Strani navijaci...

Sa svih ostalih navijačkih meridijana...For fans from all around the world
User avatar
celtic
...chuvam notj od budnih...
Posts: 2937
Joined: Wed Aug 31, 2005 10:32 pm
Location: tamo gde je hladno

Post by celtic »

Booze Brothers,

Ako ti nije hitno bash...imam ja podignut hub ...ali sad pokushavam da ga dignem na linuxu i da bude online 7/24
http://www.dreamcaffe.net/viewtopic.php ... c44189cc2c

ovde imash upustvo za dc++ ali poshto najnovija verzija dc++ neshto zeza preporuchujem ti bcdc++ koji mozes da skinesh na
http://utrum.dyndns.org:8000/ a ista je procedura


HMMM mozda sam trebao ovo na priv da ti kucam jer nema veze sa temom..ali kad moze kasha da budzi postove mogu valjda i ja...hehehhehee
"Mladiću, smatrajte se opsovanim..."

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

ziv bio...za eventualna dalja uputstva cimam te na pm...
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Richard III
sasvim,potpuno sasvim najbolji dasa...
Posts: 1162
Joined: Sun Sep 18, 2005 1:22 pm

Post by Richard III »

uf jbt kao da pise na spanskom...batice objasni nam na srpskom,ne znamo mi BASIC hehe....ode covek malo preko bare i vidi sta se napravi od njega a nekad je cirkao ispred dragstora sa ekipom...jos cu da cujem da ces poceti da radis za microsoft,NASU ili nesto slicno....

User avatar
Misa
novajlija
novajlija
Posts: 35
Joined: Wed Oct 12, 2005 2:35 pm
Contact:

Post by Misa »

Red je da i ja dam mali doprinos ovom topiku.
Tekst koji sledi sam napisao prosle godine, negde u maju (neposredno pred play off), tako da ima i kraci uvod. Nadam se da ce vam se dopasti :wink:


Ostalo je jos nekoliko dana do pocetka play off-a u engleskim divizijama.Po cetiri tima u svakoj od njih,koji su na tabeli zavrsili neposredno iza klubova koji su izborili automatsku promociju ( tj. od treceg do sestog mesta u Div 1 i Div 2 i od cetvrtog do sedmog mesta mesta u Div 3) imace sansu da se bore za jedno mesto koje vodi u visi rang.
Play off u engleskim divizijama je prvi put uveden u sezoni 1986/87,a finalu su se tada igrale dve utakmice (home & away).
Vec posle tri sezone,napusta se ovaj model i u finalu se igra samo jedna utakmica i to na neutralnom terenu,cuvenom Wembley stadionu u Londonu.Odlukom da se finalni mec igra na nacionalnom stadionu,play off dobija posebnu draz,a klubovima iz nizih divizija se pruza mogucnost da ostvare svoj san i nastupe na stadionu na kome su se pisale najlepse stranice fudbalske istorije.Cuveni tornjevi blizanci,bili su svedoci mnogih nezaboravnih finala,velikih preokreta i uzbudjenja,beskrajne radosti pobednika i tuge porazenih.I posle premestanja finala u Cardiff,na velelepni Millenniun stadion (od sezone 2000/01),play off je zadrzao svoju car.Svake godine,on radja nove heroje,igrace koji bivaju slavljeni i obozavani.Po njima navijaci daju imena svojoj novorodjencadi,mnogi klupski fanzini upravo njima duguju svoj naziv (npr fanzin York City FC-a "Ginner's Left Foot" je dobio naziv po Wayne Hallu,zvanom "Ginner" i njegovoj ubojitoj levici koja je YCFC uvela u Div 2,posle pobede u finaly nad Crewe Alexandrom),a oni za sva vremena postaju deo klupske tradicije.Neki navijaci Charlton Athletica se mozda nece odmah setiti ko je postigao gol za njihov klub u proslom kolu,ali ce vam zato svi vrlo rado ispricati pricu o Sasi Ilicu i finalu play off-a Div 1 iz 1998. godine,kada su Addicks-i podelili megdan sa Sunderlandom.Mec je zavrsen neresenim rezultatom 4-4 (Clive Mendonca postigao hat-trick) i novog clana Premier lige su odlucivali penali.Srpski golman je uspeo da odbrani udarac Michael Gray-a i dovede u delirijum 40 000 fanova kluba iz juznog Londona.
Proslogodisnji play off je takodje obilovao uzbudjenima,a posto sam bio svedok nekih od njih,odlucio sam da tu pricu podelim sa vama...

Pre mnogo godina sam zavoleo jedan londonski klub,a ljubav prema njemu me je i odvela u London proslog maja.
Sve je pocelo jos 1984. godine,kada je QPR igrao u Kupu UEFA protiv beogradskog Partizana.Prvi mec u Londonu,na Highbury stadionu,zavrsen je ubedljivom pobedom Rangersa od 6-2,a meni ,kao sestogodisnjem klincu,mnogo su se dopali neobicni prugasti dresovi (poprecne pruge se uglavnom mogu videti na ragbi dresovima),a i sam naziv Queens Park Rangers mi je delovao nekako mocno.Sredinom devedesetih sam prvi put posetio Loftus Road,uzivo gledao QPR i totalno se "navukao" na Rendzere iz zapadnog Londona.
QPR nije veliki klub po osvojeni trofejima (osvajanje Liga Kupa 1967. je najveci uspeh kluba),ali zato po broju navijaca prevazilazi i mnogo "vece".Kraj Londona u kome se nalazi Loftus Road,zove se Shepherds Bush i njega nastanjuje vecinom engleski srednji sloj.Pored Engleza,za QPR navija i dosta Srba,koji uglavnom zive na Bushu i u njegovoj okolini,ali i Rusi,Poljaci i Hrvati,koji su takodje brojni u ovom kraju.Sredinom sedamdesetih Rangers je imao jednu sjajnu generaciju,kojoj je u sezoni 1975/76 za samo jedan bod izmakla titula,a "evropski" stil igre (bez dugih lopti i bunarenja) i taktika da se uvek ide da se postigne gol vise (a ne da se primi gol manje od protivnika,doprineli su da klub stekne navijace sirom Engleske.
Klub se u periodu od 1983. do 1996. godine takmicio u elitnoj konkurenciji,ali je onda usledila teska finansijska kriza,koja je rezultovala ispadanjam iz Premier lige,a par godina kasnije i iz Division 1.U zapadnom Londonu,na relativno malom prostoru,egzistira cak cetiri profesionalna kluba.Najveci rival QPR-u je Chelsea,a poslednjih par godina aktuelizovano je i rivalstvo sa Fulhamom i Brentfordom.


Prosle godine,QPR je zavrsio sezonu na cetvrtom mestu u Division 2 i rival u 1/2 finalu play off-a mu je bio Oldham Athletic.Prvi mec se igrao desetog maja,na Boundary Parku u Oldhamu,a ja sam stigao u London dan ranije.Preko interneta sam nasao jedan simpatican youth hostel na Bayswateru (blizu Shepherds Busha) i posto sam ostavio stvari,pozvao sam prijatelje iz QPR LSA (Loyal Supporters Association) da se dogovorimo oko detalja vezanih za put na sever Engleske.QPR je dobio 2700 karata za ovu utakmicu (sve su naravno rasprodate,pa je klub na Loftusu postavio veliki video bim za navijace koji nisu mogli da dodju do karata),a LSA je organizovao dva autobusa za Oldham.Busevi su kretali u 8h,ispred stadiona.Jutro je bilo kisovito,u vazuduhu se osecao miris trave iz Hyde parka,a ja sam nervozno cekao gradski autobus,da me prebaci do Busha.Kao za inat,busa nije bilo,pa sam bio prinudjen da zaustavim taxi.Posle desetominutne voznje,stigli smo do stadiona,a ja sam se sokirao kada mi je taksista objasnio da ne moze da primi moju novcanicu od 20 funti,jer je Bank of England nju povukla iz opticaja jos pre dvadesetak godina (a ja sam tu istu novcanicu dobio u jednoj beogradskoj menjacnici,samo dva dana pre puta!).Na svu srecu,ostale funte su bile "prave",regulisao sam racun,a taksista mi je pozeleo srecu,jer kako rece,ima "soft spot" za Rangers.Cim sam izasao iz kola,par likova iz LSA-a me je opazilo i pocelo da vice "Belgrade LSA,Belgrade LSA!".Pozdravio sam se sa svima,popio "jutarnje" pivo i pokazao im zastavu koju je moj ortak iz Novog Sada uradio za play off.Odmah smo napravili par fotki sa zastavom,a tacno u 8h,autobus je krenuo put Oldhama.Sedam sati puta je bukvalno proletelo,uz non stop pevanje (hit "We love you Bircham,cos you got blue hair" na melodiju "I love you babe"),gledanje kaseta sa golovima QPR.-a iz devedesetih i "guzvanje" limenki John Smiths-a.Na par kilometara od Oldhama,napravili smo polucasovnu pauzu,koja je iskoriscena za kolektivno "osvezenje",u jednom starom pabu.Pivo je lagano klizilo,a likovi oko mene su poceli da diskutuju o utakmici.QPR nikada ranije nije igrao u play offu,a Ian Holloway,trener QPR-a,drzao je jedan vrlo neslavan rekord u kup utakmicama.Naime,on za dve godine,koliko je do tada bio trener QPR-a,nijednom nije uspeo da prodje u drugo kolo bilo kojeg kupa (cak ni LDV!).Zato su se mnogi pribojavali da Olly-a ista sudbina ne zadesi i u duelu sa Oldhamom.Trener Oldhama prosle sezone je bio Ian Dowie,bivsi centarfor Severne Irske i West Ham-a (u kome je postavio i neslavni rekord,jer vise od godinu dana nije postigao gol,a dosta cesto je dobijao priliku da igra ) i svi su imali samo reci hvale za njega.Svoj posao u Oldhamu je odlicno radio,a imao je i ekipu kadru da se bori za sam vrh tabele.U timu Oldhama,glavnu rec su vodili opasni napadac Wijnhard (bivsi igrac Ajaxa i Leeds-a),prodorno krilo Paul Murray (ex Saints),zatim Kanadjanin Corazzin,Eyers,Sheridan i jos par vrlo kvalitetnih igraca.U svakom slucaju,ekipa za respekt.

Na Boundary Park smo stigli samo desetak minuta pre pocetka meca.Gostujuca tribina je bila ispunjena do poslednjeg mesta i zestoko je "grmela".Kupio sam program za utakmicu i spustio se do prvog reda da okacim zastavu.Sudija Bennett je dao znak za pocetak meca.R's-i su krenuli vrlo ofanzivo i vec u prvih par minuta su izveli seriju udaraca sa ugla.Posle jednog kornera Furlong je sjajno zakacio loptu glavom ,ali je Miskelly maestralno intervenisao i sprecio pogodak.Vec u sledecem napadu Rangers je ponovo bio blizu vodjstva,ali je lopta koju je Gallen uputio sa ivice sesnaesterca zarvsila tik pored stative.Igra se rasplamsala i domaci su krenuli da uzvracaju.
Igralo se prilicno grubo,ni jedni ni drugi se nisu stedeli,a jedan momak iz mog reda mi se poverio da se kladio da Oldham dobija crveni karton.
Igrao se 27. minut i dosudjen je slobodan udarac za domace.Razdaljina jedva 20 metara,Eyers se zaleteo i opalio po lopti.Ona na putu ka golu pogadja nekoga u zivom zidu i menja pravac,Day je nemocan i Oldham vodi sa 1-0.Pogodak je dao krila domacima i do kraja poluvremena gol QPR-a se nalazio na pravoj vetrometini.Ipak,sa 1-0 se odlazi na poluvreme i vise od 10 000 fanova Oldhama je bilo zadovoljno rezultatom.
Na nasoj tribini prilicno zabrinuta lica,ali podrska ne prestaje ni jednog trenutka."Come on Rangers" i "O West London is wonderful" se ori,dok igraci izlaze na teren.Domaci krecu sa centra,ali odmah gube lopta.QPR organizuje brz kontra napad,Williams prodire po levom krilu,zavrce loptu u sredinu,Langley je sam i to je GOOOOOL! Cela tribina je u delirijiumu,a jedan momak u stanju ekstaze preskace nisku ogradu,koja deli domaci od gostujuceg sektora i zatrcava se na grupicu Oldhamovih navijaca (sa kojom je trajalo zestoko "prozivanje" tokom prvog poluvremena).Redari sprecavaju tucu,a policija privodi momka.
Do kraja meca,QPR ostaje sa desetoricom (Langley iskljucen),a domaci i pored silnih sansi ne uspevaju da dodju do pobede.Vracamo se u London,svesni da ce odluka o finalisti pasti na nasem stadionu,na Loftus Roadu.

Revans je bio zakazan za sredu,14. maj i igrao se u vecernjem terminu.Pre pocetka utakmice sam otisao do LSA club house-a,gde su se navijaci uveliko zagrevali za veliki mec.Doneo sam im flasu srpske rakije i doziveo prave ovacije.Ko god je usao u klub,morao je da potegne gutljaj i niko se nije bunio :) Jedan od starijih ljudi mi je prisao, poljubio mi ruku i poceo da mi se zahvaljuje sto navijam za Rangers! Isle su mu cak i suze!
Upoznao sam i jednog lika koji ima skoro 90 godina i koji jos uvek ide redovno na utakmice.Neko mi je rekao za njega da se seca i meca protiv Merthyr Towna,s pocetka tridesertih,kada je QPR ostvario rekordnu pobedu od 8-0!
Pola sata pre pocetka meca,napustili smo Club house i uputili se ka stadionu.Uzeo sam program za mec,a moj prijatelj Steve Russell mi se pohvalio da je program QPR-a,drugu godinu za redom proglasen za najbolji u Division 2.Posle manjeg cekanja na ulazu,usao sam na tribinu,a huk je parao usi.Sa sve tri strane stadiona je odjekivalo You R'sssssssssss,a svi ti glasovi su se sudarali na sredini terena i slivali u jedan.Loftus Road predstavlja jedan od najakusticnijih stadiona na Ostrvu,jer su krovovi koji spajaju sve cetiri tribine spojeni i gostima nije nikada lako da igraju (u tek zavrsenoj sezoni,QPR je bio jedini tim uz Arsenal,u svim engleskim profesionalnim ligama,koji nije porazen kod kuce!) Utakmica je bila vrlo otvorena i pravo je cudo da se poluvreme zavrsilo bez golova.Sudija je u dva navrata propustio da dosudi penal za QPR (gosti igrali rukom u 16m),a Furlong i Kevin Gallen (aka Magic Hat & King Kev) su propustili par vrlo zrelih prilika.S druge strane i Chris Day je takodje par puta morao ozbiljno da intervenise.Nastavak meca je doneo nova uzbudjenja,ali gola nije bilo sve do 82. minuta.Kada su mnogi mislili da ce utakmica otici u produzetak (u play offu ne vazi pravilo gola u gostima!) iskusni Paul Furlong napravio potez veceri,sjajno je predriblao svog cuvara i ostrim udarcem sa ivice sesnaesterca savladao golmana Oldhama.
Ceo stadion je bio na nogama,svi su disali kao jedan,minuti su prolazili...
Cetvrti sudija je pokazao da ce se igrati jos tri minuta i upravo u toj nadoknadi,gosti su imali kolosalnu sansu.Sa polovine Oldhama je upucena jedna duga lopta,Hall je najvise skocio,skrenuo loptu ka levom donjem uglu,ali se Day nije dao iznenaditi i vrhovima prstiju je izbacio loptu u korner.Vise nije bilo vremena da se bilo sta promeni.
Sudija je oznacio kraj,Ian Holloway je utrcao u teren i zagrlio se sa Fursom,Argentinac Padula i Bircham su poceli da se prskaju sampanjcem,a Kevin Gallen je razvio zastavu na kojoj je pisalo WE ARE GOING TO CARDIFF...

U drugom polufinalnom mecu,Cardiff City je bio uspesniji od Bristol City-a.To je znacilo da ce 25-og maja,u finaly play off-a na Millennium stadionu,Cardiff i QPR u direktnom okrsaju odluciti ko ce se plasirati u Division 1.
Cardiff City FC je najpoznatiji i najpopularniji klub u Velsu.U svojoj dugoj istoriji,CCFC ipak nije postigao neke zapazene rezultate.Najveci uspesi kluba su bili osvajanje FA Cupa 1927 godine (jedini non-English klub koji je uzeo ovaj prestizni trofej) i pobeda na Ninian Parku nad Realom iz Madrida 1968.Pocetkom sedamdesetih,Cardiff City je bio na pragu ulaska u staru Div 1 (danas Premier League),ali uprava kluba je samo dva meseca pre kraja prvenstva odlucila da proda svog najboljeg igraca,Johna Toshacka, Liverpoolu i propustema je prilika da se Cardiff City domogne elite.Od tada je klub tavorio po nizim engleskim ligama i zadovoljavao se da s vremena na vreme odvali svog velikog lokalnog rivala Swansea FC (klub poznat po cinjenici da je naneo Crveno Zvezdi najtezi poraz u istoriji! ).
Navijaci Cardiffa su pocetkom sedamdesetih poceli da grade reputaciju zestokih momaka i vremenom se njihova "hool" ekipa,poznata pod nazivom Soul Crew,svrstala rame uz rame za holiganima West Hama,Millwalla i Chelsea.Gostujuci navijaci nisu voleli da dolaze na Ninian Park,jer nikada nije bilo sigurno da li ce izvuci zive glave.Zato ni navijaci QPR-a nisu bili bas odusevljeni cinjenicom da ce morati ponovo da putuju u Cardiff.
Prosle sezone Cardiff City je imao mocan tim za standarde druge divizije.Dolaskom na celo kluba bivseg vlasnika Wimbledon FC-a,Sama Hammama , ambicije su porasle do neslucenih visina.Dugorocni cilj kluba je plasman u Premier ligu,a prva prepreka na tom putu se zvala QPR.
Zrebom je odredjeno da CCFC bude domacin u finalu,pa su Bluebirds mogli da nastupe u svojoj standardnoj opremi.To je istovremeno znacilo da QPR nece moci da igra u svojim cuvenim,prugastim,plavo-belim dresovima.Uprava londonskog kluba je odlucila da za ovu priliku od firme Le Coq Sportif,naruci novu garnituru,potpuno belih dresova.
Navijaci su u ovoj cinjenici videli simboliku,jer je QPR u istoj takvoj opremi nastupio i u finalu Liga kupa 1967 protiv WBA,kada je pobedom 3-2 osvojio svoj jedini veliki trofej (to je inace bilo prvo finale Liga kupa koje se igralo na Wembley stadionu).Klub je na sajtu objavio da ce se u prodaji,pre finala,naci samo 100 komada ovih dresova i u cetvrtak ujutru,ispred klupske prodavnice se stvorio ogroman red.Svi su zeleli da se domognu uspomene koja ce ih vecno secati na finale play off-a.
Red je danima bio i pred blagajnama i QPR je uspeo da proda skoro ceo kontigent karata koji mu je pripao.
Kako se blizila nedelje velikog finala,uzbudjenje je sve vise raslo.Navijaci su prozore svojih kuca ukrasavali Rangersovim zastavama,dresovima i plavo-belim balonima.
U gradu su se na svakom koraku mogli videti navijaci QPR-a,plavo-bele pruge su bile u trendu ...

Najveci broj navijaca QPR-a je u Cardiff putovao vozom,a i ja sam bio jedan od njih.Moji prijatelji iz Londona su uzeli karte za voz koji je kretao sa Paddington stanice u 9 casova,a ja sam greskom kupio ticket za 8.U subotu uvece sam se cuo sa Stivom i dogovorili smo se da ih ja sacekam na stanici u Cardiffu.
U nedelju sam se probudio vrlo rano,foto aparat i zastavu sam stavio u torbu,Rangersovu kapicu na glavu i pravac stanica.Autobus je ovoga puta brzo naisao i za par minuta sam se stvorio na Paddingtonu.A na stanici more plavo belih dresova,"We are the finest football team the world has ever seen" orio se tog jutra Paddington.
Usao sam u voz i udobno se zavalio u svoje sediste.Preko puta mene je bila vrlo vesela ekipa,koja je odmah na sto stavila karton hladnog London Pride-a i pocela sa opijanjem.Voz je tek stigao do Readinga (udaljen pola sata od Londona),a karton je vec bio prazan i jedan od momaka je krenuo po drugi.Ladno su sve popili!
Osim ocetvorice pivopija,bilo je jos zanimljivih likova u nasem vagonu.Primetio sam jednu prelepu devojku u novom,belom dresu,a i par ozbiljnih momaka u Ralph Lauren i Burberry kosuljama,ocigledno spremnih da se suprotstave Cardifovoj "postavi".Voz je tokom puta imao samo par stajanja,a sve stanice su bile krcate Rangersovim navijacima.Posebno me je iznenadila cinjenica da klub ima ogromnu podrsku u Bristolu,iako ovaj grad ima cak dva profesionalna kluba.U Cardiff smo stigli oko podneva,a na stanici nas je docekala brojna i dobro opremljena policija.Millennium stadion se nalazi svega 500m od stanice,u samom centru grada,pa policiji nije bilo tesko da drzi pod kontrolom navijace koji su dosli vozom.Malo sam prosetao centrom,a onda sam se vratio na stanicu da sacekam ostatak "ekipe".Sa gornje platforme se prolomilo "You R'ssssss" i znao sam da su Steve i kompanija stigli.Pozdravio sam se sa svima i zaputili smo se u "City Arms" pab,gde je trebalo da se nadjemo sa par momaka iz Belfasta.Medjutim, pab (koji se inace nalazi odmah pored stadiona) je bio prepun i nije bilo sanse da se udje.Ostali smo isped paba i smejali se nekim likovima koji su se dobacivali ovcama na naduvavanje.U jednom trenutke je pored nas proslo i par Velsana,ali nije bilo nikakavih problema,posto je policije bilo na svakom koraku.Jedino su se culi uzvici "Sheepshaggers,sheepshaggers" (popularni nadimak za Velsane).Sat vremena pre pocetka meca,pocela je da pada sitna kisa i ja sam odlucio da udjem na stadion.Na ulazu sam uzeo program (fantasticno uradjen,74 strane) i uz pomoc ljubazne hostese lako pronasao svoje mesto.Stadion izgleda nestvarno,jednostavno se o svemu vodilo racuna i sve je na svom mestu.Veliki broj ulaza na stadion,besprekorno cisti hodnici,kladionice(naravno!!!) na svakom koraku,centar za informacije i izgubljene stvari,medicinska sluzba,barovi,ma savrsenstvo! QPR je u finalu podrilo oko 30 000 navijaca,a dosli su bukvalno iz cele Engleske i celog sveta.Bilo je tu ljudi iz Australije,Amerike,Kanade,Svedske,Holandije,Juzne Afrike,Barbadosa,Indije i mnogih drugih zemalja.Pored tradicionalnih rekvizita,engleski navijaci obavezno nose i mali bedz svog kluba (sakupljanje tih bedzeva,uz sakupljanje fudbalskih programa predstavlja jedan od vrlo cestih hobija),a zanimljivo je da su momci iz mog okruzenja,svi do jednog,osim bedzeva QPR-a i LSA ,nosili i bedz Crvene Zvezde

Ian Holloway nije mogao da racuna jedino na suspendovanog Richarda Langley-a.Svi ostali su bili spremni i orni za borbu.Marc Bircham (nekada i sam veliki navijac kluba i clan LSA) koji je specijalno za finale ofarbao kosu u plavo-belo,Kevin Gallen (takodje navijac QPR-a),Carlisle,Shittu,Furlong i ostali ,imali su pred sobom zaista jakog rivala.Gabbidon,Earnshaw,Kavanagh,Thorne su samo neka od zvucnih imena iz postave CCFC-a.
Mec je poceo prilicno oprezno,ulog je bio veliki i niko nije zeleo da preterano reskira.Na odmor se otislo sa 0-0,bez pravih prilika i bez pravih uzbudjenja.
Nastavak je zato bio daleko uzbudljiviji.Obe ekipe su napadale ka svojim navijacima,a to je i jednima i drugima dalo dodatnu snagu.QPR je preuzeo inicijativu u nastavku i prvi zapretio preko Gallena.Potom je i Furlong dobro tukao glavom,ali se Alexander nije dao iznenaditi.Cardiff je pokusao u dva navrata preko Earnshaw-a da postigne pogodak,ali su njegovi udarci bili lak plen za Chrisa Day-a.Utakmica se blizila kraju,a gola nije bilo.Gotovo svi navijaci QPR-a su na nogama pratili utakmicu,a uz pesme iz standardnog repertoara,pevalo se u vise navrata i "God save the queen".Isticali su poslednji sekundi regularnog toka,a QPR-u se ukazala neverovatna sansa.Andy Thompson se nasao oci u oci sa Alexanderom i umesto da sutira po zemlji,Thommo se odlucio da lobuje golmana.Lopta je ocesala precku,sudija ubrzo oznacio kraj,a ja izguzvao u dzepu tiket iz Ladbrokes-a,na kome mi je falio samo QPR.Utakmica je otisla u produzetke,navijaci su i dalje urlali,a na terenu se vodio rat za svaki pedalj igralista.I jedni i drugi su igrali sa pojacanim veznim redom i njega je bilo tesko probiti.CCFC je u prvom produzetku imao jednu sjajnu priliku,ali je Day cudesno intervenisao i ostavio Rangers u zivotu.Drugi poduzetak je poceo inicijativom QPR-a,ali bez pravih sansi.I onda,iznenada,trenutak,odnosno trenuci odluke.Dok su ljudi oko mene vec poceli da sastavljaju petorku za izvodjenje penala,Williams je prodro po levom krilu,presao trojicu igraca Cardiffa i nasao se sam isped golmana.Nalazio se malo iskosa,a u sredini je imao potpuno samog Fursa koji je bio spreman da samo podmetne nogu i baci u trans sve fanove londonskog kluba.Ali Williams,umesto da doda,odlucuje da sam zavrsi akciju i cini to tako nespretno da je lopta otisla bar 10 metara pored gola.Uzdasi se jos uvek nisu slegli,a sledi novi sok.Sledi presuda.
Fudbal je okrutna igra i ko ne iskoristi svoje sanse,obicno biva kaznjen.Tako se dogodilo i ovoga puta.Carlisle gubi loptu na sredini terena,rezrvista Cardiffa Andy Campbell (placen milion funti!) je prima na oko 25 metara od gola,izbacuje iz igre Shittu-a i vesto lobuje ocajno postavljenog golmana Rangersa.Lopta je u mrezi,oko mene muk i neverica,na drugoj strani neobuzdana radost.Jos pet minuta do kraja.Bircham pokusava da povede svoje drugove u poslednji juris,ali nema vise vremena.Cardiff je u Div 1,Rangersu beli dresovi ipak nisu doneli srecu.Iako je mec zavrsen,niko iz naseg sektora ne napusta stadion,igraci,vecina njih u suzama,dolaze da nas pozdrave,a iz 30 000 grla se ori "We are Rangers and we are proud of it".

kasha casuals

Post by kasha casuals »

Najezio sam se... :wink:


User avatar
marmozet iz dvaestrojke
GSP egzibicionista
Posts: 1288
Joined: Fri Sep 09, 2005 2:45 pm
Location: Nize nego ljudski

Post by marmozet iz dvaestrojke »

Cuj on Zivorad a cale Marko...valjda bi trebalo da je cale Zivorad a on Marko


Image

DEBA
junior
junior
Posts: 235
Joined: Fri Nov 18, 2005 9:00 am

Post by DEBA »


kasha casuals

Post by kasha casuals »

INTER-MILAN

http://fototifo.it/eventi/20052006/inte ... an_002.jpg
http://fototifo.it/eventi/20052006/inte ... an_003.jpg
http://fototifo.it/eventi/20052006/inte ... an_004.jpg
http://fototifo.it/eventi/20052006/inte ... an_005.jpg
http://fototifo.it/eventi/20052006/inte ... an_008.jpg
http://fototifo.it/eventi/20052006/inte ... an_009.jpg
http://fototifo.it/eventi/20052006/inte ... an_010.jpg
http://fototifo.it/eventi/20052006/inte ... an_014.jpg
http://fototifo.it/eventi/20052006/inte ... an_016.jpg
http://fototifo.it/eventi/20052006/inte ... an_017.jpg
http://fototifo.it/eventi/20052006/inte ... an_020.jpg
http://fototifo.it/eventi/20052006/inte ... an_022.jpg
http://fototifo.it/eventi/20052006/inte ... an_041.jpg
http://fototifo.it/eventi/20052006/inte ... an_047.jpg
http://fototifo.it/eventi/20052006/inte ... an_048.jpg
http://fototifo.it/eventi/20052006/inte ... an_051.jpg
http://fototifo.it/eventi/20052006/inte ... an_052.jpg
http://fototifo.it/eventi/20052006/inte ... an_064.jpg
http://fototifo.it/eventi/20052006/inte ... an_065.jpg
http://fototifo.it/eventi/20052006/inte ... an_066.jpg
http://fototifo.it/eventi/20052006/inte ... an_067.jpg
http://fototifo.it/eventi/20052006/inte ... an_068.jpg



koreografije:
http://fototifo.it/eventi/20052006/inte ... an_023.jpg
http://fototifo.it/eventi/20052006/inte ... an_024.jpg
http://fototifo.it/eventi/20052006/inte ... an_025.jpg
http://fototifo.it/eventi/20052006/inte ... an_026.jpg
http://fototifo.it/eventi/20052006/inte ... an_028.jpg
http://fototifo.it/eventi/20052006/inte ... an_032.jpg
http://fototifo.it/eventi/20052006/inte ... an_037.jpg
http://fototifo.it/eventi/20052006/inte ... an_049.jpg
http://fototifo.it/eventi/20052006/inte ... an_056.jpg
http://fototifo.it/eventi/20052006/inte ... an_059.jpg

User avatar
marmozet iz dvaestrojke
GSP egzibicionista
Posts: 1288
Joined: Fri Sep 09, 2005 2:45 pm
Location: Nize nego ljudski

Post by marmozet iz dvaestrojke »

Cuj on Zivorad a cale Marko...valjda bi trebalo da je cale Zivorad a on Marko


Image

User avatar
marmozet iz dvaestrojke
GSP egzibicionista
Posts: 1288
Joined: Fri Sep 09, 2005 2:45 pm
Location: Nize nego ljudski

Post by marmozet iz dvaestrojke »

Cuj on Zivorad a cale Marko...valjda bi trebalo da je cale Zivorad a on Marko


Image

User avatar
marmozet iz dvaestrojke
GSP egzibicionista
Posts: 1288
Joined: Fri Sep 09, 2005 2:45 pm
Location: Nize nego ljudski

Post by marmozet iz dvaestrojke »

Sajtovi Britanskih grupa,dopisujte se prozivajte se radite sta hocete


http://www.ave-it.net/Terrace_Links.htm
Cuj on Zivorad a cale Marko...valjda bi trebalo da je cale Zivorad a on Marko


Image

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

Kazne za Lacio i Livorno
13.12.05. 23:15

Fudbalska federacija Italije je kaznila Lacio sa čitavih 8.000 evra jer su navijači rimskog kluba na utakmici sa Livornom isticali neonacistički simbole i pevali pesme u slavu Benitan Musolinija.

Fudbaler Lacija Paulo Di Kanio za sada nije kažnjen zbog toga što je otpozdravljao navijačima fašističkim pozdravom, ali je protiv njega pokrenut disciplinski postupak.

Kažnjen je i Livorno, jer su navijači ovog kluba, inače pristalice komunističke ideologije, zasuli autobus sa fudbalerima Lacija petardama i vatrometom. Livorno će zbog toga morati da plati 20.000 evra.
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

kasha casuals

Post by kasha casuals »

SEIG HEIL !!!

Image

Image

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

pa jel si ti shvaba ili Srbin...pa mamu ti jebem...izvini shto ti psujem kevu ali mamu ti jebem...
duel R***-P*** inter kada je internet nacrtao kukachu na zidu... :lol:
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

Post Reply