STADIONI

Kao sto naslov kaze...
User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: STADIONI

Post by Booze Brothers »

Igrali smo juče prijateljsku u Pećincima pa smo napravili đir na moju molbu... Beograd-Ub-Koceljeva-Šabac-Pećinci-Šimanovci-Beograd.

Prvo Ub. Meni je ovo možda i najveći utisak od juče. Ok Šabac, ali to sam već očekivao da vidim. Nisam znao da je na Ubu i ova druga tribina dobra, veća od ove koje standardno ima na snimcina, slikama... Za jednog srpskoligaš odličan estadio!

Image

Prvo par slika Komgrapovog terena na Makišu. Milicionar nisam slikao, stavili ogradu pre stadiona...

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Sledeća stanica - Koceljeva. Nista posebno, jedna kraca montažna tribina. Pored je nedovrsena hala. Ako je zavrse bice to sjajno za taj gradić!

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Šabac. Nema šta, odlican će to stadion biti, samo da ga kompletiraju. Baš bih voleo da Mačva kao tradicionalan klub, jedan od retkih srpskih klubova koji su igrali ligu za vreme Kraljevine Jugoslavije, i Šabac kao jedan od većih domaćih gradova dobije dobar stadion i da bude Superligaš. Slikao sam nešto pred početak tekme sa Moravcem, ali smo se nekako ufurali na stadion... Iza tribine gde su domaći Šaneri, nalaze se lokali koji su dobrim delom napušteni i zapušteni a tu je i pijaca sda svi pratećim stvarima koje prate neki buvljak pa to ne odaje baš neku reprezentativnu sliku.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

I Suvača, iliti Katpoint arena, plus stadion Hajduka iz Šiomanovaca.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Sportski pozdrav!
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: STADIONI

Post by Booze Brothers »

izgleda da cemo samo mi da budemo u kanalu na prolece... a ne znam da li je istinit ovoliki broj redova tribina na banjici... :bom:

[QUOTE=Deckic kao casa;119354164]Novosti sa Banjice:

Poplocan je deo ispred glavnog ulaza u upravu na zapadu:

Image

Image

Image

Image

Image

Poceo je da se gradi jug koji ce imati za pocetak 6 redova a zatim ce se raditi reflektori da bi Rad mogao da igra sledece sezone utakmice na Banjici.
Jug,sever,istok ce izgledati donji nivo 16 redova i gornji nivo 6 redova ici ce krov preko tih tribina,sve ce se to graditi kako klubu budu stizale uplate.

Image

Image

Image[/QUOTE]
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: STADIONI

Post by Booze Brothers »

Ovog puta prijateljska tekma nas nije odvela van belog grada... Igrali smo na Carevoj ćupriji, na stadionu Bask-a... jedva se snadjosmo na novoj petlji da dodjemo do stadionka, podsetilo me na onaj crtani film sa onom petljom gde se onaj vrti okolo naokolo - https://www.youtube.com/watch?v=QKKaWkggrRo

Bio sam ranije na Basku, možda sam i stavljao slike, ne secam se... Jedna montažna drveno-metalna tribina, sa podtribinskim sadržajem, gde su sedista na svakom drugom redu jer su preuski... Nagib je dosta ostar, dobar je pregled igre, al drvena tribina je rizično resenje, baklja nekog neodgovornog navijača može da napravi karambol... Ima jos dva neka partljka od tribine na jos dve strane i to je to... vestacka trava je u dobrom stanju...

Pored je valjda hotel koji je u vlasnistvu gazde Baska, onog sto je dao mestu Pazaru u ligi i preuzeo ih pa otisao u tvorziju zbog nekih ranijih muljanja... Bas je Spartak tu bio, isli su na Voždovac na kup tekmu, pa smo sreli našeg bivseg igrača Milića i malo popričali... kaže i kod njih muka kao i svuda...

Na tekmi omladinci, bzv, grozna tekma po lošem vremenu. Dobili ans 3-0. Posle otišli na Vožd i pogledali poluvreme, nije se više moglo, lederhed...

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Vožd -

Image

Image

Image

Image

Image
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Džo
senior
senior
Posts: 650
Joined: Sun Aug 07, 2011 1:25 pm
Location: uz reku

Re: STADIONI

Post by Džo »

Oko srpske nove godine, proveo sam par dana u jako prijatnoj poseti Gornjem Milanovcu. Iskoristio sam tu priliku i da posetim stadione dva lokalna tima, Metalca i Takova. Prvo sam posetio Metalac. Već spolja se vidi da se radi o vrhunski urađenom malom gradskom stadionu koji svojom modernošću, funkcionalnošću i izgledom, nažalost, upadljivo odudara od ostatka ove varoši. Sam prilaz stadionu je poprilično trapavo urađen, put je delom zemljani, delom prekriven propalim asfaltom i jako je uzak. Stadion se nalazi tik uz reku Despotovicu, i ja zaista ne znam gde se, kad je match day, parkiraju automobili i autobusi. Možda me utisak vara... I mostić kojim se dolazi do stadiona je sačuvajmebože, te se okolina stadiona nikako ne uklapa u izgled ovog zdanja

Image

Image

Image

Image

Image

kuc kuc na vrata direktoru stadiona, tak'a i tak'a stvar, mogu li ja da pogledam stadion? može sine, i izvede me na teren. jako lep gest od njega, ispriča mi čovek priču o tome kako je stadion izgrađen za godinu dana, te kako je kapaciteta 4500 gledalaca i da zato A repka ne može da igra tu, te o kapacitetima svečanih i novinarske lože (60 ljudi), wi-fi, odvojeni wc-i... ma zapadna evropa. al mi je pokvario plan, jer gde god sam krenuo, pratio me je u stopu i nisam uspeo da se približim tribinama da ih bolje fotografišem, već je većina fotki napravljena negde sa sredine igrališta:

Image

Image

Image

deo novinarske lože

Image

Image

Image

Image

Image

tih dana se u Milanovcu topio sneg. Očekivao sam da će makar malo biti šljapkavo po terenu, međutim, drenaža je odrađena tako majstorski da, ma koliko se ja trudio da dokažem suprotno, teren bio kompletno suv.

Image

reče mi čovek da im je plan da uđu u superligu i da 90% ulaze, pa eto, da bacimo pogled i na tribinu za gostujuće navijače :)

Image

Nakon toga sam produžio ka stadionu, meni dražeg, Takova. Inače, otac divnih domaćina kod kojih sam bio je nekada igrao za Takovo, te se u njihovom domu taj klub uvek preferirao u odnosu na Metalac. Kad sam došao tamo, na terenu je u toku bio trening RUKOMETAŠICA (?), te sam samo škljocnuo par puta i otišao, s obzirom na to da nije bilo nikoga s kim bih mogao da prozborim koju.

Image

Image

Image

Image

Image

S druge strane stadiona Metalca se nalazi i sportska hala u koju ovoga puta nisam moga oda uđem... ostaviću to za sledeći put...
Nemam smisao za raspolaganje života.

User avatar
Džo
senior
senior
Posts: 650
Joined: Sun Aug 07, 2011 1:25 pm
Location: uz reku

Re: STADIONI

Post by Džo »

i još ova, prevideh je... Takovo

Image
Nemam smisao za raspolaganje života.

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: STADIONI

Post by Booze Brothers »

BRAVO DŽO!

Nema šta, stadion treš Metalca je primer kako treba raditi. Kad bismo mi uradili 4 tribine kao što je njihov zapad, sa par izmena to bi meni bio san snova... Vidi se da kada se daju svoje pare da se sve kontrolise i napravi nesto sto valja! Eto, ovaj stadion je koštao 3 miliona, a neka se samo uporedi sta se za otprilike iste pare, ali DRŽAVNE napravilo u Cacku... zgrada i jedna i 3/4 tribine.... Jedini "fail" su ta dva iseljeno dodata patrljka iza gola za koje nije bilo mesta koji su dodati da bi se napravio kapacitet koji odgovara onom za 3 Uefa zvezdice. A mi kada bismo igrali tamo stavili bi nas na patrljak desno, onaj bez stolica...

Takovo je tradicionalan klub, čitao sam i njihovu monografiju, al je nažalost sada u zapećku. Nadam se da će se to promeniti.
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Džo
senior
senior
Posts: 650
Joined: Sun Aug 07, 2011 1:25 pm
Location: uz reku

Re: STADIONI

Post by Džo »

ako me secanje dobro sluzi, zapad je kapaciteta ~3000. jos lepse izgleda uzivo! mudro zboris, Booze, 4 takve i bog da nas vidi :)
Nemam smisao za raspolaganje života.

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: STADIONI

Post by Booze Brothers »

Igrali smo danas kontrolnu tekmu u Staroj Pazovi u SC FSS-ovom, pa sam usput slikao par stadiona i završenu tribinu na glavnom terenu sportskog centra... konačno fuzbal... :smurf:

Prva stanica je bila Bataja i stadion BSK Batajnice. Jedna betonska, montažna tribina koja ne ide celom dužinom terena. Ima i reflektorce...

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Sledeća je Nova Pazova i stadion Radničkog, doskorašnjeg Prvoligaša, dosta skromno. Slično kao u Bataji, samo su uložili malo u ogradu, farbanje, ima i sektora za goste, a redovi na tribini su viši i dobar je pregled igre. Tu je i "mini pič" teren...

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Dolazimo do susedne Stare Pazove, ali produžavamo ka Golubincima... Gledao sam ranije malo satelit pa videh da imaju tribinicu. Nismo pogrešili što smo bili, pre svega zbog grafita koji pokazuju ljubav prema lokalnom Jadranu. Dominira ogromni grafit - "JOŠ KAD SMO BILI KLINCI SAMO JADRAN GOLUBINCI". Tu je jedna tribinica sa par redova stolica, pomocni teren, "klupska zgrada"...

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Vraćamo se u Spazovu i idemo na stadion lokalnog Jedinstva. Tu je i betonski teren sa finom tribinicom sa stolicama koje su u dobroj meri izvaljene, tu su standardni mali sremski reflektori... A fudbalski teren ima jednu tribinu sa stolicama i natpisom Jedinstvo, na srednjem delu je pokrivena...

Image

Image

Image

Image

Image

Image

I dolazimo do SC "Stara Pazova"... Prilaz u ulicu "Fudbalsku" i nije nešto uređen, asfalt je los, a na nekim mestima ga i nema, parking ispred je polušljunkast... A nova tribina na glavnom stadionu je odlična! Mislim da je jedina tribina sa "providnim" krovom, valjda od pleksiglasa, ili čega je već kod nas. I podtribinski deo je uradjen u velikoj meri. Možda je nedostatak što krovac ne ide celom dužinom tribine, ispratio je samo sirinu lože... Tu je mnoštvo terena, atletski stadion, hala, al vecinu toga sam pokazao ovde u jednoj od mojih reportaža već. Sve vreme briju kombat plejns...

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Sportsk-Ofkoski pozdrav!
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Džo
senior
senior
Posts: 650
Joined: Sun Aug 07, 2011 1:25 pm
Location: uz reku

Re: STADIONI

Post by Džo »

:salut:
Nemam smisao za raspolaganje života.

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: STADIONI

Post by Booze Brothers »

Evo malo Banjice i Lagatora iz Lozane.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Loznički Lagator je odličan stadion. Dve tribine, jedna pokrivena skorz, jedna polovinu... Ima prostora za izgradnju sve četiri ako im bude trebalo. Nisam tamo bio mislim od 1998 kad smo igrali u I B ligi... Okolina može biti bolja, bare su na sve strane... Odlični grafiti su ukrasili ovaj sasvim solidan estadio...

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Hale na Bnjici i u Loznici.

Nisam ranije bio u SC "Voždovac" na Banjici. Na tv-u mi je to izgledalo veće... Evo hale, kuglane i bazena...

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Hala u Lozani je sasvim fina. Dve tribine, nalazi se odmah pored stadionka...

Image

Image

Image

Image

Image

Image
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Džo
senior
senior
Posts: 650
Joined: Sun Aug 07, 2011 1:25 pm
Location: uz reku

Re: STADIONI

Post by Džo »

znaju li se mozda neki podaci o toj novoj tribini na banjici? mislim na kapacitet, da li ce biti natkrivena i to...
Nemam smisao za raspolaganje života.

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: STADIONI

Post by Booze Brothers »

за сада само ових 6 редова, а како кажу, хоће да ураде и остале три трибине, да буду као ова постојећа западна... видећемо...
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Džo
senior
senior
Posts: 650
Joined: Sun Aug 07, 2011 1:25 pm
Location: uz reku

Re: STADIONI

Post by Džo »

Želja, B̶a̶r̶a̶ ̶V̶e̶n̶e̶c̶i̶j̶a̶ Beograd na vodi :cry:

Image
Nemam smisao za raspolaganje života.

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: STADIONI

Post by Booze Brothers »

Ne želim da upadam u šablon i budem kao masa ljudi, mahom sveznajućih foteljaša, koja jedva čeka da nešto kritikuje, al ono juče u Subotici što sam video je baš šokantno. Stavljao sam ranije izveštaje iz SU, ali nisam po kiši... Nakon izveštaja iz Kragujevca, Jagodine i gde beše već sve po kišovitom vremenu, još jedan u nizu katastrofalnih prilaza stadionu. Pa ono gde smo mi juče hodali, pa tu se ni traktor, ili neki guseničar ne bi izborio. Jedan pogrešan korak i odlete ti u grabovac-risovske bare-blatište! Kao odvojili sa žutom trakom trasu kojom smo trebali da idemo, al ne vredi tuda... Isli smo oko baruštine koja je kao preorana njiva, po raznim šibljima okolo naokolo... stvarno sam bio u neverici. Kao zezamo se, smejemo se, al druže, pusti zajebanciju...

Stadion u SU kao i ranije... ne mogu nešto novo da pokažem osim semaforka... Tamo sam prvi put gostovao 1996/97... može lako da se padne na ovim neravnomernim redovima... Negde je njihova sirina 25, a negde više od pola metra, isto važi i za njihovu visinu. Tribina se bukvalno lomi na pola... Stadion skroz prazan, Marinci bojkotovali drugo poluvreme, teren kaljari, iliti krompirfild, na tartanu mahovina i gljive, kisa pada, nama igra deseti tim, vojvođanska murja po pravilu nas uvek čeka "na nož" i tako je bilo celim putem, ono nisam video skoro... grozan dan! Slika i prilika našeg fudbala! A priča mi drugar kakvi su uslovi na zapadu, u loži i tom prostoru... kaže prljavo kao da si u golubarniku, sve zapušteno i raspalo... koliko je meni žao svih tih naših stadiona, pogotovo onih tradicionalnih! Imaju veliki prostor oko stadiona, nekoliko pomoćnih terena...

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
imgurl

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: STADIONI

Post by Booze Brothers »

Obišao sam halicu... nista novo. Nadao sam se parketu, al nista... jedino sto rade je da se zavrsavaju spoljne stepenice. Kako mi na brzinu rekose radnici treba tu da se dovrsi struja, voda... plus parket, kosevi, deo podtribinskog prostora, stolice... Ono sto je dobro, a to sam saznao uveče na tekmi u Šumicama je to da su parket i koševi stigli u Beograd kao donacija Fiba! Sada nece biti tekmi do jeseni pa ne ocekujem da ce da finisiraju to u nekom kraćem roku...
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

Post Reply