Strani navijaci...

Sa svih ostalih navijačkih meridijana...For fans from all around the world
Post Reply
User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

OK...koja je to ekipa...
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Rale
junior
junior
Posts: 181
Joined: Sun Dec 25, 2005 6:38 pm

Post by Rale »

Momci sa slike su pripadnici dvije desnicarske frakcije na jugu,U.C. tj.Urban Corps i IRR koji sebe smatraju nasljednicima J.U. tj. Joint Uniona i po prosjeku godina to je najstarija ekipa na tribini...status ovih podgrupa je nejasan
Sto se T.A. to je organizovana navijacka grupa Skotske repke,mnogo luda furka i ekipa...2 pripanika iste su bili na nasoj tribina na zadnjem kosevskom derbiju,onako sve sa kiltovima i dokoljenkama
Od stranih navijackih ekipa koje smo uspjeli ugostiti u euro takmicenjima izdvoi bi Njukine gremline,Hartsove alkose,te navijace Litexa i Levskog...Deba bi mogao da postavi slike sa tih tekmi


kasha casuals

Post by kasha casuals »

Fotke su odlice ali mi se nesvidja jedna stvar, predpostavljam ni vama, Zeljo je bio domacin na Kosevu..verovatno stadion na Grbavici ne ispunjava neke uslove..

User avatar
Richard III
sasvim,potpuno sasvim najbolji dasa...
Posts: 1162
Joined: Sun Sep 18, 2005 1:22 pm

Post by Richard III »

super fotke...manijaci odlicno izgledaju na grbavici dok mi je kosevo malo...puno pozdrava braci Raletu i Debi....

User avatar
marmozet iz dvaestrojke
GSP egzibicionista
Posts: 1288
Joined: Fri Sep 09, 2005 2:45 pm
Location: Nize nego ljudski

Post by marmozet iz dvaestrojke »

Rale nam se opasno raspiso!Masala
Cuj on Zivorad a cale Marko...valjda bi trebalo da je cale Zivorad a on Marko


Image

DEBA
junior
junior
Posts: 235
Joined: Fri Nov 18, 2005 9:00 am

Post by DEBA »

kasha casuals wrote:Fotke su odlice ali mi se nesvidja jedna stvar, predpostavljam ni vama, Zeljo je bio domacin na Kosevu..verovatno stadion na Grbavici ne ispunjava neke uslove..
da,upravo kao sto si i pretpostavljao,grbavica nije ispunjavala neke uslove tako da smo nase evropske utakmice morali igrati na kosevu(nazalost :? ),no nakon 20 godina i grbavica je ispunila te potrebne uslove i prvu evropsku utakmicu na grbavici nakon 20 godina odigrali smo sa bugarskim litexom iz lovecha.igrali smo jos jednu evropsku utakmicu na grbavici prije ove sa litexom,sa timom iz san marina(pennarosa) ali s' obzirom da je jug bio zatvoren jer stolice jos nisu bile postavljene ovu utakmicu sa litexom smatram za prvu oficijelnu evropsku tekmu na grbavici.

evo vam slike sa te utakmice sa pennarosom,bili smo smjesteni na sjevernoj tribini i na jednom dijelu smo napravili kop

http://www.themaniacs.org/galerija/1_pr ... ssa_40/aan
http://www.themaniacs.org/galerija/1_pr ... ssa_40/aba
http://www.themaniacs.org/galerija/1_pr ... ssa_40/abg
http://www.themaniacs.org/galerija/1_pr ... ssa_40/abm
http://www.themaniacs.org/galerija/1_pr ... ssa_40/abt

kasha casuals

Post by kasha casuals »

Vas sever je zakon za navijanje!

Ali kao sto je Rale rekao Jug je Jug...

DEBA
junior
junior
Posts: 235
Joined: Fri Nov 18, 2005 9:00 am

Post by DEBA »

''Kako bhtribina.com saznaje, danas je pred pocetak malonogometne utakmice izmedju Zeljeznicara i Vratnika u maloj dvorani Skenderije , koji se odigrava u sklopu memorijalnog malonogometnog turnira "Asim Ferhatovic Hase" doslo je do sukoba izmedju MUP`a i navijacke skupine The Maniacs.

Navijaci Zeljeznicara su ovaj put imali KOP od oko 30`tak najvjernijih koji su dosli da bodre svoj klub , ali pred sam pocetak susreta usljedile su javne prijetnje rukovodstvu Zeljeznicara, na koje su reagovali pripadnici MUP`a. I tu dolazi do manjeg sukoba sa MUP`om a ishod toga je hapsenje jednog pripadnika navijacke skupine The Maniacs. Naime prijetnje su uslijedile povodom "siledzijeskog" odnosa od strane pojedinaca prema mladjim igracima FK Zeljeznicara na sta rukovodstvo nije htijelo da zastiti svoje igrace , nego su to morali uraditi oni najvjerniji, a klub im je uzvratio sramotnom mjerom hapsenja.Samo jos da dodamo da je mec poceo sa kasnjenjem od oko 15tak minuta zbog gore pomenutog incidenta.
Jos jednom se pokazalo da su Sarajevski tifosi spremni uci u bilo kakav sukob za svoju ljubav za svoj tim ''

kasha casuals

Post by kasha casuals »

Ovo je zanimljivo...daj sad vas izvestaj!

DEBA
junior
junior
Posts: 235
Joined: Fri Nov 18, 2005 9:00 am

Post by DEBA »

evo ovako,vecina nas je kontala da cemo igrati finale tog malonogometnog turnira gdje bi se sastali sa sarajevom ali ipak u zadnji cas saznajemo da necemo igrati u finalu i sa sarajevom nego u polufinalu i sa vratnikom.zbog te cinjenice i zbog termina utakmica(jer je finale bilo predvidjeno za 18 sati a polufinale u 17) bilo nas je i malo na polufinalu jer je predvidjeni dogovor prije toga bio da se okupljamo u 17.30 na platou jer smo mislili da smo usli u finale i mnogo raje je izvisilo i ostalo ispred dvorane.no,nebitno.u dvorani nas negdje oko 30-40 koji smo navijali+neki momci iz starije ekipe koji su bili tu pored nas.pred pocetak utakmice oficijelni komentator najavljuje da se nasi igraci nisu pojavili u svlacionicama i da se ne zna razlog(a razlog je bio taj sto su neki mafijasi uputili prijetnje nasim igracima da ne smiju igrati,ne smiju pobijediti itd).nasi igraci su dosli,ali mi upravo zbog tih pritisaka od strane tih mafijasa nismo htjeli da igraci nastupe na ovoj utakmici ali predsjednik zeljenicara je izgleda to zelio.to izaziva negodovanje nas i te nase starije ekipe i neki momci iz nase starije ekipe se pokusaju probiti do svlacionica,u tome ih sprjecavaju drotovi i tu pocinje cimaza sa drotovima.razmjenjuje se nekoliko udaraca i onda ovi ovog jednog iz starije ekipe odvode i poslje toga uslijedila je jos kraca 'razmjena udaraca' sa njima jer su nam odveli neduznog druga.to je bilo to,uglavnom poslje ovoga sinoc mi se zgadio fudbal u ovoj nasoj jebenoj drzavi.kad ti neki krimosi i mafijasi mogu uplitati prste u fudbal i pri tome stradati neduznji ljudi onda jebo ti ovaj fudbal i drzavu.pogotovo sto su nasi igraci bili mladi i zeljni dokazivanja,mogu samo zamisliti kako su se prepali i sjebali zbog tih prijetnji.kad se neki lik sa klupe vratnika(neki krimos) u toku utakmice zeli obracunati sa nama i ima jedan agresivan nastup jebo ti ovu drzavu.znaci,bukvalno se on zalijece prema nasem kopu,sam,onako jadan i htio je nesto da uradi,a sam bog zna sta,ali ga u tome sprjecavaju igraci.mislim,sprijecili su ga samo da ne dobije batine i zavrsi na centru urgentne medicine.


sve u svemu,vjerovatno cemo ubuduce da izbojkotujemo ovakve i slicne malonogometne turnire jer ima svakakvih struja i lobija...

:wink:

DEBA
junior
junior
Posts: 235
Joined: Fri Nov 18, 2005 9:00 am

Post by DEBA »


User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

zanimljivo...jel ovo derbi kod vas kada smo i mi bili na Grbavici...
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

DEBA
junior
junior
Posts: 235
Joined: Fri Nov 18, 2005 9:00 am

Post by DEBA »

Booze Brothers wrote:zanimljivo...jel ovo derbi kod vas kada smo i mi bili na Grbavici...
jeste,to je bio taj derbi(gore prve dvije slike) :wink:

User avatar
marmozet iz dvaestrojke
GSP egzibicionista
Posts: 1288
Joined: Fri Sep 09, 2005 2:45 pm
Location: Nize nego ljudski

Post by marmozet iz dvaestrojke »

Deba ko je onaj lik sto vodi navijanje(na slici sa salovima)?
Cuj on Zivorad a cale Marko...valjda bi trebalo da je cale Zivorad a on Marko


Image

Post Reply