Svet Sporta

Sve o klubu...i fudbalu uopšte...
User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

CRNOGORKA IZ NIŠA!

Bojana Popović ponovo odbila Srbiju
Ja jesam iz Srbije, ali muž mi je iz Crne Gore. Sve smo ulagali tamo,
kupovali imovinu u Podgorici. Tamo planiram život posle Danske.

U minut do 12, kao i pred odlazak na EP u Švedskoj, po mnogima najbolja igračica sveta, Bojana Popović, otkazala je učešće u reprezentaciji Srbije. Sa šturim izgovorom Bojana se javila selektoru Dinčiću. Ako je za utehu, bar je podigla slušalicu izašla iz šablona nejavljanja, koji je u poslednje vreme učestao u rukometu.

Red je da čujemo i Bojaninu priču.

- I ranije sam rekla da moram da razmislim, da sve zavisi od toga kako ću se osećati u tom trenutnu. Mnogo sam utakmica pregurala u ovoj sezoni, umorna sam i treba mi odmor. Uz to, mnoge stvari kod nas mi se ne sviđaju, ali neću sada o tome – indirektno Popovićka otkriva da umor nije jedini razlog.

Zar niste rekli selektoru Dinčiću da računa na vas?

- Nisam rekla ni da hoću, ni da neću da igram. U ovom trenutku je to to! Hoću odmor! Prvi put, posle ne znam koliko godina imaću malo duži period za odmor. Sem toga, menjam sredinu i hoću spremna da odem u Viborg. Potpisan je ugovor kakav je potpisan, velika je odgovornost na meni i zato moram da vodim računa o sebi. Treba da odradim te tri godine kako dolikuje. Uz to, navikla sam na jedan režim rada u Slagelsu, sada idem u novu sredinu i ne znam šta me čeka. Mislim da je ova odluka, u ovom trenutku, najbolja za mene.

Ostavili ste saigračice ponovo na cedilu?

- Reprezentacija ima kvalitet. Te mlade igračice su naša budućnost i vreme je da se dokažu, da postignu nešto.

Kažete, treba vam odmor... Trenutno nećete igrati ni za jedan nacionalni tim. Međutim, u Srbiji se spekuliše oko toga da li ćete igrati za našu ili crnogorsku selekciju. Ima li osnova za to?

- Postoji varijanta! Svi moji planovi vezani su za Crnu Goru. Ja jesam iz Srbije, ali muž mi je odande. Tamo planiram život posle Danske, ukoliko ne ostanem u toj zemlji, u šta sumnjam. Sve smo ulagali u Crnoj Gori, kupovali imovinu u Podgorici. Ništa nije isključeno. Sem toga, dok sam se oslanjala na srce, mnogo toga nije bilo kako treba – poručuje Bojana Petrović Popović.

Sada je, valjda, sve jasnije. Niz koji čine Šterbik, Eklemović, Puljezević, Radulovićeva, Radovićeva... dobija nastavak.
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Eric Cartman
exbanovani starmali Raja
Posts: 5183
Joined: Wed Mar 08, 2006 10:37 am
Location: Beograd
Contact:

Post by Eric Cartman »

ATP Lista: Đoković ponovo peti

APNajbolji srpski teniser Novak Đoković ponovo se nalazi na petom mestu ATP liste, koje deli sa Čileancem Fernandom Gonzalesom. Đoković i Gonzales imaju po 2.810 bodova. Na vodećoj poziciji je Švajcarac Rodžer Federer, sa 7.515 bodova, drugi je Španac Rafael Nadal, sa 5.225, treći Amerikanac Endi Rodik, sa 2.930, a četvrti Rus Nikolaj Davidenko, sa 2.840 bodova.

U konkurenciji dublova teniser Srbije Nenad Zimonjić i Francuz Fabris Santoro nalaze se na šestom mestu, sa 255 bodova, dok su na prvom mestu Amerikanci Bob i Majk Brajan, sa 652 bodova.

Redosled tenisera na ATP listi:

1. Rodžer Federer, Švajcarska 7.515 bodova
2. Rafael Nadal, Španija 5.225
3. Endi Rodik, SAD 2.930
4. Nikolaj Davidenko, Rusija 2.840
5. Fernando Gonzales, Čile 2.810
5. Novak Đoković, Srbija 2.810
7. Ivan Ljubičić, Hrvatska 2.260
8. Džejms Blejk, SAD 2.180
9. Tomi Robredo, Španija 2.100
10. Tomi Has, Nemačka 2.095
Χριστός Ανέστη εκ νεκρών

User avatar
Eric Cartman
exbanovani starmali Raja
Posts: 5183
Joined: Wed Mar 08, 2006 10:37 am
Location: Beograd
Contact:

Post by Eric Cartman »

Jankovićeva peta, Ivanovićeva sedma

AFPNajbolja teniserka Srbije Jelena Janković posle odustajanja u polufinalu turnira u Strazburu nalazi se na petom mestu WTA liste, odnosno jednoj poziciji lošije nego prošle nedelje, dok je Ana Ivanović popravila svoj plasman za jedno mesto i trenutno je sedma. Na vrhu nije bilo promena. Belgijanka Žistin Enan je prva, a Ruskinje Marija Šarapova i Svetlana Kuznjecova drže drugo i treće mesto.

Redosled teniserki na WTA listi:

1. Žistin Enan, Belgija 4.119 bodova
2. Marija Šarapova, Rusija 3.453
3. Svetlana Kuznejcova, Rusija 3.032
4. Ameli Morezmo, Francuska 2.801
5. Jelena Janković, Srbija 2.727
6. Martina Hingis, Švajcarska, 1.991
7. Ana Ivanović Srbija 1.906
8. Serena Vilijams, SAD 1.880
9. Ana Čakvetadze, Rusija 1.866
10. Nikol Vaidisova, Češka 1.813
Χριστός Ανέστη εκ νεκρών

User avatar
celtic
...chuvam notj od budnih...
Posts: 2937
Joined: Wed Aug 31, 2005 10:32 pm
Location: tamo gde je hladno

Post by celtic »

Amerechki debilizam nema granica ...
Od sledece sezone se u F1 uvode nocne trke.Prva ce biti u Singapuru ...sve se to radi da bi se povecala gledanost F! narochito u evropi , jer kad su trke u aziji u evropi je jutro i manja je gledanost...znachi manje para...
Sad se javljaju ovi debili da bi oni hteli da organizuju nocnu trku , jer su tu videli dobru zaradu
Tim debilima je isto Indi kar i F1?????????????
evo celog teksta...
U SAD su zainteresovani za organizaciju noćne trke šampionata Formule 1.

Edi Gosedž, vlasnik staze Teksas Motor Spidvej, pozvao je Bernija Eklstona, prvog čoveka Formule 1, da 9. juna prisustvuje noćnoj trci Indi kar šampionata kako bi se uverio u mogućnosti organizacije ovakve trke i u "najbržem cirkusu na svetu".

- Mislimo da bi održavanje noćne trke doprinelo još većoj atraktivnosti takmičenja, a čelne ljude Formule 1 ćemo upoznati sa našim mogućnostima, rekao je Gosedž.

Organizatori šampionata Formule 1 su inače planirali da prva noćna trka bude održana sledeće godine u Singapuru.


i ko ce da gleda tu trku sem amera...u evropi je tad OPET cik zore ...verovatno se nadaju da ce biti mrtvih na tim trkama pa ce biti atraktivnije..."kao u filmu Death Race"
jebem im mater debilske..
"Mladiću, smatrajte se opsovanim..."

User avatar
Eric Cartman
exbanovani starmali Raja
Posts: 5183
Joined: Wed Mar 08, 2006 10:37 am
Location: Beograd
Contact:

Post by Eric Cartman »

"Srpski heroji sa Rolan Garosa"

Reuters„Srpski heroji sa Rolan Garosa“, „Mlade srpske zvezde“, „Srpski talas zapljusnuo Rolan Garos“ - to su samo neki od naslova kojima francuska štampa ispoljava divljenje prema impresivnim uspesima Ane Ivanović, Novaka Đokovića i Jelene Janković na Otvorenom prvenstvu Francuske u tenisu.

„Ivanovićeva, kraljica Srbije“, kaže u velikom naslovu Figaro, koji tekst posvećuje 19-godišnjoj srpskoj teniserki nakon plasmana u finale Rolan Garosa.

„Uprkos prilično velikom iskustvu na velikim takmičenjima i dvema titulama na gren slem turnirima, Marija Šarapova nije ni u jednom trenutku ugrozila Anu Ivanović... Srpska teniserka je od početka preuzela stvari u svoje ruke i tako je ostalo do kraja“, komentariše francuski dnevnik, navodeći da su je u publici bodrili i njeni sunarodnici Emir Kusturica i Novak Đoković.

„Ako prisustvo u finalu lepe Srpkinje, sedme igračice sveta, predstavlja malo iznenađenje, njen uspon je već neko vreme nagovešten“, piše Figaro, citirajući trenera koji joj pomaže na turnirima, Holanđanina Svena Grunefelda: „Kao i Rodžeru Federeru, i Ani je trebalo malo vremena.“

Besplatni list Metro piše da „smeđokosa srpska teniserka zapaljivog osmeha... ne dotiče zemlju dok igra“.

„Šarapova je pored nje bila kao ‘krava na ledu’“, komentariše taj list.

Liberasion piše da je „skupina mladih srpskih zvezda, koja izaziva zavist najvećih teniskih nacija, čudo za zemlju od 10 miliona stanovnika koja je uvek bila uspešna u kolektivnim sportovima, ali nema tenisku tradiciju”.

Priča o “srpskim herojima sa Rolan Garosa pokazuje", piše taj dnevnik, kako se stvaraju šampioni, naročito u brojnim zemaljama Istočne Evrope: iseljavanje iz zemlje, velika odgovornost koja pada na tinejdžere, odricanje od porodice, privatizacija teniskih struktura...”

Na francuske medije je najveći utisak ostavilo svedočanstvo srpskih tenisera o uslovima u kojima su stasali u tenisere.

„Ana Ivanović je odrasla u ratnoj zemlji, kao i Novak Đoković“, piše Figaro, objašnjavajući kako je srpska teniserka bila na pragu odluke da prekine da igra tenis usred najjačeg bombardovanja, kao i da je morala da se suoči s brojnim problemima oko dobijanja viza i prevoza do turnira u zemlji pod sankcijama.

Uprkos teškoćama, „ona je sačuvala radost života i jednostavnost“, divi se novinar francuskog lista, citirajući Grunefelda: „Ona je potpuno normalna devojka, nogama čvrsto na zemlji. Smirena je, veoma dobro kontroliše emocije i poseduje prave ljudske kvalitete.“

Liberasion konstatuje da je, pored nepostojanja teniske strukture u zemlji, sudbina srpskih tenisera bila još teža zbog ratnog iskustva, navodeći reči Ane Ivanović: “Iz tog iskustva smo izašli zreliji i jači.”

„Nova zvezda svetskog tenisa rođena je u Beogradu“, zaključuje Figaro.
Χριστός Ανέστη εκ νεκρών

User avatar
Eric Cartman
exbanovani starmali Raja
Posts: 5183
Joined: Wed Mar 08, 2006 10:37 am
Location: Beograd
Contact:

Post by Eric Cartman »

Đoković poražen od Nadala

APNajbolji teniser Srbije Novak Đoković nije uspeo da se plasira u finale Otvorenog prvenstva Francuske. Đoković je u polufinalu poražen od branioca trofeja Španca Rafaela Nadala u tri seta – 7:5, 6:4, 6:2. Nadal će se u finalu, koje je na programu u nedelju, boriti sa Rodžerom Federerom. Na kraju fantastičnog Rolan Garosa za srpski tenis jedini naš preostali predstavnik je Ana Ivanović, koja u subotu igra finale ženskog singla sa Žistin Enan.

Učinak ostatka srpske "velike četvorke" je – jedno finale (Zimonjić u miksu) i tri polufinala, uspeh bez presedana na nekom od gren slem turnira.

Od samog starta polufinalnog duela Nadal je pokazao da nije spreman dase odrekne pariske titule koju je osvajao u prethodne dve godine.


ReutersŠpanac je pokazao kvalitete koji su ga izdvojili kao najboljeg svetskog tenisera na zemljanoj podlozi, a Đokoviću je trebalo mnogo truda za svaki poen.

Nadal je napravio brejk već na drugom Novakovom servisu, stigao do 5:2, ali se naš teniser vratio do 5:5.

Međutim, tada je momak sa Maljorke ponovo pojačao i došao do prvog seta rezultatom 7:5.

U drugom setu Đoković se držao do samog finiša, ali je ponovo Nadal imao koncentraciju i posle 3:3 uspeo da napravi jedini brejk u tom setu, posle čega je rutinski sačuvao prednost.

Tada je naš teniser psihološki pao, naprvio nekoliko nekarakterističnih grešaka i dozvolio rivalu da treći set otvori prednošću 4:0. Novak je osvojio svoja dva sledeća servis-gema, ali je ostao bez brejka posle prvog seta. Nadal je iskoristio prvu meč loptu i posle 2 sata i 27 minuta izborio novo finale sa Federerom.

Ključ pobede Nadala je veoma mali broj neiznuđenih grešaka - 13, naspram 37 Đokovićevih.
Χριστός Ανέστη εκ νεκρών

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

Bodiroga otišao u legendu, adio majstore!

Image

Fantastičnim ovacijama više od deset hiljada navijača u dvorani "Palalotomatika" ispratilo je Dejana Bodirogu u legendu. Poslednju utakmicu u petnaestogodišnjoj karijeri "Beli Medžik" odigrao je u "večnom gradu" u kojem je porazom Rome (49:70) u četvrtoj utakmici polufinala plej ofa sa Sijenom (1:3) stigao do kraja svoje magije.

"Ne mogu da opišem šta osećam u ovom trenutku", izjavio je Bodi Bond sa suzama u očima.

"Prošlo je 15 srećnih godina, tokom kojih sam se mnogo zabavljao. Igrao sam i pobedjivao u nečemu što je činilo moj život - košarci. Uživao sam tokom svih ovih godina, zadovoljan sam onim što sam postigao. Imam jasnu ideju šta ću raditi u budućnosti, sačekaću nekoliko dana i saopštiću odluku", naveo je jedan od najboljih evropskih košarkaša svih vremena, prenose "Večernje novosti" i podsećaju da je Roma još tokom sezone srpskom asu ponudila direktorsko mesto.

Dejan Bodiroga rodjen je u Zrenjaninu 2. marta 1973. godine. Karijeru je započeo u zrenjaninskom Proleteru, potom je prešao u Zadar, pa u Stefanel iz Trsta. Nakon Stefanela dve godine je igrao u Milanu, dve u Real Madridu, četiri u Panatinaikosu, tri u Barseloni i poslednje dve u Romi.

Evropske krune koje je osvajao sa Realom, Panatinaikosom (dve) i Barselonom samo su deo njegove biografije krcate trofejima. Posebno poglavlje zauzima njegova reprezentativna karijera u kojoj je uzeo dve titule svetskog i tri titule evropskog prvaka zahvaljujući čemu je u Srbiji maltene stekao status božanstva.

Izvor: MTS-Mondo


Image Image

Image Image
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
ofkovac
kladionica u malom prstu...
Posts: 3645
Joined: Tue Feb 21, 2006 6:10 pm

Post by ofkovac »

covek je ziva legenda,savez bi trebao da mu organizuje oprostajnu tekmu jer da nije njega kurac bi osvajali medalje,kad je bilo gusto covek uzme trojku i trpa trojke sa devet metara

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

pravi sportista starog kova kojih vise nema...
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
BSK 1911
Sinovac
Posts: 1919
Joined: Fri Sep 02, 2005 10:55 am
Location: Beogradski hram fudbala

Post by BSK 1911 »

Covek je smeker na svoj nacin,zaista je legenda,pravi as...
Једини Српски клуб са краљевским титулама
1931,1933,1935,1936,1939...

User avatar
ofkovac
kladionica u malom prstu...
Posts: 3645
Joined: Tue Feb 21, 2006 6:10 pm

Post by ofkovac »

ofkovac wrote:covek je ziva legenda,savez bi trebao da mu organizuje oprostajnu tekmu jer da nije njega kurac bi osvajali medalje,kad je bilo gusto covek uzme trojku i trpa trojke sa devet metara
ispravka uzme loptu,mali lapsus

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

Doček tenisera u nedelju ispred Skupštine
Subota, 9. jun 2007. 15:07

Povodom velikog uspeha srpskih tenisera na Rolan Garosu, Beograd će u nedelju dočekati Anu Ivanović, Jelenu Janković, Novaka Djokovića i Nenada Zimonjića, ispred gradske skupštine u 20.30 časova.

Skupština grada je pozvala Beogradjane i ljubitelje sporta da dodju i pozdrave naše tenisere, a program počinje u 19.30 sati.
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Eric Cartman
exbanovani starmali Raja
Posts: 5183
Joined: Wed Mar 08, 2006 10:37 am
Location: Beograd
Contact:

Post by Eric Cartman »

Vemić protiv Tipsarevića i u Londonu
Nedelja, 10. jun 2007. 17:38

Srpski teniser Dušan Vemić obezbedio je učešće na turniru Kvins klab u Londonu, koji se igra za nagradni fond od 680.250 evra, pošto je u trećem kolu kvalifikacija pobedio Australijanca Vejna Artursa rezultatom 7:6, 6:7, 7:6.

Kao i pre dve nedelje u Parizu, i u glavnom gradu Engleske Vemić će na startu odmeriti snage sa Jankom Tipsarevićem, koji je direktno izborio plasman u glavni žreb.

Pored Vemića i Tipsarevića u Londonu će nastupati i Novak Djoković. Popularni Nole je imenovan za četvrtog nosioca i u prvom kolu će biti slobodan.

Zanimljivo je da će se Janko Tisarević i Novak Djoković okušati i u dublu. Oni će u prvom kolu igrati protiv Indijca Maeša Bupatija i Radeka Stepaneka iz Češke.
Χριστός Ανέστη εκ νεκρών

User avatar
Eric Cartman
exbanovani starmali Raja
Posts: 5183
Joined: Wed Mar 08, 2006 10:37 am
Location: Beograd
Contact:

Post by Eric Cartman »

Nadal ponovo najbolji u Parizu!

ReutersDrugi teniser sveta Rafael Nadal osvojio je Rolan Garos po treći put zaredom. Španac je, u reprizi finala od prošle godine, ponovio bio bolji od prvog tenisera sveta Rodžera Federera sa 3:1, po setovima 6:3, 4:6, 6:3, 6:4, nakon tri sata i deset minuta igre. Nadal je tako i dalje ostao neporažen na pariskoj šljaci (21 meč zaredom). Španac je povećao prednost u međusobnim duelima sa Federerom, i sada ima 8 pobeda i 4 poraza, a ovim trijumfom se i osvetio Švajcarcu za nedavni poraz u finalu Hamburga.

Dva najbolja tenisera današnjice ponovo su pokazala da su, za sada, nedodirljivi, i ponovo su odigrali fenomenalan meč, a Federer je propustio još jednu priliku da se domogne jedinog gren slema koji mu nedostaje.

Što se statistike tiče, Federer je imao mnogo više neiznuđenih grešaka (Federer 60, Nadal 28), a to nije uspeo da nadoknadi u vinerima (18 Federer, 13 Nadal). Švajcarac je na ovom meču iskoristio samo jednu od sedamnaest brejk lopti koje je imao, dok je Nadal i u tom segmentu bio bolji (4 od 10).

Prvi set je protekao kao i veći deo polufinala između Federera i Davidenka, s tim što je Švajcarac ovoga puta bio u ulozi Rusa. Federer je popuno kontrolisao prvi set protiv Nadala, ali od čak 10 brejk lopti nije iskoristio nijednu. Rafa je to znalački iskoristio, obe svoje brejk šanse pretvorio u gemove i dobio prvi set sa 6:3.

Federer je u drugom setu nastavio sa sjajnom igrom, ali je ovoga puta i napravio brejk, kada je poveo sa 4:3. Pri rezultatu 5:3 na servis Španca, Federer je propustio pet set lopti pa se činilo da bi Nadal ponovo mogao da se vrati, ali se to nije desilo pošto je najbolji teniser sveta u sledećem gemu sigurno odservirao za 6:4 i 1:1 u setovima.


ReutersNadal treći set počinje bolje, dobija prva dva servis gema, a uz to pravi i brejk za 3:0. Sledećih šest gemova išlo je uz servis, pa je Nadal, iskoristivši svoju treću set loptu (drugu na svoj servis), poveo sa 2:1.

Španac je dobar momentum zadržao i početkom četvrtog seta, pa je, uz jedan brejk, poveo sa 3:1. Federer u nastavku nije uspeo da napravi nijednu brejk priliku, pa je Nadal dobio četvrti set sa 6:4, i tako došao svoje treće gren slem titule.

Nadal je za osvojen trofej nagrađen sa čekom od milion evra (Federeru upola manje), a uz to je osvojio i 1000 ATP poena
Χριστός Ανέστη εκ νεκρών

User avatar
Eric Cartman
exbanovani starmali Raja
Posts: 5183
Joined: Wed Mar 08, 2006 10:37 am
Location: Beograd
Contact:

Post by Eric Cartman »

ATP: Đoković četvrti na svetu!
Posle jednog od najboljih rezultata u karijeri, plasmana u polufinale Rolan Garosa, Novak Đoković je ostvario novi skok na ATP listi i od ponedeljak zauzima četvrtu poziciju. To je za dva mesta bolji plasman u odnosu na prethodnu listu. Đoković je "preskočio" Čileanca Fernanda Gonzalesa i Amerikanca Endija Rodika, koji su eliminisani već u prvom kolu Rolan Garosa.

Prema oceni brojnih stručnjaka, Đoković je ove sezone nezvanično treći teniser sveta, a od tog cilja dele ga još samo 30 ATP poena, koliko iznosi prednost trećeplasiranog Nikolaja Davindenka.

Prvo mesto, naravno, i dalje zauzima Rodžer Federer, a drugo, sa ubedljivom prednošću u odnosu na trećeplasiranog, šampion Rolan Garosa Rafael Nadal.

Od ostalih naših tenisera, Janko Tipsarević je nakon plasmana u 3. kolo RG napredovao 16. pozicija i sada je na 64. mestu. Ilija Bozoljac je na 142. mestu (-24), Boris Pašanski na 170. (+8), Viktor Troicki na 200. (-3), a Dušan Vemić na 217. (+22).

ATP lista, prvih 10:

1. Rodžer Federer 7515 (-)
2. Rafael Nadal 5225 (-)
3. Nikolaj Davidenko 3040 (+1)
4. Novak Đoković 3010 (+2)
5. Endi Rodik 2930 (-2)
6. Fernando Gonzales 2780 (-1)
7. Tomi Robredo 2200 (+2)
8. Džejms Blejk 2110 (-)
9. Endi Marej 2085 (+2)
10. Tomi Has 2020 (-)
Χριστός Ανέστη εκ νεκρών

Post Reply