Poroci Majamija....

Sve stare, glupe i ostale stvari koje ne zaslužuju posebnu pažnju...
Post Reply
User avatar
Electric Blue
Siledzija Sebes
Posts: 3579
Joined: Wed Aug 31, 2005 11:21 pm

Poroci Majamija....

Post by Electric Blue »

Molim Vas za opis vaseg prvog piva,prve cigare,ili pak prvog konzumiranja droge....Ako se jos nesto moze svrstati u poroke Beograda(npr.sex,kocka,kafa,cokolada....)opisite i to....Molio bih.....
ImageImageImageImage

User avatar
Doktor za probleme
junior
junior
Posts: 76
Joined: Tue Sep 27, 2005 5:57 pm

Post by Doktor za probleme »

Dragi Elektrice,izostavicu ovu temu premda nikad nisam zapalio cigaru,popio pivo,konzumirao drogu,imao sexsualni odnos,kockao se,pio kafu,jeo cokoladu....To vazi za sve clanove mog virtualnog tima(izuzev dr.Iggy-a i dr.Iggy Popa)....
Leopold?!?

User avatar
SpongeBob schwammkopf
piće
Posts: 2004
Joined: Fri Sep 02, 2005 3:00 pm

Post by SpongeBob schwammkopf »

off topic...ali treba...
Depresija je neadekvatno tretirana u primarnoj zdravstvenoj zastiti


Vise od polovine pacijenata, identifikovanih nezavisnim psihijatrijskim skriningom kao depresivni, su imali neadekvatan tretman u centrima primarne zdravstvene zastite, isticu istrazivaci "klinickog i istrazivackog programa za depresiju" iz Bostona, Masacusets, SAD. Ovaj program je obradio 698 depresivnih pacijenata, koji su leceni u centrima primarne zdravstvene zastite.

U razmatranje je uzeta grupa od 40 pacijenata. Ordinirajuci doktor svakog od njih je primio pismo u kome se objasnjava psihicko (depresivno) stanje pacijenta, koje je ova grupa istrazivaca ustanovila.

Tri meseca kasnije, istrazivaci su od ordinirajucih doktora iz centara primarne zdravstvene zastite dobili evidencione kartone o toku lecenja ovih pacijenata sa pomenutom dijagnozom.

Rezultati su pokazali da, od 38 pacijenata, koji su ostali u projektu, 20 (53%) nije dobilo nikakav tretman od svojih doktora za tri meseca.

Pet (13%) pacijenata je dobilo antidepresive na recept, devet (24%) je bilo upuceno u psihijatrijske institucije na lecenje medikamentima i/ili psihoterapiju, a cetiri pacijenta je dobilo lekove pa su upuceni na kliniku.

"Ovako neadekvatan tretman se moze objasniti vremenski ogranicenim posetama lekaru, uzdrzanoscu pacijenata i/ili lekara, i nedovoljnom edukacijom doktora opste prakse na temu depresivnih stanja", zakljucuju istrazivaci.
Image

User avatar
SpongeBob schwammkopf
piće
Posts: 2004
Joined: Fri Sep 02, 2005 3:00 pm

Post by SpongeBob schwammkopf »

off topic 2...
Terapija jutarnjom svetloscu je najbolja za zimsku depresiju


Vremensko uskladjivanje svetlosne terapije protiv zimske depresije kod ljudi koji pate od sezonskih afektivnih poremecaja moze poboljsati svoj efekat.

Antidepresivni efekat svetlosti je potenciran rano - jutarnjom primenom u cirkadijalnom ritmu, tvrde istrazivaci sa New York State Psychiatric Institute i the Department of Psychiatry, Columbia University, New York, iz SAD-a.

Istrazivanje govori da je optimalno vreme za primenu svetlosne terapije oko 8.5 sati posle pocetka lucenja melatonina, ili 2.5 sata posle polovine prespavanog vremena.

Da bi proucili moguci mehanizam delovanja antidepresivnog efekta primenjene svetlosne terapije u cirkadijalnom ritmu, istrazivaci su merili pocetak lucenja melatonina pre i posle primenjenog tretmana, ujutro ili uvece.

Melatonin u plazmi je uzet ujutro ili uvece kod 42 pacijenta sa sezonskim afektivnim poremecajima, i to dok su depresivni i posle 10-14 dana od primenjene svatlosne terapije (10 000 lux za 30 min.). Rezultati su uporedjeni.

Jutarnja svetlost je prouzrokovala ubrzanje ritma lucenja melatonina, dok je nocna svetlost prouzrokovala zakasnjenje. Velicina zakasnjenja zavisila je od intervala izmedju lucenja melatonina i izlozenosti svetlu (jutro: 7.5 - 11 sati, vece: 1.5 - 3 sata).

Sto je kasnije izlaganje svetlu, veca su zakasnjenja u lucenju melatonina; sto je ranija jutarnja svetlost vece je ubrzanje ritma.

Iako je depresija bila slicna u oba dela dana, odgovor na juarnju svetlosnu terapiju je povecan ubrzanjem ritma lucenja na 2.7 sati bez obzira na pocetnu duzinu ritma. Slicna povezanost nije zabelezena kod nocne terapije svetloscu.

U prosirenoj studiji koja je obuhvatila 80 pacijenata gde je sredina spavanja uzeta kao pocetna tacka cirkadijalnog ritma, rano jutarnje izlaganje je bilo najefektivnije o poredjenju sa vecernjim i kasno nocnim izlaganjem.
Image

User avatar
SpongeBob schwammkopf
piće
Posts: 2004
Joined: Fri Sep 02, 2005 3:00 pm

Post by SpongeBob schwammkopf »

Bolje razumevanje uzroka depresije vodi stvaranju boljih antidepresiva


Dublje razumevanje bioloskih uzroka depresije ce biti potrebno za poboljsanje razvitka novih antidepresivnih lekova, istice se u navedenom radu.

Danasnji antidepresivi imaju manje nezeljenih dejstava i manje su toksicni nego prva generacija triciklika i monoaminskih inhibitora, ali je njihova efikasnost vrlo malo izmenjena, tvrdi Roger M. Pinder, International Medical Director CNS & Cardiovascular, Organon Inc., West Orange, New Jersey, SAD.

Druga generacija selektivnih inhibitora preuzimanja serotonina, inhibitora preuzimanja serotonina i noradrenalina (eng. SSRI, SNRI, NaSSA) zahtevaju pracenje za odredjeni vremenski period pre nego sto ispolje efekat, a takodje, mnogi pacijenti ne reaguju na terapiju.

Istrazivanja receptora, G-proteina, sekundarnih glasnika, faktora transkripcije i osovine hipotalamus - hipofiza - adrenalna zlezda bi trebalo da vode razvijanju novih antidepresiva.

"Farmakoloska istrazivanja su suzena na jednostavna ocenjivanja skrining sistema sa velikom propustljivoscu", tvrdi Dr. Pinder. Priroda ovih skrining sistema moze biti ogranicavajuci faktor razvoju novih lekova s obzirom da uspeh zavisi od njihovog uticaja na biolosko poreklo bolesti koja se izucava.

"Dok ce, nesumnjivo, polovina novih antidepresiva biti prihacena", zakljucuje Dr. Pinder, "optimalno koriscenje novih istrazivackih metoda ce iziskivati mnogo vise sofisticiran nivo znanja o pravim uzrocima depresije."
Image

User avatar
SpongeBob schwammkopf
piće
Posts: 2004
Joined: Fri Sep 02, 2005 3:00 pm

Post by SpongeBob schwammkopf »

Vezbanje obezbedjuje brz oporavak od depresije


Fizicke vezbe imaju brzi i bolji efekat od antidepresivnih lekova kod pacijenata sa tezom depresijom.

Pozitivni rezultati su zabelezeni pri probnom ispitivanju nad sedam zena i pet muskaraca, starih u proseku 49 godina, sa depresivnim epizodama, koje su prosecno trajale devet meseci, a dijagnostikovane su prema Dijagnostickoj statistickoj reviziji (Diagnostic and Satistical Manual Revision IV).Kod deset pacijenata antidepresivni lekovi nisu imali efekta u lecenju simptoma.

U studiji koju je vodio Dr Fernando Dimeo sa saradnicima, iz odseka sportske medicine pri Fraj Univerzitetu iz Berlina (Department of Sports Medicine, Freie University of Berlin, Germany), 12 pacijenata je podvrgnuto 30-to minutnom hodanju na "beskonacnoj traci" po odredjenom pravilu, svaki dan, 10 dana.Trening se sastojao iz trominutnog intenzivnog hodanja pracenog trominutnim laganim odmarajucim hodom. Intenzitet treninga se pojacavao sa prilagodjavanjem pacijentovog srcanog rada.

Tezina depresije je merena na pocetku i na kraju programa. Pacijenti su, takodje, ocenjivali svoje raspolozenje na pocetku, u sredini i na kraju desetodnevnog tretmana, koristeci hamiltonsku skalu za ocenjivanje depresije (Hamilton Rating Scale for Depression).

Posle 10 dana, sest pacijenata je bilo znacajno manje depresivno, ukljucujuci petoro kod kojih antidepresivi nisu bili od koristi, uopste. Dvoje je bilo neznatno bolje, dok kod cetvoro nije bilo promene raspolozenja. Generalno gledajuci, objektivni depresivni simptomi su opali za trecinu, a subjektivni za 25%.

Sestoro pacijenata je trazilo nastavak programa.

Dr Dimeo i saradnici isticu da je ovaj program doneo pozitivne rezultate kod pacijenata u kratkom vremenskom periodu. "Uzimajuci u obzir da antidepresivni lekovi imaju period latencije od dve do cetiri nedelje, pre bilo kakvog efekta, dobijeni rezultati ovog programa ukazuju na mogucnost klinicke primene, zasad neostvarive postojecim farmakoloskim tretmanom. Dalje, znatan broj pacijenata ne pokazuje poboljsanje uprkos optimalnim dozama datih lekova. Za ove pacijente pomenuti trening bi predstavljao bezbednu i sigurnu terapijsku opciju. Napomenuo bih da je pet od deset pacijenata neosetljivih na lekove pokazalo znacajno poboljsanje svojih simptoma tokom pomenutog treninga, i svi su naglasili da je upravo ovaj tretman odgovoran za njihovo poboljsanje."
Image

AnaBU

Post by AnaBU »

Moje prvo seksualno iskustvo desilo se sa jednim navijacem (ne treba da spominjem kojeg kluba) koji me je mesecima pre toga ganjao. Ja volim ganjanje i to je po meni jedna vrsta predigre u ratama. Nevinost sam izgubila kada sam imala 16 godina. To je bilo u krevetu tipa "Luj XVI", jer ne volim seks u grmlju i zbunju, niti me priroda uzbudjuje. Volim sto vise svile i kadife i sto otmeniju situaciju. To me pali jer ja sebe dozivljavam kao kraljicu sa dvora.

Nisam pristalica sado-mazohizma kao niz mojih prijateljica koje vole da koriste biceve u svojim ljubavno-seksualnim predigrama i igrama. Imam jezik dugacak i volim da ga upotrebljavam kad sam s muskarcem - kako u verbalnom tako i u fizickom smislu. Onaj efekat koji ja mogu da postignem mojim jezikom kod muskarca ne moze ni pet mojih drugarica kada udruze snage, pa makar se poskidale gole, igrale trbusni ples i jahale po njima... Sto je cin vodjenja ljubavi duzi, to je meni i mom partneru neophodno kupatilo. Nakon nekoliko ejakulacija iz spavace sobe prelazimo u dnevnu, pa onda u kupatilo gde obicno sledi seks na ves masini, pa u kadi... Potom tusiranje, pa onda nastavak seksualnih igrarija, ponovo u spavacoj sobi. Volim da zadovoljim svog partnera, a moj partner je kao pravi rasplodni bik. Moram da kazem da sam i ja u dobroj kondiciji i da sam uvek spremna poput bengalskog tigra.

Da bi me neki muskarac privukao u seksualnom smislu, mora pre svega da bude na veoma visokom intelektualnom nivou. Fizicki izgled je u drugom planu. Od muskaraca iz naseg javnog zivota, po mom misljenju, najprivlacniji su Zvezdan Terzic i Novak Rasic kao i Miko Brasnjevic

Tu pedercinu od Culuma ubila bih od batina, jer je on po mom misljenju aseksualan tip muskarca. U tom slucaju dobila bih inspiraciju da uzmem bic i da ga bicujem po glavi sve dok mu ne izrastu rogovi. Zene kojima se Culum dopada su tipicne budale i verovatno imaju visak muskih hormona. Inace, ja uopste nemam sklonosti ka fudbalerima kao
i navijacima ostalih klubova...

User avatar
zmajevi karaburma
senior
senior
Posts: 728
Joined: Wed Sep 07, 2005 1:28 pm

Post by zmajevi karaburma »

Ana da li bi napravila izuzetak i izasla samnom? Molio bih te da prethodno postavis sliku ovde. Za pocetak evo ti moja slika sa jednim moji, hm, poznanikom

http://www.liveinternet.ru/images/foto/ ... 779206.jpg
Paranormal Division VFC
Sezione Karaburma

AnaBU

Post by AnaBU »

nije da nesto gotivim kezuale sa fals barberi kacketima...mada javi se na PM
...pa da vidimo :wink:

User avatar
zmajevi karaburma
senior
senior
Posts: 728
Joined: Wed Sep 07, 2005 1:28 pm

Post by zmajevi karaburma »

Ana, danas sam se raspitao kod nekih zajednickih projatelja o tebi. Rekli su mi da sjajno izgledas i mi se moramo upoznati, nadam se da ces postaviti svoju sliku ovde

Vita Jela, zelen Bor, cekam brzi odgovor
Paranormal Division VFC
Sezione Karaburma

CPB
novajlija
novajlija
Posts: 20
Joined: Sun Sep 04, 2005 11:33 pm
Location: Novi Beograd
Contact:

Post by CPB »

ala je vama dobro...
:roll:
...

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

Image

?ljivka....hoćete dnohla...
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
BSK 1911
Sinovac
Posts: 1919
Joined: Fri Sep 02, 2005 10:55 am
Location: Beogradski hram fudbala

Post by BSK 1911 »

Moze jedno s nogu...

AnaBU

Post by AnaBU »

eh...zmaju..evo ti moja fotka sa letovanja, baci mi tvoju na PM
Image

Guest

Post by Guest »

Pa cekaj malo zar mi nismo zajedno :lol: :lol: :lol:

Post Reply