Robijasi -Zenica

Sa svih ostalih navijačkih meridijana...For fans from all around the world
Columbia
junior
junior
Posts: 82
Joined: Sat Apr 01, 2006 12:02 pm
Location: Zenica

Post by Columbia »

BSK 1911 wrote:Zamolio bi da politiku skroz batalimo....
Nego stvarno slike sa stadiona vam izgledaju perfektno...
Kao klinac sam chak sta vise simpatisao FK Celik zato sto je uvek bio izmedju prve i druge lige,stadion Celika mi se oduvek svidjao,a i klupske boje su veoma retke kod nas(mislim na ex yu,samo vi i Vardar)...
Mene zanima da li su na vasoj ultra tribini samo ultra navijaci ili su svi pomesani,mislim na simpatizere,starije ljude,zene itd
Koliko po tebi postoji pravih ultrasa medju robijasima koji bi zbog kluba isli i na kraj sveta...
Ultra pozdrav...

Nesto sam mladji od tebe ,sjecam se da sam prvi put na utakmicu otisao kad me je stari odveo krajem 80-tih protiv Dinama ali mi je poznato da smo se ganjali sa vama uvijek oko opstanka u ligi takodjer mi je poznato da je OFK-a uvijek privlacio dosta ljudi na stadion imam osjecaj da je uvijek postojao neki "stihiski rivalitet" jer smo uvijek bili tu negdje :D
Takodjer FK Celik je uvijek bio poznat po nekim radnjama koje nemaju veze sa fudbalom tako da smo pocetak sezone znali zapoceti u " minusu" ili cak oduzimanjem bodova u toku prvenstva :mrgreen:


Sto se tice nase tribine citava je "ultra" ako se tako mogu izraziti posto ima jos ljudi koji ne kontaju fazon ali navijaju dakle nema ljudi ,penzionera,zena :P Ali ruku na srce nasa tribina je takva da se tesko moze kakva koreografija napraviti jer je previse izduzena ali zato faktor navijanja uz sami teren daje posebnu draz ,veoma cesto cijeli stadion bude na nogama i zajdeno s nama navijaju evo bas sad protiv FCS dio "istoka" je svo vrijeme bio na nogama jer na "Jugu" nije bilo vise mjesta kao ni karata ,nije tajna da nam je tribina premala....

Sto se tice nekih furki medju navijacima ne mogu izdvojiti nista posebno sem tog da se moja grupa "fura" na "ljevicu" ,desnicara nema , "casual" je malo zastupljen uglavnom kod raje koja zna sta ta "rijec" znaci u pravom smislu... Do prosle godine smo imali "problema" oko navijackih obiljezija ,mnogo ljudi (uglavnom starijih i nekolcina mladjih) je nosila obiljezja drugih klubova ali to nije za zamjeriti jer je ovdje situacija kriticna mane se para za sva zadovoljstva ali prosle i ove godine je situacija skroz drugacija po tome pitanju (obiljezija) ...

i da ,citava bi Zenica za Celik otisla na kraj svijeta ,kod nas nema navijaca FKZ i FKS znaci samo Likce .....


Columbia
junior
junior
Posts: 82
Joined: Sat Apr 01, 2006 12:02 pm
Location: Zenica

Post by Columbia »

Celik-Jedinstvo:

http://images2.fotopic.net/?iid=yby1np& ... quality=70
( Parola u cast preminulog navijaca)

Ne mogu nikako da nadjem slike iz proslih sezona ,zvanicni siteovi trenutno u rekonstrukciji pa tako ne mogu naci puno slika jebiga nije ovaj net moja struka :D na tribini se bolje snalazim :smt003

kasha casuals

Post by kasha casuals »

Samo ti nastavi da postavljas fotke...svakog pravog navijaca sigurno zanima sta se desava u Yu-Chelsiju!!! :wink:


Columbia
junior
junior
Posts: 82
Joined: Sat Apr 01, 2006 12:02 pm
Location: Zenica

Post by Columbia »


User avatar
BSK 1911
Sinovac
Posts: 1919
Joined: Fri Sep 02, 2005 10:55 am
Location: Beogradski hram fudbala

Post by BSK 1911 »

Da da secam se kad je Celik pocinjao sezonu imao je nadimak Celik(-1).
Opet cu da potvrdim da je stadion vrh...Kada je sagradjen (pretpostavljam da ga je izgradila celicana)
Једини Српски клуб са краљевским титулама
1931,1933,1935,1936,1939...

BIP
junior
junior
Posts: 56
Joined: Wed Apr 26, 2006 10:31 pm
Location: N/A
Contact:

Post by BIP »

Robijasi najjaci ste u BIH! Uz Red Army najorganizovaniji, najvise vas ima po gostovanjima, tribine su uvek pune...

Da zajebemo politiku... Veciti bi mogli da se ugledaju na vas :P
Nema, nema niko kao on, samo Vanja Grubac moze dati gol!

DEBA
junior
junior
Posts: 235
Joined: Fri Nov 18, 2005 9:00 am

Post by DEBA »

BIP wrote:Robijasi najjaci ste u BIH! Uz Red Army najorganizovaniji, najvise vas ima po gostovanjima, tribine su uvek pune...

Da zajebemo politiku... Veciti bi mogli da se ugledaju na vas :P
da su najbolji ne bih rekao,potvrdjujem to da su jedni od najkonstantnijih na gostovanjima i jedni od onih 'najvjernijih',no masu drugih stvari utice na to da se za neku grupu kaze da je najbolja,a velika vecina od te mase stvari robijasima fali da bi bili najbolja grupa(moje misljenje)

pozdrav :wink:

User avatar
Eric Cartman
exbanovani starmali Raja
Posts: 5183
Joined: Wed Mar 08, 2006 10:37 am
Location: Beograd
Contact:

Post by Eric Cartman »

Stadion je VRH!!!
Χριστός Ανέστη εκ νεκρών

User avatar
hugh hefner
junior
junior
Posts: 181
Joined: Mon Sep 05, 2005 7:14 pm
Location: Senjak

Post by hugh hefner »

Znam a su Srbi u Sarajevu pre rata tj "vecina njih" navijali za Zeleznicar a i grad je bio izlozen udarima sa svih strana pa se zato moze zakljuciti zasto ih shishaju po brojnosti ove grupe iz manjih gradova.Ista prica vazi i za Sarajevo.Da nije bilo rata ko zna sta bi se desilo.Zna li neko sta je sa navijacima Slobode iz Tuzle?
ROxaNE you don't have to put on a red light!!!

User avatar
celtic
...chuvam notj od budnih...
Posts: 2937
Joined: Wed Aug 31, 2005 10:32 pm
Location: tamo gde je hladno

Post by celtic »

UN Fukare Tuzla izlazi u javnost sa saop?tenjem da obustavlja dalji rad na na?em webSajtu. Takođe pojedini članovi UO smanjuju intezitet svog zalaganja u dono?enju odluka i sprovođenju organizacije.

Udru?enje navijača "Fukare" Tuzla palo je u veliku krizu!

Da li je na redu raspad Udru?enja, formiranje novih podgrupa "Fukara" ili ne?to treće ubrzo će se saznati. Jednoumlje i centralistički sistem u udru?enju od strane pojedinaca mogao bi biti koban za daljnji rad udru?enja.

Izvinjavamo se na?im članovima na radikalnim potezima koji su prouzrokovani trenutno napetom situacijom, ali isto tako obećavamo da ćemo se ponovo vratiti sa novim "poredkom", novim webSajtom i jači i slo?niji nego ikad.

UN Fukare Tuzla, 31.Oktobar 2005
"Mladiću, smatrajte se opsovanim..."

User avatar
celtic
...chuvam notj od budnih...
Posts: 2937
Joined: Wed Aug 31, 2005 10:32 pm
Location: tamo gde je hladno

Post by celtic »

Izvinjavam se shto ovo nema veze sa topicom ali HH je pitao za FUKARE nadam se da ova dva topica nece smetati...
Pokreti iz svakog dijela grada!

Tokom zimske pauze unutar organizacije navijača "Fukare" su učinjene radikalne promijene. Zbog jednoumlja, od strane pojedinaca, većinskom odlukom UO-a je doneseno rije?enje o ukidanju samog Udru?enja Navijača, koje je ujedno bilo i prvo takvo sa svojstvom pravnog lica.

Po uzoru na politiku kluba, i navijači Fukare su se odlučili na zamjenu starih i stereotipnih lidera sa mladim i alternativnim snagama kojim je jedina namjera dovesti navijačku skupinu "Fukare" na jedan visoki i moderni nivo. Te čim se situacija, te pravi i istinski fanovi iskristali?u planira se obnoviti rad Udru?enja, koje će biti zatvoreno za prethodno navedene "stereotipe".

U organizacijskom smislu Fukare u budućnosti namjeravaju da se ustroje po modelu međusektorskog djelovanja. Naime, organizvoat će se pokreti iz svakog dijela grada npr. iz Solane, Slatine, C. Njiva, Bulevara... i svi će zajedno činiti jednu jaku i homogenu skupinu. Naravno o svim zajedničkim akcijama, domaćim i gostujućim utakmicama će se dogovarati na zajedničkim sastancima.

I sa sigurno?ću se mo?e reći da su se Fukare pokazale u mnogo boljem i kvalitetnijem izdanju nego fudbaleri Slobode.

UN Fukare Tuzla, 14.Mart 2006


ovo je sa njihovog sajta koji ne radi
"Mladiću, smatrajte se opsovanim..."

BIP
junior
junior
Posts: 56
Joined: Wed Apr 26, 2006 10:31 pm
Location: N/A
Contact:

Post by BIP »

Ne znam, recimo ja sam gledao slike Red Army u nizem rangu. Em sto utakmice igraju u Vrapcicima na odvratno malom stadionu(mada i Bijeli Brijeg je ruzan stadion, ako mene pitate), em su brojni...

Robijasi su poznati po onom sloganu:

Zenica Celik, kurac je velik'... Ne znam samo da li i dalje forsiraju to :lol:

Pitanje za Robijasa... Je l' bi mogao da nam ispricas svoje vidjenje u vezi ubijenog Kasapovica?
Nema, nema niko kao on, samo Vanja Grubac moze dati gol!

Columbia
junior
junior
Posts: 82
Joined: Sat Apr 01, 2006 12:02 pm
Location: Zenica

Post by Columbia »

BIP wrote:Ne znam, recimo ja sam gledao slike Red Army u nizem rangu. Em sto utakmice igraju u Vrapcicima na odvratno malom stadionu(mada i Bijeli Brijeg je ruzan stadion, ako mene pitate), em su brojni...

Robijasi su poznati po onom sloganu:

Zenica Celik, kurac je velik'... Ne znam samo da li i dalje forsiraju to :lol:

Pitanje za Robijasa... Je l' bi mogao da nam ispricas svoje vidjenje u vezi ubijenog Kasapovica?

E ovako jaro pokusati cu biti objektivan i realan:

Utakmica Rudar(Kakanj)-Velez (napomena da sam prisustvovao na tekmi) sezona 2004/2005 , pobjeda Veleza znaci i povratak u Premier ligu,sve ostalo ne odgovara .Utakmica se igra na gradckom stadionu u Kaknju ,gradicu koji pripada Ze-Do kantonu (Zenica je administrativni centar kantona) ,RA najavljuje organizovano gostovanje,dakle ocekuje se par hiljada Ra ...logican sljed stvari: Murija iz Ze dolazi u Kakanj kako bi cuvala red i mir na visoko rizicnoj utakmici u tom trenutku,da razjasnimo ,Rudaru pobjeda nista nije znacila ali zato jeste Jedinstvu koji je pod pokroviteljstvom tajkuna zvanog Tigar na razno razne nacina "sputavao" Velez kako bi Jedinstvo uslo u ligu ,tako i bi ...da skratim .... Nakon tekme koja je zavrsena 1:0 za Rudar , jaran iz Mostara me pita " Jebo te jaro ja vam murije ,nikad zesca i surovija ...." ,na to mu odgovaram " buraz takva ti je Zenicka murija,nasljedje brutalnosti iz socijalzma" ,lik samo odmahnu glavom .E sad da se vratim na prvobitnu pricu .

Prosle sezone Manijaci su istakli parolu " Lizete se po Lukavici ,psuje te nam markale, Vi ste picke cetnicke" .Fazon je u tome sto mi nikada nismo imali problema Istocnom Sarajevu (nakon ulaska u ligu ,uprava naseg kluba je prije pocetka utakmice Celik-Slavija ,urucila poklone doticnim ,valjda su Sarajlije tu popizdile,mada oni navode da smo kao mi pili sa BHW ,ne bitno...lazi...) ,murija je u ze nakon te parole popizdila i pocela da udara TM uz veliku erupciju negativnosti Zenicana na tu parolu ,ne bitno .. Tm su otisli kuci jer nismo mogli da dodjemo do njih ,jako obezbjedjenje kad igramo sa njima ili Sa .
Ta kobna utakmica prosle godine je bio nastavak iste iz prosle sezone uz mnogo mnogo vecu odlucnos da ih napadnemo ,Sarajlije su cak unajmili privatnu zastitarsku agenciju da ih sprovede do stadiona,murije bruka,nikad vise u zivotu nisam vidio sem predproslo kolo kad smo igrali sa Sa :twisted: ...Ne bitno,nase kapije otkljucane (na iznenadjenje mnogih ,mislim na tribinu) zaljecemo se na Tm preko koridona specijalaca, neki Tm su kao htjeli obracun ,ali murija ih je udarala za njihovo dobro ,jer jaro nije mala stvar kad te 10 000 ljudi zeli nagazati ,i u tome je izbila ta frka oko rahmetli Kasapovica ,koji je bio inace srcani bolesnik ,murija ga istukla (picke) i na putu ka bolnici je preminuo !?Mada mislim da ce TM to bolje objasniti ,vidim da ih ima ovde...


Pozdrav

Post Reply