OFK Beograd - Banat 2-1 (1-0)

Sve stare, glupe i ostale stvari koje ne zaslužuju posebnu pažnju...

da li cemo pobediti i ostati u ligi ?

Poll ended at Sun May 31, 2009 10:34 am

da
46
84%
ne
9
16%
 
Total votes: 55

User avatar
voja 10
terijer
Posts: 1902
Joined: Mon Oct 31, 2005 10:47 am
Location: divlji zapad

Re: OFK Beograd - Banat SUBOTA 17:00h !!!!!!!!!!!!

Post by voja 10 »

Trener OFK-a: Bila bi sramota da smo ispali

Malo je nedostajalo da jedan od najstarijih fudbalskih klubova u Srbiji, OFK Beograd izgubi superligaški status.
Pobeda nad Banatom u poslednjem, 33. kolu Jelen Superlige Srbije, bila je imperativ, a srećom po "romantičare" uspeli su da savladaju (2:1) direktnog rivala za opstanak.
Ulog je za obe ekipe bio veliki kao kuća. Na Karaburmi se nezvanično moglo čuti da je uprava OFK-e svakom igraču obećala premiju od po 5.000 evra ako izbore opstanak.
Kada se završio meč na Karaburmi, mladi igrači OFK Beograda pohitali su ka tribini sa najvernijim navijačima. Poklonili su im sve što su imali na sebi, osim čarapa i gaća. Slavilo se kao da je osvojena titula. Na južnoj tribini, među najvatrenijim pripadnicima navijačke grupe Plava unija bio je i nekadašnji golman OFK Beograda, Radiša Ilić.
"Plavo-beli, plavo-beli, budite bez brige, ne idemo, ne idemo, nikuda iz lige", radosno su skandirali navijači OFK Beograda, a onda su otkopali "ratnu sekiru" i okrenuli se protiv uprave. "Uprava napolje", vikali su, a potom ispred prostorija kluba razvili transparent: "Došlo je vreme da kažete zbogom".
Mnogo poznatih lica iz sveta fudbala došlo je da gleda meč na Karaburmi. Reprezentativac Milan "Lane" Jovanović, igrači Zvezde Ognjen Koroman i Pavle Ninkov (iako je Zvezda u isto vreme igrala protiv Napretka u Kruševcu, ali su njih dvojica kažnjeni), nekadašnji golman nacionalnog tima Oliver Kovačević, bivši treneri OFK Beograda Branko "Sosa" Babić, Branko Vukašinović...

Na konferenciji za novinare, razumljivo, različita osećanja trenera OFK Beograda i Banata. Dok je Simo Krunić jedva savladavao emocije, Žarko Soldo je trezveno i vrlo samokritično analizirao meč.
Interesantno, nijedan trener ne zna da li će nastaviti rad u sadašnjem klubu.
"Ovo su teški trenuci i za mene i za klub. Čestitam OFK Beogradu na potpuno zasluženoj pobedi. Otvorili su bolje meč, bili su agresivni od početka, pokazali su mnogo više želje od mojih igrača, iako je njihov imperativ bio mnogo veći nego naš. Zameram i sebi i mojim igračima, što nismo dobro prišli ovako značajnoj utakmici. Tako anemičnom i sporom igrom ne može se dobiti meč. U našoj igri jedino lepo je bio gol Marinka Petkovića", rekao je Soldo.
On je dodao da je poraz težak i da boli, ali i da život ide dalje. "Fudbal će se igrati", procedio je trener Banata, a na pitanje da li ostaje u vojvođanskom klubu, odgovorio je: "Imao sam dogovor do kraja sezone, videćemo".
Simo Krunić je preuzeo trenersko mesto u OFK Beogradu od Mihajla Ivanovića sa jedinim zadatkom da obezbedi opstanak.
"Romantičarima" je trebalo 10 utakmica da konačno zabeleže pobedu, ali u najvažnijem trenutku.
"Hvala, najpre, igračima koji su izneli težak psihološki teret, navijačima i svima u klubu. Ova pobeda nije moja zasluga, već svih. Moram da kažem da u igračkoj i trenerskoj karijeri nisam imao ovaku tešku utakmicu. Bilo je bitno da pobedimo po svaku cenu. Rekao sam igračima da napadaju i posle prvog gola, jer sam znao da jedan pogodak neće biti dovoljan. Najvažnije da smo ostali u ligi, jer bi bilo sramota za ceo OFK Beograd da smo ispali", rekao je Krunić.
Nekadašnji pomoćnik selektora reprezentacije Srbije Havijera Klementea izrazio je nadu da će ovo biti nauk svima u klubu.
"OFK Beograd je, po mnogim elementima, veliki klub i ne zaslužuje da se bori za opstanak, već za vrh", rekao je Krunić.
Upitan da li ostaje trener OFK Beograda, Krunić je ostao nedorečen: "Imao sam dogovor sa čelnicima kluba do ove utakmice. Nisam ja bitan, OFK je iznad svega".
"un poco con la cabeza de Maradona y otro poco con la mano de Dios"

Archibald Rajs
senior
senior
Posts: 609
Joined: Wed Aug 09, 2006 11:48 am

Re: OFK Beograd - Banat SUBOTA 17:00h !!!!!!!!!!!!

Post by Archibald Rajs »

Pojavih se ja danas sav nasmejan na tribini, a ono desetak pokunjenih lica, stisla guza ko meduza, nije lako klub moze da ti ispadne iz lige. Ja sve vrijeme nasmejan, Ibro je znao da ostajemo u ligi, imao sam osecaj da cemo pobediti i nijesam se prevario...
Opstanak u logi je samo pola posla. Gospoda i gospodja iz uprave s pokazali ko su i sta su danas, sto rece neko ova sezona nije zavrsena dok se uprava ne otera. Ako ne odu do skupstine, onda se dobro treba pripremiti za nju i tamo ih jebati svim sredstvima...
Bravo momci danas ste pokazali da imate srca i muda, jedina je zal sto to ranije niste pokazali...
SVI NA JUG, PLAVA UNIJA!!!

User avatar
celtic
...chuvam notj od budnih...
Posts: 2937
Joined: Wed Aug 31, 2005 10:32 pm
Location: tamo gde je hladno

Re: OFK Beograd - Banat SUBOTA 17:00h !!!!!!!!!!!!

Post by celtic »

kao i obichno slushao sam prenos...nikad nisu ovoliko prenosili ofk-u ,dobro u pitanju je bila utakmica za opstanak....ali sam se prijatno iznenadio jer je komentator vishe puta pomenuo navijache i na kraju dodao da "trazhe ostavku uprave zbog prodaje fudbalera.."ali sam ostao shokiran kad je rekao....(slobodan prevod)

ako je po navijachima OFK treba da ostane u ligi jer po njima su odmah iza partizana i zvezde...ako je po tradiciji isto ...bla bla..navijachi daju podrshku timu glasnim navijanjem nekada i PREGLASNIM..

ostali smo u ligi sad idemo dalje...josh nije gotovo prvenstvo...
"Mladiću, smatrajte se opsovanim..."

Garfield
prosto obozavam da gostujem...
Posts: 4160
Joined: Sun Jan 27, 2008 5:08 pm
Location: Tribina stajanje!!!

Re: OFK Beograd - Banat SUBOTA 17:00h !!!!!!!!!!!!

Post by Garfield »

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa pisanje u usta .......... :lol: ..........


a dogodine..........jebacemo mi vas sve!!!!!!!!!!!!!.
:8)
31300

User avatar
voja 10
terijer
Posts: 1902
Joined: Mon Oct 31, 2005 10:47 am
Location: divlji zapad

Re: OFK Beograd - Banat SUBOTA 17:00h !!!!!!!!!!!!

Post by voja 10 »

this time, next year... -*V! !!!} -*V!
"un poco con la cabeza de Maradona y otro poco con la mano de Dios"

Garfield
prosto obozavam da gostujem...
Posts: 4160
Joined: Sun Jan 27, 2008 5:08 pm
Location: Tribina stajanje!!!

Re: OFK Beograd - Banat SUBOTA 17:00h !!!!!!!!!!!!

Post by Garfield »

http://www.politika.rs/rubrike/Sport/fu ... ka.sr.html

..."Мечу је присуствовало много бивших играча ОФК Београда а куриозитет је да је бивши капитен лигаша са Омладинског стадиона, Радиша Илић, био вођа навијача „Плаве уније”. ... :P .."



http://www.blic.rs/sport.php?id=94976
31300

User avatar
BW_casual
senior
senior
Posts: 850
Joined: Thu Nov 27, 2008 5:45 pm
Location: curva sud
Contact:

Re: OFK Beograd - Banat SUBOTA 17:00h !!!!!!!!!!!!

Post by BW_casual »

OFK Beograd – Banat 2:1 (1:0)
(Jelić 32, Jevtić 59 - Petković 90)

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
OFK-A!
lutanje, fudbal i tombole.

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: OFK Beograd - Banat 2-1 (1-0)

Post by Booze Brothers »

uh...sta da se kaze...jos ne znam gde udaram zbog jucerasnjeg senlucenja do jutra...jebote umesto da se radujemo evropi mi se izvukosmo druge lige u zadnjem kolu i to protiv skotova koji su trebali da igraju drugu ligu ove sezone...
iskren da budem nisam bio neki optimista ovih dana ali su me dva zadnja treninga malo vratila...plus te premije od 5 hiljada evra...
pre tekme smo sa Radisom otisli do igraca u svlacionicu i videlo se da su bili pod grcom ali nista manje nego mi,htela cuka da mi iskoci dok smo pricali od adrenalina...mislim da smo ih na pravi nacin podigli...
jucerasnja tekma iako nisam mogao da je gledam previse zbog desavanja na tribini totalno drugacija od ostalih...kao da gledam neki drugi tim koji je pun zelje,koliko toliko disciplinovan,pun htenja,sa verom u sebe,odlucan...a namece se pitanje samo po sebi zasto bre nisu tako igrali do sada,pa bili bi bre bar treci!!!
i tribine su bile solidno posecene,po meni skoro 2 hiljade...bas dobar fudbalsko/navijacki dan...
posle tekme do ovih olosa iz uprave koji nisu smeli da izadju napolje sat vremena i dok nisu dosli unduri sa kombijima...upravo nije nas ova pobeda u zadnjem kolu zavarala i tri godine srozavanja kluba je previse...
UPRAVA ODI SI!!!
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: OFK Beograd - Banat 2-1 (1-0)

Post by Booze Brothers »

evo ga izvestaj na sos-u...
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

suburb 011

Re: OFK Beograd - Banat 2-1 (1-0)

Post by suburb 011 »

Najzad definitivno izbacismo ova govna iz lige!!!

User avatar
BU Shid
...disem za tebe...
Posts: 1396
Joined: Mon Oct 16, 2006 2:28 pm
Location: ШИД
Contact:

Re: OFK Beograd - Banat 2-1 (1-0)

Post by BU Shid »

Hvala bogu pa smo ostali....Nadam se samo da sledece sezone nece opet biti kao prethodne i ove...idemo dalje.... :cheers:

UPRAVA NAPOLJE!!
Image
МАРКО ПАВЛОВСКИ ФАН КЛУБ
ПЛАВА УНИЈА-СЕКЦИЈА ШИД-

smrtfasizmu
junior
junior
Posts: 200
Joined: Tue May 02, 2006 7:39 pm

Re: OFK Beograd - Banat 2-1 (1-0)

Post by smrtfasizmu »

Cestitam!!!
VOLIM BABU ABDICA

dušan
junior
junior
Posts: 114
Joined: Tue Apr 28, 2009 1:35 pm

Re: OFK Beograd - Banat 2-1 (1-0)

Post by dušan »

хвала богу-све је добро кад се добро сврши-[color=#000080][/color]
ДУШАН

User avatar
Y.B.F.
junior
junior
Posts: 370
Joined: Sat Nov 18, 2006 7:09 pm
Location: karaBUrma

Re: OFK Beograd - Banat 2-1 (1-0)

Post by Y.B.F. »

e ko je kod nas nosio br 2?
!!!!!!!!!IT'S TIME TO SAY GOODBYE!!! UPRAVA NAPOLJE!!!!

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: OFK Beograd - Banat 2-1 (1-0)

Post by Booze Brothers »

'bem li ga...da nije Osmanagic?
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

Post Reply