Koji format lige je najbolji za srpski fudbal ?

Sve o klubu...i fudbalu uopšte...

Najbolja je liga...

sa 18 ili 16 klubova
15
60%
kao protekle sezone(play off-play out)
2
8%
12 timova sa trokruznim sistemom
3
12%
liga sa 10 klubova-cetvorokruzni sistem
3
12%
sve jedno,nema bitnijih razlika
2
8%
 
Total votes: 25

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Koji format lige je najbolji za srpski fudbal ?

Post by Booze Brothers »

Posto nam se kraj ove sezone blizi vec se stvaraju utisci o novom sistemu takmichenja...da li se nesto promenilo...ako jeste da li je to na bolje ili na gore...ili je jednostavno isto...
-da li je bolji fudbal...
-da li se popravila regularnost...
-da li je liga zanimljivija
-da li je poseta porasla
-da li je liga napravila svoj imidz(ime,sponzori...)
-da li su sudije na vishem nivou
-da li se pojavljuju novi kvalitetni igrachi
-da li je liga izjednachenija
-da li ima previshe medjusobnih susreta
-kako da nasi klubovi bolje prodju u evro takmichenjima
-da li ovakva liga pomaze decentralizaciji tj. slabljenju beogradskih klubova a jacanju fudbalskih centara
?

http://www.sport.novosti.co.yu/sadrzaj. ... vest=14351
razmislite dobro...pa dajte mishljenje...
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

evo moga mishljenija...
posle malo razmishljanja ipak sam glasao za ligu sa dvokruznim sistemom od 16 klubova...ali sa vaznom naznakom da iz lige ispadaju direktno 3 tima a da 4. igra baraz sa 3. timom druge lige(koja bi po meni trebala da bude sa 18 timova ).
-Skoro cela liga bi bila aktivna i brinula za svoj status,sto da ne ispadne a sto da ode u Evropu...U Evropu ide 5 klubova.znaci do kraja sampionata i onaj 11. moze da se bori za izlazak u evro takmichenje.tako da samim tim ne bi bilo mesta za neke velike kalkulacije i eventualna nameshtanja.
Ono sto ne valja u sistemu iz ove godine je to:
-prevelika zasicenost istim protivnicima...sa jednim timom mozes za godinu dana igrati cak 5 puta...mnogo je...a to najbolje pokazuje poseta na crvenom derbiju koja je najmanja u istoriji...
Igra na rezultat...strasno ruzan fudbal gledamo ove godine...previshe stegnut i sa strasno malo golova...
-nema novih kvalitetnih igraca...ove godine je strasno malo igraca izletelo na fudbalsku pozornicu nashe zemlje...jedan od retkih je Despotovic iz Vojvodine...
-kvalitet je po meni opao

ono sto je dobro u odnosu na prethodne sezone:
-Izjednacenija liga(ali bez kvaliteta)
-regularnost(osim grobosha-najvishe,cigana,bezanije...liga skoro skroz regularna a to je bila neresiva rak rana naseg fudbala)
-gledalaca za oko par stotina u proseku vishe ukupno... :roll:


da dam svoje mishljenje o dobrim i losim stranama ovih formata...
-ligu sa 16 klubova sam obrazlozio

-liga sa 12 klubova-trokruzni sistem...
dosta sam se dvoumio da li da glasam za nju ili za ligu od 16 timova...ono sto je po meni prevagnulo je to da mi nije fer da se zrebom odredjuju domacinstva ko ce kome biti 2 puta domacin...to i takodje zasicenje...ipak 4 puta igrati sa nekim je previse(ako ga izvucete u kupu)...tu bi takodje bila solidna regularnost ali bi se takodje igralo pod grchem zbog rezultata...
-liga od 10 klubova...
pa zamislite da opet iz Beograda bude jedno 5-6 klubova...pa katastrofa jedna...mada kada covek pogleda isti je kurac da li igrash protiv Banata,Lucana...ili sa Bezanijom...dobro nije ali nije velika razlika...ovde vidim jedino da je dobro to sto bi bilo sve regularno...
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Usamljeni hashishar
ken vi touk abaut d biznis...
Posts: 6179
Joined: Tue Dec 27, 2005 2:10 am
Location: Kasha
Contact:

Post by Usamljeni hashishar »

Necu biti opsiran kao Buza...

Ja sam za ligu od 18 klubova, sa dvokruznim sistemom takmicenja...iz lige moze kao i po Buzinom predlogu da ispada tri kluba direktno i cetvrti da igra baraz.
Ono sto je vazno je da se ogranici broj klubova iz Beograda koji mogu da igraju prvu ligu...to je naravno zbog toga da bi liga bila zanimljivija, da bi se probudili neki fudbalski centri( sta god to znacilo)....
Mislim da bi se ovako povecao broj gledalaca, manjim brojem utakmica regularnost...a fudbal bi se igrao u celoj Srbiji, ne samo u Beogradu!

Ovaj sistem sada, na izgled nije los...ali na neke duze staze ubija fudbal...kome treba da se sastaje u jednoj sezoni sa nekim klubom po cetiri puta... :shock:

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

to pod hitno...da se ogranici na 3 kluba iz Beograda...
ali sve je i to dzaba kada lokalna samouprava nece da ulaze u te centre...ej pa Proleter je ugasen,Radnicki Nis se jedva spasao,KG u trecoj ligi...sramota...znaci ne treba ni vestacki i na silu nesto raditi...treba im reci jel hocete da ulazete ili necete...izaberite...
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
celtic
...chuvam notj od budnih...
Posts: 2937
Joined: Wed Aug 31, 2005 10:32 pm
Location: tamo gde je hladno

Post by celtic »

vishe sam za ligu od 16 nego od 18 klubova...18 klubova daje vecu shansu beogradskim klubovima...ne znam na kojoj temi sam vec rekao da ce zemun da ostane u prvoj ligi samo zbog opet nekig jebenih reorganizacija kao one sezone sa 21 klubom...uzas..
i nije mi jasno shto svi uzimaju partizan i zvezdu koliko su puta igrali ...a ne naprimer vojvodina i bezanija...
"Mladiću, smatrajte se opsovanim..."

User avatar
Usamljeni hashishar
ken vi touk abaut d biznis...
Posts: 6179
Joined: Tue Dec 27, 2005 2:10 am
Location: Kasha
Contact:

Post by Usamljeni hashishar »

celtic wrote:vishe sam za ligu od 16 nego od 18 klubova...18 klubova daje vecu shansu beogradskim klubovima...ne znam na kojoj temi sam vec rekao da ce zemun da ostane u prvoj ligi samo zbog opet nekig jebenih reorganizacija kao one sezone sa 21 klubom...uzas..
i nije mi jasno shto svi uzimaju partizan i zvezdu koliko su puta igrali ...a ne naprimer vojvodina i bezanija...
Nije velika razlika izmedju 16 i 18...a, ne daje se veca sansa klubovima iz Beograda jer bi se broj ogranicio!

User avatar
celtic
...chuvam notj od budnih...
Posts: 2937
Joined: Wed Aug 31, 2005 10:32 pm
Location: tamo gde je hladno

Post by celtic »

sa navijachkog gledishta dobro je da se broj ogranichi ali ....ako je jedan klub iz beograda bolji od nekih iz unutrashnjosti ne vidim nikakvu svrhu da ne igra u prvoj ligi ...uzmi samo primer...nek je 4 kluba iz beograda i da su u gornjem delu tabele a u drugoj ligi 2 kluba iz BG-a su na prvoj odnosno na drugoj poziciji...shta bi se onda desilo..broj ogranichen oni bi ga izduvali za ulazak...zamisli samo da je OFK-a medju ta dva ...uzas
kad malo bolje razmislim bitje onako kako se najvishe isplati onima u FS
"Mladiću, smatrajte se opsovanim..."

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

tim ogranicenjem bi raznorazne gazde lokalnih klubova odustajali od finansiranja(pranja para)istih...
a primer crvenog derbija sam uzeo zato sto je to najbolji uzorak jer tu ide najveca masa...znaci veliki pad u odnosu na prethodne godine...
liga od 18 je ipak prevelika i dosta bi bilo mirnih klubova koji su sacuvali status prvoligasa a ne mogu da odu u Evropu tako da bi mogli da prodaju tekme...a i ipak treba smanjiti ligu i grupisati kvalitet...liga sa dvokruznim sistemom sa 14 klubova je mozda najveci kompromis ali 28 kola je mozda premalo...
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Eric Cartman
exbanovani starmali Raja
Posts: 5183
Joined: Wed Mar 08, 2006 10:37 am
Location: Beograd
Contact:

Post by Eric Cartman »

Glasao sam za 16 ili 18, u svakom slucaju dvokruzni bod sistem.
Optimum bi u ovim uslovima bio 14 ali kao sto Buza rece problem bi bio mali br. kola malo da se napravim pametan nije 28 nego 26 sto je malo, ali s obzirom kakav fudbal se u nasoj ligi igra i to je dosta.

Ne treba forsirati neke gradove na silu, evo sta smo dobili od Banata... :roll:

Trebalo bi vec jednom da se resi pitanje vlasnistva u klubovima, odnosno podhitno da se donese zakon o privatizaciji u sportu. Takodje trebalo bi naci nekog ozbiljnog sponzora koji ce dati vecu kintu za prvenstvo i kup, ali ko ce da ulaze u ovo nase sranje od lige... :roll:

Jos bi pod obavezno u svim sportskim savezima trebalo sprovesti lustraciju, kao i proveriti poreklo imovine celnih ljudi klubova.

Cisto sumnjam da ce se ista promeniti u skorijoj buducnosti, na zalost...dok neki Roman Abramovic ne uzme neki siromasniji klub (moze i nas) vrati ga u zivot, odnosno ucini ga nezavisnim od svakave zgadije. Dovesti rukovodstvo kome ce pucati kurac za rodbinske veze i sistem ja tebi-ti meni. Kad jedan takav klub napravi nesto ostali ce se preispitati da li i dalje moze ovako, ali ponavljam ko zna kad to mozemo ocekivati.

Izvinjavam se otisao sa u off...
Χριστός Ανέστη εκ νεκρών

User avatar
Usamljeni hashishar
ken vi touk abaut d biznis...
Posts: 6179
Joined: Tue Dec 27, 2005 2:10 am
Location: Kasha
Contact:

Post by Usamljeni hashishar »

Izvinjavaj se ti materi!

User avatar
Tar-Andukal
Van Nistelroj
Posts: 2315
Joined: Mon Oct 17, 2005 4:38 pm
Location: Belgrade
Contact:

Post by Tar-Andukal »

Definitivno za 16 ili 18 klubova, samo da se ne ponovi vise nikad sezona 2000-2001 kada je, cini mi se bilo cak 9 klubova iz BGDa, sa sve Milicionarom i Cukarickim mada smo, ruku na srce tada imali gostovanja u Kragujevac, Nis i Krusevac...gradove u koje mladje generacije nikad nisu isle, a ko zna i kada ce... + 3 Crne Gore i standardni NS,Smederevo i Kulu a i tim nam je bio dobar... 8) ma dobra je to sezona bila :lol:

- i po meni je liga sigurno izjednacenija i regularnija bar za nekoliko utakmica nego prosle sezone(vosa i hajduk grunuse crvene sa po 3-0 a i nas grobosi ne mogose da dobiju) ali naravno da treba da bude jos regularnija a to ce se dogoditi kada ligu bude sponzorisao veliki spozor koji ce kaznjavati klubove koji namestaju oduzimanjem bodova. Namestis za tri pa ides u -20....

-dalje, sudije katastrofa, treba im jedan poduzi kurs sudjenja u nekoj zemlji zapada.

-igraci...ma nema ih, jbg...to opet ide sa parama,pare sa sponzorima a sponzori sa privatizacijom....

-napisa vec neko da ne treba forsirati neke klubove na silu a ja bih bas isforsirao recimo Novi Pazar i Radnicki Pirot najvise zbog posete na oba stadiona pored naravno vec toliko pominjanih Nisa, KGa i Krusevca.

-Uh, naravno doneti neki pravilnik da Bezanija, Radnicki NB, Cukaricki, Rad, Obilic,Hajduk Lion, BSK Borca i njima slicni ne mogu nikad da igraju prvu ligu!
Naš je samo jedan grad, zove se Beograd,
Mi smo deca njegova, on je naša svetinja.

Klonfer
novajlija
novajlija
Posts: 25
Joined: Sat Apr 07, 2007 8:30 pm

Post by Klonfer »

Sistem u kojem ce OFK Beograd da bude prvak drzave a deca fudbalera nositi dresove OFK Beograda.A da se igraci javno deklarisu kao navijaci OFK.Da ih to ne bude sramota i da nesnose posledice zbog toga sto su Ofkovci.A hoce li biti 16 ili 20 klubova ili paly off to me bas zabole.

Pa ovaj play off je i izmisljen zbog ciganije i grobara.Da u slucaju vece bodovne prednosti ostalih klubova,sto su se oni i plasili.mogu polako da stizu i mrcvare ostale klubove.

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

:scratch: :punk:
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
celtic
...chuvam notj od budnih...
Posts: 2937
Joined: Wed Aug 31, 2005 10:32 pm
Location: tamo gde je hladno

Post by celtic »

kad malo bolje razmislim ..ovaj sistem takmichenja jeste napravljen zbog zvezde i partizana..ochekivali su cheshtje pune stadione znachi dobra kinta ali su se grdno zajebali
ostali klubovi su dokazali da partizan i zvezda nisu nedodirljivi i uz malo bolju organizaciju u tim klubovima ovi mogu da ga duvaju ...upravo zbog toga se menja ovaj sistem ..shta ce da izmisle sam bog zna ...
evo idejeeeeeeee
4 grupe po 6 klubova ...prve tri u grupi idu u play off po dvokruznom bodovnom sistemu ..
bodovi u medjusobnim duelima se prenose u play off...jachi klubovi bii bili nosioci grupa
znachi Mi , Vosha , Cigani , Grobari i josh dva kluba otale klubove nek izvlache iz sheshira ali uz kontrolu medija direktne prenose da ne bude nameshtanja ...
jesam sad ovo sklepao ali mi se svidja :)
...................................................................................
sad sam video ovu vest
Prema navodima "Večernjih novosti", Stručni odbor Fudbalskog saveza Srbije će uskoro Izvršnom odboru srpske kuće fudbala podeti predlog da Meridian Superliga i dalje broji 12 klubova, ali će se u njoj igrati u "trokružnom" sistemu.

Kako to znači da će plej-of i plej-aut "nestati" već posle prve godine postojanja, predsednik Stručnog odbora Ljupko Petrović je za "Novosti", između ostalog, rekao:

- Svi smo bili jednoglasni u tome da nešto mora pod hitno da se promeni. Jedinstveni smo bili u stavu da ne postoji interes naroda za ovakav sistem takmičenja. I da je od njega bilo više štete nego koristi. Ideja je zato, a da niko ne bi bio oštećen, da liga ostane sa 12 klubova, ali da se posle 22 utakmice igra i treći krug. Bodovi će se, naravno, prenositi, a prednost će, svakako, imati boljeplasirani klubovi.

Na pitanje koliko stalne promene mogu da remete napredak fudbala, Ljupko Petrović je za "Večernje novosti" istakao:

- To jeste opasnost, priznajem, ali se nadam da će ovo biti dugoročno rešenje. Dosta se dobro pokazalo u Škotskoj, Austriji, Švajcarskoj, dakle, u zemljama koji nemaju veliki broj kvalitetnih klubova, baš kao ni mi. Zato i verujem da će Izvršni odbor prihvatiti naš predlog i će novo prvenstvo biti interesantnije i kvalitetnije.
"Mladiću, smatrajte se opsovanim..."

User avatar
Usamljeni hashishar
ken vi touk abaut d biznis...
Posts: 6179
Joined: Tue Dec 27, 2005 2:10 am
Location: Kasha
Contact:

Post by Usamljeni hashishar »

Ko je ovde ludji Ljupko Petrovic ili celtic? :lol:

celtic hoce da nam ubaci neku foru kao u NHL-u ili u NBA...4 grupe po sest ekipa , pa se ondsa sastaju najbolji...ma nemoj! To ti igraj tamo gde zivis! :lol:

Upropastila ka kenjada! :lol:

A LJupko prica pricu! Trokruzn sistem se dobro pokazao u Skotskoj u...pa to su isto pricali i za playoff i playout sistem...i sta sad! Za dve godine ce ponovo da menjaju pa ce onda da kazu sistem od 18 klubova i dvokruznim sistemom takmicenja se odlicno pokazao u Englskoj i Italiji! :lol:

Jebe lud zbunjenog!

Niko ne spominje ogranicavanje broja klubova iz Beograda!

Post Reply