Grad Beograd

Kao sto naslov kaze...
User avatar
voja 10
terijer
Posts: 1902
Joined: Mon Oct 31, 2005 10:47 am
Location: divlji zapad

Re: Grad Beograd

Post by voja 10 »

Hoće govna da seku zvezdarsku šumu, sutra na skupšini grada usvajaju plan
http://zvezdarskasuma.blogspot.com/2011 ... arske.html
http://www.pistaljka.rs/home/read/147
opet mašim topik, ali jbg, nisam znao gde - ipak je ovo o gradu
"un poco con la cabeza de Maradona y otro poco con la mano de Dios"

User avatar
Black Bloc
zaista me boli kurac...
Posts: 2885
Joined: Thu Jun 14, 2007 11:59 pm
Location: Daleko od alkohola u zagrljaju karaktera

Re: Grad Beograd

Post by Black Bloc »

Ajde vojo limtemo...

Provalio sam jos proletos da si proaktivan sto se drveca po gradu tice...

De mi objasni, posto ja nigde video nisam plan rastavljanja zvedarske sume u zbunove - da li to negde ima, mislim taj plan ???

Takodje, nigde ne mogu da nadjem sta tacno i gde hoce da zidaju i grade.

I za kraj, da li oni koji se "bore" za zvezdarsku sumu imaju u planu da postave pitanja oko nelegalne granje u okviru sume koja traje vec skoro 30 godina, jer svaki put kada odem gore - nesto novo je niklo, neka kuca, neki red kuca, neka ulica nova itd. ????

Ako moze malo pojasnjenja a ne samo ovih suHoparnih linkova

Hvala unapred
His Excellency President for Life, Field Marshal Al Hadji Doctor Idi Amin, VC, DSO, MC, Lord of All the Beasts of the Earth and Fishes of the Sea, and Conqueror of the British Empire in Africa in General and Uganda in Particular !

User avatar
voja 10
terijer
Posts: 1902
Joined: Mon Oct 31, 2005 10:47 am
Location: divlji zapad

Re: Grad Beograd

Post by voja 10 »

ma nema leba, oni će da rade šta i kako hoće, to se dobro videlo kada su posekli bulevar...ipak je tu mnogo velika lova...a baš iz tog razloga ni ja nisam nešto informisan...jbg, na kraju sve bude kako su oni zamislili...nego, stavio sam da bi videli šta nas čeka. a to je, po svoj prilici, saobraćajnica po sred šume, crkva, parkinzi u spoljnom pojasu i još novogradnje...
"un poco con la cabeza de Maradona y otro poco con la mano de Dios"

User avatar
voja 10
terijer
Posts: 1902
Joined: Mon Oct 31, 2005 10:47 am
Location: divlji zapad

Re: Grad Beograd

Post by voja 10 »

i vozić :lol:
"un poco con la cabeza de Maradona y otro poco con la mano de Dios"

User avatar
voja 10
terijer
Posts: 1902
Joined: Mon Oct 31, 2005 10:47 am
Location: divlji zapad

Re: Grad Beograd

Post by voja 10 »

a sa druge strane, ti što se "bore" tek je to priča...gomila zaludnih baba i sociopata, po koj "ekološki svestan" antiglobalistički student društvenih nauka sa dredovima...i slična ekipa...plus što je o tome zabranjeno pisanje pa "šira javnost" ni nema pojma, a baš ih i zabole da pored svih sranja izlaze na ulicu zbog parkova i drveća...tako da i da ima ko da postavi pitanja, to ništa ne bi promenilo...kad su sekli bulevar, glavni pandur je bio prijatno iznenađen koliko je malo ljudi izašlo i bio je u fazonu - da vas je više, danas ne bi sekli.
"un poco con la cabeza de Maradona y otro poco con la mano de Dios"

User avatar
Black Bloc
zaista me boli kurac...
Posts: 2885
Joined: Thu Jun 14, 2007 11:59 pm
Location: Daleko od alkohola u zagrljaju karaktera

Re: Grad Beograd

Post by Black Bloc »

Aj' videcemo sta ce da naprave...

Mada sam ja skeptican, nekako mi je to preveliki zalogaj za ove mamlaze koji znaju samo da zidaju garsonjere....
His Excellency President for Life, Field Marshal Al Hadji Doctor Idi Amin, VC, DSO, MC, Lord of All the Beasts of the Earth and Fishes of the Sea, and Conqueror of the British Empire in Africa in General and Uganda in Particular !

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: Grad Beograd

Post by Booze Brothers »

Image

nisam ynao da su ga osvetlili...
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Black Bloc
zaista me boli kurac...
Posts: 2885
Joined: Thu Jun 14, 2007 11:59 pm
Location: Daleko od alkohola u zagrljaju karaktera

Re: Grad Beograd

Post by Black Bloc »

opa...nadrkavanje za novaca...

odatle ce vatromet u 12...i specijalno ukljucenje na Studiju B u 12.01 sa gradonacelnikom koji nazdravlja sampanjcem svima :wink:
His Excellency President for Life, Field Marshal Al Hadji Doctor Idi Amin, VC, DSO, MC, Lord of All the Beasts of the Earth and Fishes of the Sea, and Conqueror of the British Empire in Africa in General and Uganda in Particular !

User avatar
Džo
senior
senior
Posts: 650
Joined: Sun Aug 07, 2011 1:25 pm
Location: uz reku

Re: Grad Beograd

Post by Džo »

samo da se nadovezem na pisanja o zvezdarskoj sumi, bio djiki na tv-u, rek'o-nema nista od zidanja, suma ostaje suma. a inace, meni je ovaj most do jaja.
Nemam smisao za raspolaganje života.

User avatar
Black Bloc
zaista me boli kurac...
Posts: 2885
Joined: Thu Jun 14, 2007 11:59 pm
Location: Daleko od alkohola u zagrljaju karaktera

Re: Grad Beograd

Post by Black Bloc »

Most je do jaja ali stvarno...to sto je skuplji 48 000 puta i nadrkaniji od 15 mostova koji jos Beogradu trebaju, to nema veze sada...jer most definitivno jebe keve...

Kapiram ja dzindzera - reprezent belgrejd stajli - nadrkano iako se nema kesa fazon :wink:
His Excellency President for Life, Field Marshal Al Hadji Doctor Idi Amin, VC, DSO, MC, Lord of All the Beasts of the Earth and Fishes of the Sea, and Conqueror of the British Empire in Africa in General and Uganda in Particular !

User avatar
Džo
senior
senior
Posts: 650
Joined: Sun Aug 07, 2011 1:25 pm
Location: uz reku

Re: Grad Beograd

Post by Džo »

original gangsta :D
Nemam smisao za raspolaganje života.

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: Grad Beograd

Post by Booze Brothers »

Image
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Džo
senior
senior
Posts: 650
Joined: Sun Aug 07, 2011 1:25 pm
Location: uz reku

Re: Grad Beograd

Post by Džo »

ah, da, u jednom periodu ziveh na mestu gde je poboden taj kisobran...
Nemam smisao za raspolaganje života.

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: Grad Beograd

Post by Booze Brothers »

'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: Grad Beograd

Post by Booze Brothers »

Ovde se najbolje vidi sta treba izmestati i gde treba da se grad dalje razvija... iako mi je smor i ne mogu da zamislim da ce glavna stajga kad tad biti Prokop, ovde se najbolje vidi da jedan od najboljih placeva u gradu lici na neku grozotu, totalni cernobilj... popularni savski plato odmah da se ocisti i busevi i pruge momentalno izmestiti na drugu lokaciju... isto tu iza groblja brodova sve to pocistiti, ove fabrike betona i sta sve tu ima, sve od starog zeleznickog do gazele... pa makar bio i jedan veliki park... preko puta resiti ruglo gde se nalazio jedan od najprestiznijih delova grada do pred sam pocetak WW II - Staro sajmiste...
dalje, pod hitno izmestiti ovo leglo pacova koje pocinje od pancevca i ide do luke beograd do bazena ispod kalisa... sramota da tu bude industrijska zona i razna skladista, a sam centar i sve je uz reku... od dorcola rekom pa sve do visnjice mora biti baza za novo prosireno gradsko jezgro...
ili socrealna Rakovica... uh... a okolo sve suma...
industrija neka pici tamo gde je i krenula da se izmesta - uz autoput, bataja, zemun polje, do pazova... ili uz autodrom ka juznom delu grada, pa negde iza Borce, Kovilovo - Padinjak...
ispod kalisa, kod pristanista hoce da prave neku "beton halu" koju ce spojiti nekim mostom sa kalisom... meni se to uopste ne svidja... bolje samo srusiti te hangare... autenticnost kalemegdana mora da se sacuva... meni cak i 25. maj izbija sa svojom kommie arhitekturom od celog tog Kalis platoa, mada je malo i udaljen od njega...
zanimljivo je i veliko ratno ostrvo... no, i tu treba sacuvati neku autenticnost i floru i faunu... napraviti bar neke staze za izlete, mozda i zoo vrt... stara je ideja da se napravi zicara koja bi spajala Kalemegdan (to su u stvari turci bili aka Dacic) i VRO... turisticka ponuda mora da se poveca... jebem ti puke slovence za novaka... fali i dosta hotela... zipa ovo sto stoji kod bivse okretnice trola na kraju kneza... kaos... isto treba pravog resenja za bombardovane zgrade u samom centru grada...
sacuvati zelene oaze da grad dise... tu su Zvezdara, Kosutnjak, Kalemegdan, Ada.... ali uloziti u njih i srediti ih! isto sacuvati i na LSD jedan deo gde ce ostati zelenilo kada se bude grad razvijao tu, mozda da se sebesko jezero pretvori u izletiste... uostalom, cela ta strana Danube-a je puna kanala pa neka se napravi improvizovana Venecija... sto da ne... turizam... pogotovo na delovima koji jos nisu naseljeni...
dodati jos fontana po gradu da se ubije ona vrucina leti, koliko toliko... takodje, da se obnove i urede svi parkovi...
o levoj strani dunava isto ne treba trositi reci... tu za 20 godina mora da nikne ceo jedan novi grad... sve ove lokacije su samo gradsko jezgro... za LSD pored ovog kineskog mosta fali bar kos jedan i to da se napravi kao sto je ranije planirano negde kod ade huje, taman da se poveze pravac iz Mirijeva koji pici mirijevskim bulevarom, a do bulevara da se ulivaju vozila koja idu iz pravca Smedereva... zipa koliko je blizu panKcevo... ako se naprave mostovi ka tom delu lsd-a, za neko vreme ce se PA i BG spojiti...
ima nebrojano mnogo placeva koji su trenutno beskorisni gde su neke propale industrije, firme... pada mi na pamet prvo ovo na bogosloviji sto je uzeo ovaj sto bese drzi verano motors... ili neki vojni placevi... ali ne graditi neke ruzne i nekvalitetne stambene zgrade, shoping molove, vec nesto sto ce koristiti svima i poboljsati infrastrukturu, turisticku ponudu, poboljsati socijalni zivot...
dakle, za sve ovo mora da se poboljsa infrastruktura... mostovi, metro, da se izmeste pruge iz centra grada gde pice vozovi koji prevoze ko zna koje hemikalije i industrijske sirovine, treba da se zavrsi obilaznica oko grada i izmeste razni sleperi iz gradskog jezgra, industrijske zone izmestiti van grada, treba se spustiti na reke (ja uopste nemam osecaj da sam na 500 m vazdusne udaljenosti od grande Dunava npr), da se naprave nova parking mesta...
sve ovo naravno pricam, a da ne pominjem ljudski, tajkunski faktor sa kojima se non stop prave lazni kompromisi zarad politickog opstanka...
i naravno da se napravi novi Ofkin stadion kapaciteta od nekih 15 soma... :bigsmurf:
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

Post Reply