STADIONI

Kao sto naslov kaze...
User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: STADIONI

Post by Booze Brothers »

Stadion "Bojan Majić" - FK Voždovac

Danas smo posetili trening bratskog FK Voždovac i ujedno videli novi stadion koji je svakako nesvakidašnje zdanje! Za neupućene, stadion je napravljen na krovu tržnog centra i takvih zdanja u svetu ima samo još par. Osećao sam se kao japanski turista i škljocao sam sve vreme. Kad sam ušao u ovaj "SPTC" odmah mi je bila u glavi replika iz filma "Ko to tamo peva" kada Miško kaže - "Pa ovo nije bilo tu!" :)

Veoma je "zanimljiv" način na koji se dolazi do samog stadiona jer se ide u krug kroz četvrtasti ograđeni tunel i onda odjednom "ispadaš" na fudbl fild, a dok se penješ ka gore možeš da uđeš u tržni centar koji nudi brojne sadržaje. Tu će trebati brojni redari da se angažuju kada se budu igrali utakmice. Iako sam objekat obilazio nekoliko puta dok se gradio, danas sam prvi put bio na samim tribinama stadiona čiji se poslednji red, kako sam čuo, nalazi na 42 m visine i odakle se pruža prelepi vidikovac na naš beli grad! Mogu samo da zamislim kakva će biti atmosfera na estadiu kada se "nakrka" 5 hiljada ljudi jer je stadion dosta akustičan. Pogotovo će spektakl biti kada se bude igralo u večernjem terminu. Trenutno je odrađeno otprilike 90 posto radova.

Ima i dosta "falinki" naravno i to bas velikih, verovatno pre svega kao posledica menjanja i dopuna projekta u hodu, kao što su već "prežvakana priča" o brojnim stubovima koji zakljanjaju pogled na teren, krov od cirade koji mislim da neće dugo trajati jer su na toj visini vetrovi sigurno jaki, pa mali razmak izmedju aut linije i plastičnog zida što može da predstavlja opasnost za igrače, zatim u nekim podtribinskim prostorijama su grede preniske pa ih češete glavom ako ste nešto iznad prosečne visine, onda svečana loža čiji su krajevi morali biti uradjeni ukoso jer ovako bar 200-300 gledalaca ne vidi pola terena, ili to sto su sve tribine različite, ali sve u svemu jedno sasvim "pristojno" i ponavljam, nesvakidašnje fudbalsko zdanje!

Iako sam veliki tradicionalista i pamtim i razmišljam o starom Voždovom stadionu na čijoj sam tekmi prvi put bio 1996. godine, iako je bio raspao i imao npr. onaj kokošinjac od istoka, ipak je imao svoju čar i neku romantiku na koju smo navikli, ali da sam u koži navijača Voždovca ne bih spavao od iščekivanja prvog meča novog prvenstva! Stadion će na otvaranju prvenstva sigurno imati dobru posetu, a nadam se da će je i zadržati kasnije kada prodje početna euforija. FK Voždovac, osnovan 1912. godine, svakako će biti prepoznatljiv u fudbalskom svetu po svom "Zmajevom gnezdu"! Takođe bih pomenuo i veoma prijatnu predstavnicu marketinga kluba koja je odgovarala na naša pitanja i učinila obilazak stadiona još lepšim. Evo slika pa uživajte...

Kada li će i naš Omladinac da se sredi...? NAŠ MILI I JEDINI OMLADINAC... SAČUVAJMO OMLADINSKI STADION!

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Pogled na teren sa pozicije koja je odmah iza stuba -

Image

Pogled na teren između famoznih stubova -

Image

Image

Evo te cirade kojom je obložen krov...

Image

evo širine prostora između tog, na srecu plastičnog zida i aut linije -

Image

Image

Ovo je sever i buduće mesto okupljanja domaćih Invalida. Tu je i restoran...

Image

Dogradili su još ovih nosača... ovaj iz obezbedjenja kaže da je to za mreže koje će sprečavati da odlete lopte, ali čemu ovakva noseća konstrukcija za zaštitne mreže... to verovatno dodaju još svetiljki... trenutno je ukupno njih 120, brojao sam! :)

Image

Image

Image

WC... Greda je ovde dosta niska, kao i na još par ulaza...

Image

Control room -

Image

Izadjosmo sa stadiona i krenusmo nazad ka dole... Inače, ako sam dobro zapampio, ima 6 ovih "tunela" koji od prizemlja vode na stadion na krovu...

Image

pa da vidimo šta nudi tržni centar... nešto lično ne mirišem ovakva mesta, nisam nešto proučavao sadržaj, ali mi se na prvi pogled svidelo to sto su prostrani hodnici...

Image

Image

Image

Image

Image

Nadam se da će i ovde nečim obložiti fasadu da ne ostane ovako "golo"...

Image

Pogled na buduću gostujuću tribinu spolja...

Image
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: STADIONI

Post by Booze Brothers »

Image
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

Garfield
prosto obozavam da gostujem...
Posts: 4160
Joined: Sun Jan 27, 2008 5:08 pm
Location: Tribina stajanje!!!

Re: STADIONI

Post by Garfield »

Gradski stadion u Prijepolju

Zid iza istocne tribine stadione...vide se i dva ulaza za istok...
Image
Slika sa jugoistocne strane stadiona
Image
Prostor za izgradnju juzne tribine koja se sasvim sigurno nece izgraditi nikad
Image
Zapadna tribina nakon "umivanja"
Image
Slika iza gola na juznoj strani stadiona, desno se vidi istok sa 5 redova tribina, toliko isto ima i na "severu"
Image


Ovo je samo par slika za pocetak. Kad uspem da udjem na stadion slikacu i iz ostalih uglova.
Generalno nista se specijalno nije uradilo, najveca novost je ta sto je stadion pod kljucem, dok je do nedavno mogao svako da se seta i po tribinama i po travi kad god mu se prohte.
Postavljena je nova tartan staza dar Atletskog saveza Srbije. Zbog toga stazu ne mogu kao do sada koristiti rekreativci, i to je najveci razlog sto je stadion zakljucan.
Promene bi se najbolje videle kad bi imale fotke pre ovog renoviranja, da je osvezen - jeste.

Zapadna tribina koja je delom srusena od NATO agresora je samo ofarbana i postavljene su zelene(?!) stolice. Koji kreteni! Na crveno beloj podlozi zelene stolice, grozota. Na slici zapadne tribine krajnje levo se i dalje vidi pukotina koja je ostala od pomenutog bombardovanja u kojem je srusena skoro trecina zapadne tribine, to niko nije sanirao vec su to lagano okrecili a gledaoci su tu jos laganije sedeli. Ni svesni mogucnosti da ode sve u pizdu materinu.
Juga nema kao ni do sada sto ga nije bilo, sever je netaknut sa svojih 5 redova stepenica,istok isto ima 5 stepenika, a jedina novost je ta sto su uradili dve kapije, okrecili zid sa spoljne strane istocne tribine, i posekli zbunje iza nje sto je stvarno bilo grozno.Sad to vec mnogo bolje izgleda.
Sto se tice terena tu su uradili kucice za igrace i sluzbena lica, tunel gde izlaze igraci,i komplet su srusili i uradili nove svlacionice koje se nalaze u podtribinskom prostoru.....to je to otprilike.
31300

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: STADIONI

Post by Booze Brothers »

Super, hvala za reportažu... bezveze je sto zapad ne ide celom dužinom terena... u kakvom su stanju redopvi tribina na severu i istoku? Svlacionice su ispod dela zapada?
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

Garfield
prosto obozavam da gostujem...
Posts: 4160
Joined: Sun Jan 27, 2008 5:08 pm
Location: Tribina stajanje!!!

Re: STADIONI

Post by Garfield »

Koliko se secam deo zapadne tribine prema jugu koji je srusen od strane NATO je bio skoro duz celog terena....severna strana stadiona ima 5 redova tribina,isto kao i istocna, beton sa njih se kruni, odvaljuju se komadi kojim publika gadja obicno pomocnog sudiju :D ... ...da, svlacionice se nalaze ispod zapadne tribine....pred MOSI je bila prica da ce ispod tribine da urade i kuglanu, kao i restoran, ali naravno od toga ne bi nista.....uostalom, slike ce reci vise od hiljadu reci :wink:
31300

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: STADIONI

Post by Booze Brothers »

Image
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: STADIONI

Post by Booze Brothers »

[QUOTE=11030;105418988]Pozdrav sa Banovog brda!

Radovi u toku na Čukarickom...

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image[/QUOTE]
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: STADIONI

Post by Booze Brothers »

Image
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: STADIONI

Post by Booze Brothers »

Booze Brothers wrote:Nastavljeni su radovi u nasoj hali! Zavrsavaju adaptaciju krova i rade kancelarije za klupske prostorije... Kazu da imaju problema sa teraama nekim iznad krova jer su one bespravno uradjene i ostetile sami krov pa sve prokisnjava... valjda ce brzo skloniti skele i zavrsiti radove na krovu cim gipsari urade svoj deo posla i srede to sa tom terasom...

Image

Image
Krov naše hale je skoro gotov! Takodje je izmalterisan veliki zid koji se nalazi preko puta tribine... Isto tako i kancelarije, svlačionice, tušionice, prostor za teretanu i još neki propratni sadržaji koji se nalaze iza budućih koševa i tribinice su skoro gotovi... Kad se to zavrsi, prelazi se na završne radove, parket, tribine, moleraj, ulazi, keramika... Radnici mi nisu bas pomogli oko rokova, ali svi se slažu da ce biti sve kompletirano do nove godine... Naravno da sve zavisi od para...

Image

Image

Image
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: STADIONI

Post by Booze Brothers »

Reflektori se rolaju u Užicu dobrim tempom...

Severoistok
Image
Jugoistok
Image

mada ovde razrovaše pola ulice...

Image
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: STADIONI

Post by Booze Brothers »

Gledam nesto stare slike u arhivi pa naletoh na ove Omladinca i Karadjordja... ovo je slikano krajem devedesetih...

Image

Image

Image

Image

Image

Image
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

Garfield
prosto obozavam da gostujem...
Posts: 4160
Joined: Sun Jan 27, 2008 5:08 pm
Location: Tribina stajanje!!!

Re: STADIONI

Post by Garfield »

http://www.mondo.rs/a606784/Sport/Fudba ... otici.html

I Spartak resi pitanje stadiona......sad ce lagano da to sve renoviraju i to je to...ostadosmo jos mi na cekanju....
31300

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: STADIONI

Post by Booze Brothers »

resili su da ima grad svoj stadion... ne bio ni njima u koži... nista oni nisu resili druže... taj stadion mora iz temelja da se ruši... to je isto kako kada bismo mi krpili ovo sto je raspadnuto... pa na tom stadionu nijedan red tribina nije isti...
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: STADIONI

Post by Booze Brothers »

Donji Srem krenuo da pravi estadio... :cheers:

Image
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Papiga
junior
junior
Posts: 461
Joined: Thu May 28, 2009 8:05 pm

Re: STADIONI

Post by Papiga »

Dogodine u Pecince :D

Post Reply