Srpski fudbal

Sve o klubu...i fudbalu uopšte...
User avatar
Eric Cartman
exbanovani starmali Raja
Posts: 5183
Joined: Wed Mar 08, 2006 10:37 am
Location: Beograd
Contact:

Post by Eric Cartman »

Booze Brothers wrote:jebote gledam juche konferencije za shtampu cigana i grobara...pa bre tu se ne zna ko je sa vecom govornom manom Jeshic ili Bajevic...ja njih nishta ne razumem... :shock:
Sto se toga tice grobosi u zadnje vreme prednajce,Mateus,Vermez(moj favorit,na konferencijama izgledao upravo ovako :shock: ),Reber,pa sad Jesa...svaka cast... :lol:
Χριστός Ανέστη εκ νεκρών

User avatar
plavobeli
junior
junior
Posts: 69
Joined: Thu Mar 30, 2006 5:48 pm
Location: pekam

Post by plavobeli »

Image
:shock: :shock: :shock: :shock:

User avatar
Eric Cartman
exbanovani starmali Raja
Posts: 5183
Joined: Wed Mar 08, 2006 10:37 am
Location: Beograd
Contact:

Post by Eric Cartman »

plavobeli wrote:Image
:shock: :shock: :shock: :shock:

:shock: Vermez kralj :shock:
Χριστός Ανέστη εκ νεκρών

User avatar
plavobeli
junior
junior
Posts: 69
Joined: Thu Mar 30, 2006 5:48 pm
Location: pekam

Post by plavobeli »

:smt104 :smt104 :smt104 Image

User avatar
Usamljeni hashishar
ken vi touk abaut d biznis...
Posts: 6179
Joined: Tue Dec 27, 2005 2:10 am
Location: Kasha
Contact:

Post by Usamljeni hashishar »

Spodoba!

User avatar
voja 10
terijer
Posts: 1902
Joined: Mon Oct 31, 2005 10:47 am
Location: divlji zapad

Post by voja 10 »

=D> =D> =D> =D>
Plavo-beli mo?e da radi kasting za Animal planet...epizoda ''Karika koja nedostaje''
Počinje: U okru?enju stadiona Jugoslovenske narodne armije jo? od 1945 godine, kontinuirano se mo?e posmatrati proces evolucije ljudske vrste. Pa?ljivi posmatrač već na prvi pogled mo?e da uoči veliku sličnost nekih jedinki koje se pojavljuju na travi ovog stadiona sa precima na?e vrste. Upravo tu potra?ićermo kariku koja nedostaje.

User avatar
plavobeli
junior
junior
Posts: 69
Joined: Thu Mar 30, 2006 5:48 pm
Location: pekam

Post by plavobeli »

nakon iscrpnog istrazivanja bogatog ekosistema topciderske sume pronasao sam i fotografisao nekoliko zanimljivih primeraka koji mogu pomoci da se razjasni proces evolucije :lol: :lol: :lol:

Image
Image
Image

User avatar
voja 10
terijer
Posts: 1902
Joined: Mon Oct 31, 2005 10:47 am
Location: divlji zapad

Post by voja 10 »

:smt005 :smt005 :smt005

ipak [-( Kolega, ostao sam zbunjen...
1) Da li ste to vi i va?a izabranica otkrili Galapagoske kornjače...
2) Za?to zaboga mazite tog kornjoJe?ića po vratu
3) Nikako ne mogu da dokučim iz kojih je krajeva Bugarske (da li sa Stare planine?) ovaj divni primerak DivoJe?ića...(odrasli mu?jak, divnih rogova uslikan ba? pred sezonu parenja).

Unapred zahvalan, s po?tovanjem
Voja 10

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

Селектор српске фудбалске репрезентације усталасао јавност
Сукоб интереса


Водећи шпански спортски медији су прекјуче као ударну вест објавили информацију да се Атлетик из Билбаоа после катастрофалног старта у шампионату Шпаније обратио за помоћ селектору Србије Хавијеру Клементеу, кога је из познатог баскијског клуба отпустио актуелни председник Фернандо Ламикис. С обзиром да Атлетик после три кола има освојен само један бод, Ламикис је био принуђен да се обрати за помоћ Клементеу, коме су у Фудбалском савезу Србије спремни да изађу у сусрет и омогуће му да паралелно ради и као клупски тренер.

Поводом могућности да Клементе ускоро поново буде ангажован као главни саветодавац у Атлетику, у коме је као играч и тренер провео безмало четири деценије, овдашња фудбалска јавност се усталасала. Тим поводом, о теми која се наметнула као скоро ургентна за наш најпопуларнији спорт, за „Политику” су ставове изнели наши познати фудбалери, тренери, бивши асови...

Беквалац: Потценио нас као фудбалску нацију

Тренер Бежаније Драгољуб Беквалац, вест да ће селектор Србије Хавијер Клементе затражити дозволу од нашег савеза да помогне свом бившем клубу Атлетику из Билбаоа, који се налази у великим проблемима, примио је са дозом сумње:

– Ако је то тачно, онда је његов поступак најблаже речено неозбиљан. Селекторски посао је превише одговоран и онај који хоће да га коректно обави мора му бити максимално посвећен. Било какво ангажовање ван тог домена не може проћи без велике последице. То би значило да нас је потценио као фудбалску нацију, а људима који су га изабрали ударио је шамар. Зато бих највише волео да ни на који начин у свему томе није учествовао.

Косановић: Реклама пре истине

– Незнам да ли је то вредно озбиљног коментара. Не бих журио са било каквим оценама. Претпостављам да је извучено из контекста и да је пре у питању реклама него истина. Ипак, треба проверити, чути њега. Ако је изјава веродостојна, онда је то јако неозбиљно, ружно и непрофесионално. Не познајем Клементеа, али не верујем да није професионалац, – рекао је Милорад Косановић, некадашњи селектор младе репрезентације и тренер Војводине, Црвене звезде...

Рајко Митић скептичан због Клементеа

Најаве да би први селектор фудбалске репрезентације Србије, Баск Хавијер Клементе, могао поново да преузме и стручно кормило у Атлетику из Билбаоа, изазивају доста подозрења у овдашњој фудбалској јавности. на ту могућност осврнуо се и Рајко Митић:

– И то је јако смешна ствар. Противник сам ангажовања страних тренера, а поготово нам не треба странац на месту селектора државног тима. То се односи на Клементеа који не зна наш језик, па су му потребни тумачи, а док све растумаче међусобно утакмица већ прође. Зато сам веома скептичан у вези с њим.

Бобек: Долазак Клементеа, грешка савеза

„ У Србији се могу наћи тренери. Ми смо богата земља учених људи. Клементе је тренутно овде, видим да је добро плаћен. Међутим, сматрам да Шпанац баш и није у току. Мислим да је грешка што смо га ангажовали, а сада кад видим да се још и нуди свом некадашњем клубу, ситуација није баш најјаснија. Ако желите да радите поштено, и да будете успешни, не може се седети на две столице”.
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

allforblue

Post by allforblue »

dve matore spodobe Bobek i Mitic i ovako omatoreli se uvlace u ANUS
PIXI i Bjeki-Zeki....mi satro imamo trenere neke....pa gde su oni bili do sada koji k...c....nasa zemlja ima sve, ima K...c sve

nasi pa nasi jebali ih nasi ko 1945 :P :P :P

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

Da li će u Evropi uskoro zaživeti još jedno fudbalsko takmičenje
Proširena liga SFRJ ima sve više pristalica!

Pitanje regionalnog ili balkanskog fudbalskog takmičenja, po uzoru na skandinavsku Rojal ligu, periodično se ponavlja svakih nekoliko godina, a pominje se kad god krene Liga šampiona. Za razliku od prethodnih pokušaja i razgovora, čini se da je sada proteklo i dosta vremena od državnog razdruživanja SFRJ, pa je sada možda i sazrelo vreme za mirno i hladno pregovaranje i početak nekog oblika saradnje.

Ideja koja bi opet spojila Crvenu zvezdu, Partizan, Dinamo, Hajduk, Sarajevo, Željezničar, Vardar, Levski, Steauu, Bešiktaš, Legiju, Liberec, Ružomberok, Debrecin i druge u isto takmičenje davno je potekla iz Beograda i Sarajeva, ali je tada stopirana iz Zagreba. Proteklih dana upravo Hrvati ponovo podižu javnost na noge sa željom da se košarkaška Gudjir liga preseli i na zeleni pravougaonik.

- To je naša ideja koju smo dogovorili sa Bosancima, ali koja je svojevremeno naišla na blokadu Hrvata zbog nefudbalskih stvari. Voleo bih da se stvori takvo takmičenje, zbog popularnosti, marketinga, kvaliteta, ideja je, dakle, dobra i pozitivna za fudbal, međutim to je samo naša želja. UEFA je po tom pitanju neumoljiva, siguran sam da nema teorije da naprave novu regionalnu ligu. U košarci je to moguće jer se organizacija podelila na ULEB i FIBA, ali u fudbalu je to nemoguće jer je UEFA u rangu sa Evropskom unijom, to je jako i autoritativno telo koje nikako neće dozvoliti stvaranje novog takmičenja - odlučan je Zvezdan Terzić, predsednik FSS.
Miroslav - Ćiro BlaŽević, jedan od najpopularnijih i najboljih trenera od Vardara do Triglava, sada trener Zagreba, interesantno primećuje:

- Sve države bivše SFRJ moraju fudbalski da se srede, pošto su tek u povoju, pravi pioniri, koji treba da pređu određeni put da bi bili odrasli ljudi. Sve drugo, od talenata, kvaliteta, infrastrukture - postoji, naravno nedostaje i novac. Ovo je zanimljiva tema o kojoj ću pričati posle revanš utakmice Kupa UEFA između Oksera i Dinama, imaću dosta toga da kažem.
Dobro ste počeli sezonu, ali ste u nedelju poraženi od Dinama 0:3?

- Nije mi lako, ja sam krivac, imam velike probleme, ali ću za deset dana sve otvoreno reći i o hrvatskom savezu, i sudijama, i regionalnoj ligi.
Vahid Halilhodžić, nekadašnji jugoslovenski reprezentativac, sada trener saudijskog Al Itihada, nema ništa protiv novog udruživanja.

- Na stadionima će uvek biti nereda, ali to nije nerešiv problem. Zapadne države su uspele da gotovo iskorene takve incidente, pa smatram da bi i kod nas ipak mogao da zavlada red. Sigurno treba razmišljati o regionalnoj ligi jer velike su razlike u kvalitetu u hrvatskoj, srpskoj ili bosanskoj ligi kao i ligama iz regiona. Dinamo, Zvezda ili Željeznicar sigurno su i veliki mamci za publiku, pa bi klubovi mogli da imaju i finansijsku korist. To je dobra ideja, međutim ne znam hoće li neko imati i dovoljno snage za prvi korak.
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

INTERVJU: Goran Ješić predsednik SO Inđija
TUKAO BIH SUDIJU

Fudbalski savez je leglo mafije koja je uzela na zub naš FK Inđija

Sudiju sam gađao flašom, a da nisam na funkciji prebio bih ga

U Srbiji je najveći greh kada nekoga naterate da radi svoj posao

BEOGRAD - Predsednik opštine Inđija Goran Ješić i njegovi saradnici uspeli su da za tri godine tom gradiću u Sremu obezbede 270 miliona evra direktnih investicija! Ješića posećuju predstavnici Svetske banke, radio je na reformi državne uprave u Jordanu, a na listi govornika na jednoj konferenciji u Londonu njegovo ime našlo se tik iza imena Džordža Soroša. Međutim, javnosti je zapao za oko kada je nedavno, kao predsednik Fudbalskog kluba Inđija, napravio incident i na utakmici sa BASK-om sudiju gađao flašom!
- Da nisam na ovoj funkciji, sigurno bih tukao tog sudiju Jeknića! Ovako sam ga samo gađao praznom flašom. Tvrdim da je Fudbalski savez verovatno jedina organizacija u Srbiji koju ni Peti oktobar ni akcija „Sablja“ nisu ni pipnuli! To je skup najgorih ljudi. Mi u Inđiji pokušavamo da od našeg kluba napravimo zdravu priču, ali je to očigledno nemoguće jer su nas ti mafijaši uzeli na zub. Znam o čemu pričam jer sam igrao fudbal petnaest godina. Sada sam predsednik kluba, uložili smo prilična sredstva u dogradnju stadiona, uključili veliki broj klinaca u klub, ali protiv mafije, očigledno, ne možemo da se borimo.
Da li je Inđija zaista deset godina ispred drugih opština u Srbiji?
- Bilo bi neobjektivno da ja to kažem, ali naši gosti iz inostranstva, iz drugih opština i iz međunarodnih organizacija misle da smo na dobrom putu da uradimo odličan posao, ne samo za Inđiju već i za celu Srbiju.
Na šta ste to najviše ponosni?
- Prvi i jedini u Srbiji smo uveli elektronsku administraciju i to je dosta uticalo na investicije. Ova vlada, recimo, ne radi ništa na reformi državne uprave, a baš to je ključni problem zbog kog buja korupcija i nema dovoljno stranih investicija. Ponosan sam i na to da smo puno uložili u obrazovanje. Jednostavno, mi smo od opštine napravili kompaniju koja radi kako treba.
Mislite li da je problem što vlast u Srbiji nikada ne doživljava državu kao kompaniju?
- Naravno. U modernom političkom svetu države se posmatraju kao kompanije. Ako vodite računa o prihodu, smanjivaćete rashode. Ako brinete o svakoj investiciji, vodićete računa o ljudskim resursima. Naša vlada se, međutim, bavi stvarima koje ne donose korist građanima. Pazite, ako želite da obavite neki posao u interesu građana, neminovno najpre dolazite u sukob sa svojom partijom, jer i ona ima svoje interese, pa sa koalicionim partnerom i tako dalje. Stalno imate neki problem! U Srbiji je najveći greh kada nekoga naterate da radi svoj posao.
Da li to što u Inđiji funkcioniše elektronska uprava znači da je kod vas najmanja korupcija?
- Što se tiče lokalne samouprave, daleko najmanja u Srbiji! To najbolje potvrđuje broj stranih investitora. Ako jednom prevarite stranog partnera, on svojoj vladi i drugim privrednicima kaže: „Nemojte investirati tamo“. Nas sada promovišu naši investitori! E, to je ono što treba da radi Srbija.
Da li bi neko od sadašnjih ministara bio u vladi koju biste vi sastavili?
- Ivana Dulić bi bila potpredsednica, to je sigurno. Mislim da bi Dinkić bio ministar finansija.
Da li to znači da ćete postati član G 17 Plus?
- Ne, jer nisam spomenuo Tomicu Milosavljevića.
Dobro, postajete li član neke stranke?
- Sigurno sam najbliži DS-u, ali trenutno nemam potrebe da se opredeljujem. GSS sam napustio jer to nije ista stranka kao nekad. Isto je jedino ime. Ljudi koji su danas na funkcijama u toj stranci nisu ni postojali u partiji pre nekoliko godina.
Mnogo se priča o investiranju u Inđiju. Koliko je novca definitivno ušlo u opštinu?
- Od 2004. godine do danas, radi se o 270 miliona evra direktnih investicija. Od toga je 40 odsto domaćeg kapitala, a svakako najveći domaći investitor je kompanija „Monus“ koja je kod nas napravila najsavremeniju fabriku duvana u ovom delu Evrope. Tu su i „MK Komerc“, „Univerzal“... Stranih kompanija je mnogo više, ali njihove investicije nisu toliko velike.
Šta se desilo sa „Merkatorom“?
- „Merkator“ je kupio zemljište, uradio projekat, dobio našu dozvolu i za dvadesetak dana počinje izgradnja njihovog objekta u centru Inđije.
n Kako poslujete sa Predragom Rankovićem Peconijem? On je, ipak, najveći investitor u vašoj opštini...
- Nisam ni policajac, ni poreski inspektor da bih kontrolisao poreklo bilo čijeg kapitala. Za mene je ključna stvar odnos poslodavca prema radnicima i poštovanje dogovora koji smo postigli. Sa Peconijem sam pregovarao jednom, a sa njegovim menadžerima smo imali više nego dobar odnos. To je bila prva i najveća investicija od 65 miliona evra. Ne mogu ja da proveravam ni nemačke, ni slovenačke, pa ni naše firme. Na drugima je da otkrivaju neko pranje novca ili bilo šta drugo. Peconi je hteo da napravi fabriku duvana u Staroj Pazovi. Onda smo se sreli ovde u opštini i tada sam mu rekao da će mnogo bolje proći u Inđiji. On je sumnjičavo vrteo glavom, ali je ipak napravio fabriku kod nas. I ne samo to. U Inđiji sada gradi i veliku konditorsku fabriku.
OZREN RADULOVIĆ

Marijan Rističević, Peconi i ja

Da li je tačno da je Predraga Rankovića u Inđiju doveo Marijan Rističević?
- Mislim da jeste. Rističević je tada bio poslanik i čini mi se da je imao kontakte sa Rankovićevim ljudima. On je preporučio Inđiju, ali smo mi odradili logistički deo bez koga investicija ne bi mogla da dođe.
n Kako sarađujete sa Rističevićem s obzirom na političke razlike?
- Odlično! On je moj prijatelj iz opozicionog delovanja i radi svoj posao kako treba. Postigli smo politički dogovor sa svima nekoliko dana posle izbora i od tada više ne pričamo o politici. On ima svoj specifični politički nastup, ali na lokalu nemamo nikakvih problema.
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

2. oktobra zakazana je javna prodaja stadiona fk Smederevo i fudbalskog kluba...pochetna cena je 900 miliona dinara...proshla aukcija nije uspela tako da je cena sada drastichno smanjena...
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
voja 10
terijer
Posts: 1902
Joined: Mon Oct 31, 2005 10:47 am
Location: divlji zapad

Post by voja 10 »

Ajmo akcija...skupljamo siću da kupimo to čudo, pa da se malo zezamo.

User avatar
Tar-Andukal
Van Nistelroj
Posts: 2315
Joined: Mon Oct 17, 2005 4:38 pm
Location: Belgrade
Contact:

Post by Tar-Andukal »

Bash me zanima ko ce da baca pare na Smederevo....
Naš je samo jedan grad, zove se Beograd,
Mi smo deca njegova, on je naša svetinja.

Post Reply