: Tri meča bez publike

U decembru 2007. godine zbog incidenata na severnoj tribini Marakane u poluvremenu utakmice Crvena zvezda - Hajduk Kula, kada su se navijači crveno-belih sukobili sa organima reda a pritom najgore prošao policajac u civilu Nebojša Trajković, domaćin je kažnjen sa tri meča nastupa bez prisustva publike, kao i novčano u iznosu od 500.000 dinara.
31300

dušan
junior
junior
Posts: 114
Joined: Tue Apr 28, 2009 1:35 pm

Re: Srpski fudbal

Post by dušan »

GARFIELD wrote:Marakana bez publike do proleća 2011?

Fudbalski klub Crvena zvezda mogao bi zbog ranjavanja navijača vatrenim oružjem da sledeći prvenstveni meč na Marakani odigra tek na proleće 2011. godine.

Disciplinskim pravilnikom Fudbalskog saveza Srbije predviđene su tri vrste zabrana odigravanja utakmica na određenom igralištu u slučaju da se dogode neredi.
Članom 51. predviđeno je da se "Klub organizator utakmice na čijem se igralištu, bilo da je vlasnik ili korisnik igrališta, u vezi sa utakmicom pre, za vreme ili posle utakmice dogode neredi, a utvrdi se da nije preduzeo mere da ih spreči, ili da ih nije preduzeo u dovoljnoj meri, kao i gostujući klub čiji navijači organizovani od strane kluba izazovu ili učestvuju u neredu u lakšem slučaju, kažnjava:
- novčanom kaznom, a u težem ili ponovljenom slučaju
- odigravanjem 1 do 6 utakmica na svom igralištu bez prisustva publike
- zabranom odigravanja od dve do dvanaest utakmica na svom igralištu ili svim igralištima određenog područja".


S obzirom na to da se u istom članu "veći neredi gledalaca pre, za vreme i posle utakmice smatraju težim prekršajem", a upotreba vatrenog oružja na tribinama svakako nije sastavni deo fudbalske igre i uspešne organizacije mečeva, jasno je da će crveno-beli dobiti jednu od dve kazne. Ili će šest mečeva na Marakani igrati bez prisustva gledalaca, ili će od dve do dvanaest utakmica igrati van "određenog područja", što je istim pravilnikom pojašnjeno kao "igrališta koja se nalaze 30 kilometara od mesta prekršaja".

Ukoliko Zvezda bude maksimalno kažnjena, odnosno 12 mečeva ne bude mogla da igra na najvećem stadionu u Srbiji, navijači na Marakanu će moći da odgledaju prvenstveni meč tek početkom 2011. godine.
Naime, do kraja ove sezone Crvena zvezda će odigrati samo tri meča kao domaćin: najpre će ugostiti Javor (25. kolo, 21. aprila), zatim Čukarički (27. kolo, 1. maja), i BSK (29. kolo, 13. maja). Kako je u jesenjem delu aktuelnog prvenstva odigrano 15 kola, a nema sumnje da sličan raspored takmičenja sledi i za sezonu 2010/2011, crveno-beli će kao domaćini u prvom delu narednog šampionata igrati sedam, a najviše osam puta.


U zbiru, deset ili jedanaest superligaških utakmica Zvezda će u ostatku 2010. godine odigrati kao domaćin, što znači da bi tek u martu ili aprilu 2011. mogla ponovo da ugosti ekipe na Marakani u prvenstvenim duelima ako joj u trenutnoj istrazi povodom ranjavanja navijača bude izrečena najoštrija kazna.

Poslednja velika kazna za Zvezdu: Tri meča bez publike

U decembru 2007. godine zbog incidenata na severnoj tribini Marakane u poluvremenu utakmice Crvena zvezda - Hajduk Kula, kada su se navijači crveno-belih sukobili sa organima reda a pritom najgore prošao policajac u civilu Nebojša Trajković, domaćin je kažnjen sa tri meča nastupa bez prisustva publike, kao i novčano u iznosu od 500.000 dinara.
ко другоме јаму копа, сам у њу пада
ДУШАН

User avatar
celtic
...chuvam notj od budnih...
Posts: 2937
Joined: Wed Aug 31, 2005 10:32 pm
Location: tamo gde je hladno

Re: Srpski fudbal

Post by celtic »

@ Dušan, da li, stvarno, mozhe ijedan tvoj post da prodje bez "quote"??? Ti i sam sebe quotujesh ... pogledaj samo predhodni post..citirao si ceo tekst i prokomentarisao sa 7 rechi... dovoljno je da stavish ovo @ ispred nika kome se obratjash ili samo nick ali molim te prestani da citirash ...
"Mladiću, smatrajte se opsovanim..."

dušan
junior
junior
Posts: 114
Joined: Tue Apr 28, 2009 1:35 pm

Re: Srpski fudbal

Post by dušan »

celtic wrote:@ Dušan, da li, stvarno, mozhe ijedan tvoj post da prodje bez "quote"??? Ti i sam sebe quotujesh ... pogledaj samo predhodni post..citirao si ceo tekst i prokomentarisao sa 7 rechi... dovoljno je da stavish ovo @ ispred nika kome se obratjash ili samo nick ali molim te prestani da citirash ...
ок прихватам савет
ДУШАН

User avatar
Usamljeni hashishar
ken vi touk abaut d biznis...
Posts: 6179
Joined: Tue Dec 27, 2005 2:10 am
Location: Kasha
Contact:

Re: Srpski fudbal

Post by Usamljeni hashishar »

:lol: :lol: :lol:

User avatar
Billy Bright
mučki provokator
Posts: 1746
Joined: Mon Jul 23, 2007 11:56 am

Re: Srpski fudbal

Post by Billy Bright »

@ Vojvodina

Posto si se raspisao, aj sada objasni zasto ste pustili Spartak juce... Da li kalkulisete da ce cigani uzeti prvenstvo, a da Spartak kao treci prodje u Kup UEFA... Elem, i vas nabijem na kurac, kao i zvezdu i partizan... Svi ste ista govna!

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: Srpski fudbal

Post by Booze Brothers »

ne napadaj coveka bez razloga! Covek je imao odlicnih postova i zna vise o istoriji OFK Beograda nego 90% foruma ovde! malo se doduse previse raspisao jer se uFatio u kolo sa bata dulencetom i mi koji preziremo dva crvena kluba ne mozemo da citamo vise na svakom drugom postu o tome, tako da @vojvodina zamolio bih te da se koliko toliko drzimo nas, a njih treba pljuvati na nekim drugim javnim glasilima ili na stadionu...naravno i ovde ali ne dozvoliti da se forum pretvori u pljuvanje po njima i da se guse informacije o Beogradu...
Vojvodina ne moze biti ista kao cz i pfc, a takodje jebem majku butorovicu i bandi koja je u vojvodini isto kao sto jebem majku svim upravam klubova u Srbiji, a pogotovo predsedniku fss bata toletu staroj komunjari...
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

vojvodina
junior
junior
Posts: 94
Joined: Fri Jan 01, 2010 10:54 pm

Re: Srpski fudbal

Post by vojvodina »

Sto se tice utakmice sa Spartakom doslo je 6-7 hiljada dusa.Ja sam doveo druga koji je svojevremeno sa mnom isao u srednju skolu a koji nije bas zagrejan za fudbal,sa ciljem da ga lepa atmosfera(posto sam znao da ce biti vise mase nego obicno) i dobra igra Vojvodine privoliti da postane pravi navijac i da ce poceti cesce da dolazi na utakmice.Nazalost kad je igra u pitanju, nije imao sta da vidi.Mislim da sam ovim sve rekao na temu namestanja.Jednostavno ne bi doslo toliko navijaca da se znalo pre meca da ce Vosa pustiti Spartak.Istok je recimo bio preko 80% pun,a u normalnim okolnostima je prazan.I svi su verovatno po prvi put dosli na stadion ove sezone,i posle jucerasnje igre stadion ih nece dugo videti i istok ce opet zvrjiti prazan.Ako je mec namesten onda smo svi prevareni,samo sto cemo mi sa Zapada i Severa dolaziti u slicnom broju(jer tu su stacionirani oni koji verni klubu i u dobru i u zlu),a istok ce se vratiti na normalu.Istina je da zapoceto sa raznim teorijama zavere,raznoraznim pricama o namestenim mecevima,ko ce kome sta prepustiti i slicno.Ja ZELIM da Vosa ne ucestvuje u tim radnjama,ali znajuci kakva nam je uprava sve je moguce,pa i to da je Vojvodina juce pustila Spartak.Ja licno sam juce imao utisak da su mi igraci svojom igrom i (ne)zalaganjem pljunuli u direktno lice...

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: Srpski fudbal

Post by Booze Brothers »

gledao sam juce prvop poluvreme i 10-ak zadnjih minuta drugog...sta znam...hocu samo da vidim sta ce da kazu da li je bio penal pred kraj za vojvodnu...a ne bih se slozio da je istok bas 80% bio pun...mislim da je bilo oko 5 soma...
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

vojvodina
junior
junior
Posts: 94
Joined: Fri Jan 01, 2010 10:54 pm

Re: Srpski fudbal

Post by vojvodina »

Bio je penal za Vojvodinu.I posto je sudija odmahnuo rukom i pokazao da se igra nastavi, Mrdja i Tumbasevic su nasrnuli na njega takvom zestinom da su trebali da dobiju crvene kartone!!!Nije bilo samo verbalnog duela,vec je bilo i fizickog kontakta sto se strogo kaznjava!!!A ako je mec bio namesten,onda je njihova reakcija bila gluma!!!I u tom slucaju mogu da kazem da su promasili profesiju!!!A par minuta kasnije je iskljucen i Adjuru zbog udaranja bez lopte.I to je onda bila gluma.Kako god,sve je toliko mutno oko naseg fudbala da da normalan covek ne moze da snadje...

Garfield
prosto obozavam da gostujem...
Posts: 4160
Joined: Sun Jan 27, 2008 5:08 pm
Location: Tribina stajanje!!!

Re: Srpski fudbal

Post by Garfield »

31300

Garfield
prosto obozavam da gostujem...
Posts: 4160
Joined: Sun Jan 27, 2008 5:08 pm
Location: Tribina stajanje!!!

Re: Srpski fudbal

Post by Garfield »

Ovaj kulski serif opet u centru paznju..... :lol:

http://www.mondo.rs/s167584/Delije_mogu ... inara.html

na kraju....suspenzija od 6 meseci ------*-----*-
31300

Garfield
prosto obozavam da gostujem...
Posts: 4160
Joined: Sun Jan 27, 2008 5:08 pm
Location: Tribina stajanje!!!

Re: Srpski fudbal

Post by Garfield »

punk se nastavlja ------*-----*-


Džomba kupio karte za Delije i bacio ih, Kuljanima preti oduzimanje bodova

http://sport.blic.rs/Fudbal/Domaci-fudb ... nje-bodova
31300

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: Srpski fudbal

Post by Booze Brothers »

Srbija trenutno zauzima 25. mesto na fer plej listi...da potsetimo preko toga 3 kluba dobijaju sansu da ucestvuju u prvom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope...
evo kako sada stoje stvari...
http://kassiesa.net/uefafiles/2009-10-u ... anking.pdf
vise o svemu...
http://www.xs4all.nl/~kassiesa/bert/uefa/fairplay.html
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

Post Reply