"MANJE SRPSKE GRUPE"-slike novije istorije

Sa svih ostalih navijačkih meridijana...For fans from all around the world
Romantic
junior
junior
Posts: 129
Joined: Tue Nov 22, 2011 11:51 pm

Re: "MANJE SRPSKE GRUPE"-slike novije istorije

Post by Romantic »

Zezanje na veliko. :D Valjevo je u pitanju.

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: "MANJE SRPSKE GRUPE"-slike novije istorije

Post by Booze Brothers »

jes vala, drugacija je ograda u sapcu... a koji je ovo stadion? daj malo vise o celoj organizaciji... :) i kad ce da krenu sa stadionom... citao sam sta picu po ruznalu, ali daj ti iz prve ruke reci sta je i kad je realno da se uradi...
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

Romantic
junior
junior
Posts: 129
Joined: Tue Nov 22, 2011 11:51 pm

Re: "MANJE SRPSKE GRUPE"-slike novije istorije

Post by Romantic »

Ovo je stadion Krusik iz Valjeva. Krusik je ime neke njihove lokalne fabrike(ne znam sta proizvode, nit' sam pitao :) ) kome klub pripada i nosi isto ime, takodje sam saznao da radnici fabrike igraju za taj klub rekreativno, i u timu imaju samo jednog placenog igraca(ne znam da l' je bitno, al ajde)Ove sezone su se plasirali u Srpsku Ligu Zapad, i opstanak koji su obezbedili po njima predstavlja veliki uspeh. Raspolazu sa vrlo malo sredstava, ali im je stadion, po meni, super i u dobrom je stanju. Ne znam kad je sagradjen, mozda pocetkom 90ih, mozda i pre... U svakom slucaju u ono vreme kad je fabrika imala para da finansira tako neki projekat. Imaju dve bocne tribine koje se prostiru duz terena. Jedna on njih je dosta veca i sa vise redova u odnosu na drugu, sa otprilike(moja slobodna procena) 50posto pokrivenosti. Krov pokriva sredisnji deo tribine. Suprotna tribina je sa otprilike 5-7 redova. Stadion, kao sto se vidi iz prlozenog nema stolice. Ima atletsku stazu. To bi otprilike bilo to. :D ako sam nesto preskocio, pitaj.

Romantic
junior
junior
Posts: 129
Joined: Tue Nov 22, 2011 11:51 pm

Re: "MANJE SRPSKE GRUPE"-slike novije istorije

Post by Romantic »

Sto se stadiona u Petrovcu tice...
Imam jednog starijeg drugara koji je u sportskom drustvu "Sloga", on mi je rek'o da projekat definitivno postoji i da se planira ulaganje ozbiljnih sredstava u rekonstrukciju stadiona(kao razlog velikog ulaganja je sto je lokalna vlast "crvena" pa suruje sa ovim "crvenim" gore).Da je licno video, i da bi stadion trebalo da bude uradjen po ugledu na onaj stadion Metalca, s tim sto bi imao samo dve bocne tribine(mislim da Metalac ima neku koja spaja dve bocne, nisam siguran, ne uzimajte za zlo). Tribine ze biti podignute za metar(do sada su bile prizemne, sa metarskom zicanom ogradom) sa kanalima. Planira se spajanje jedne bocne tribine, jer se ona sastoji iz dva dela,(izmedju tih tribina nalazi se slvacionica i mala zgrada uprave),koja nece biti pokrivena i imace negde od 5-7 redova. Sa druge strane, nasuprot njoj izgradice se veca tribina sa mnogo vise redova i ona ce biti u potpunosti pokrivena(sa vip lozom),iza koje bi trebalo da bude izgradjena(na prostoru koji je prvenstveno bio zamisljen za izgradnju pomcnog terena) zgrada u kojoj ce biti prostorije uprave kluba,restoran, shop, i ostale gluposti, podzemni tunel od svlacionica do terena...
Sve to kao pise u tom projektu. Al' kako stoje stvari , saznao sam da je rok zavrsetka radova mislim 70 dana. tako da bice dobro da urade tribine ko svet, eventualno krov. Nisam siguran da mogu sve ovo... Pesimista sam po tom pitanju.

Romantic
junior
junior
Posts: 129
Joined: Tue Nov 22, 2011 11:51 pm

Re: "MANJE SRPSKE GRUPE"-slike novije istorije

Post by Romantic »

:scratch: Nisam siguran ni da li su to uopste planirali...

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: "MANJE SRPSKE GRUPE"-slike novije istorije

Post by Booze Brothers »

Odlicne info, a ako mozes vidi da iskopas i slikas taj projekat iz Petrovca... A stadion Krusika je sasvim fin, bio sam tamo... Izmedju ostalog je tako igrao i Borac BL kada se takmicio u nasoj ligi u sezoni 1992/93...

Ajd malo o navijackoj grupi sada i od pre...
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

IEROLOHITES 3
ludiloooo luuudilaaaaaaaaaa
Posts: 371
Joined: Thu Oct 27, 2005 11:49 pm
Location: Beograd

Re: "MANJE SRPSKE GRUPE"-slike novije istorije

Post by IEROLOHITES 3 »

Booze Brothers wrote:Ima ovde i poznatih nekih... :) ali gilipters, do jaja... :)

Sloga - Petrovac na Mlavi, gostovanje u Sapcu...

Image
Agressive Boys je trenutni naziv grupe.
A evo i par fotki pre dve nedelja,sa derbija protiv Mladog Radnika.
Image
Image
Od srca,srcu...

IEROLOHITES 3
ludiloooo luuudilaaaaaaaaaa
Posts: 371
Joined: Thu Oct 27, 2005 11:49 pm
Location: Beograd

Re: "MANJE SRPSKE GRUPE"-slike novije istorije

Post by IEROLOHITES 3 »

Istina je za ceo projekat stadiona Sloge,i kako kazu trebalo bi da bude gotovo do 3,4 kola u drugoj ligi.Kapacitet 3000
A evo ga i nezaobilazni suvenir
Image
Od srca,srcu...

IEROLOHITES 3
ludiloooo luuudilaaaaaaaaaa
Posts: 371
Joined: Thu Oct 27, 2005 11:49 pm
Location: Beograd

Re: "MANJE SRPSKE GRUPE"-slike novije istorije

Post by IEROLOHITES 3 »

Dinamo-Radnički Sremska Mitrovica 012/013
Image
Od srca,srcu...

Romantic
junior
junior
Posts: 129
Joined: Tue Nov 22, 2011 11:51 pm

Re: "MANJE SRPSKE GRUPE"-slike novije istorije

Post by Romantic »

Nije, odnosno kao, kako ko to vidi i zove od drugara... To je decacki naziv(bukvalno sa 14 godina, malo mesto, prvovincija jbg, i kao iz fazona se kaci ta zastava :D ), GILIPTERS je novi zvanicni naziv.
Pa ima realno, 20ak clanova. Ostalo se skupe neki klinci i tako.

Romantic
junior
junior
Posts: 129
Joined: Tue Nov 22, 2011 11:51 pm

Re: "MANJE SRPSKE GRUPE"-slike novije istorije

Post by Romantic »

Pa kao gupa je "osnovana" 2004. ili 2005., ni sam nisam siguran. Ono skupilo se 20 klinaca koji nisu ni izmutirali ko svet, a 'teli su da budu huligani, pa pocese tako da tripuju. S obzirom da su bli napaljeni do zla boga, a nikog nisu imali da im pokaze, a ujedno su hteli da budu zajebani, deca provincije sebi nadenuse(neverovatno al' istinito) ime Aggresisve Boys, ni pet-ni sest :D To Gilipters se provlacilo kao ideja stalno, (cak je bila fora da se pod tim imenaom navija za drugi lokalni klub, tadasnji PTK Mlava, od cega nije bilo nista) al' prevaga je bila da je trebalo neko isuvise zajebano ime za grupu 14ogodinjaka, do te mere da je smesno. Al' ajde... Prica ide dalje.Pratile su se utakmice na domacem terenu, na gostovanja se nije odlazilo. Onda da bi ime necim bilo opravdano( zato sto je nastalo usled doze naplajenosti), morao je pod hitno da se nadje suparnicki klub iz okruga koji ima bilo kakve navijace. To je bio seoski klub "Borac" Veliko Laole, koje je od Petrovca udaljeno 10 kilometara. Klub je imao tada grupu navijaca koji su se zvali " Crazy Boys" i bilo ih je desetak, u njima je pronadjen rival, i onda je igranka mogla da pocne ------*-----*- . Iako klubovi nisu igrali u istom rangu, po carsiji je bilo ganjanja, "ratova grafitima", bubecanja i ostalo... Onda pocinje i ta mala skupina od 20 ljudi da se raspada, da bi sredinom naredne sezone broj spao na 8 do 10 klinaca po utakmici. tada se javlja ideja da se promeni prethodno ime, u novo, "OLOSI"(to je bila pank faza odrastanja :) ), s tim sto od tog imena osta' samo jedan grafit na staroj napustenoj zeleznickoj stanici u crveno-plavim bojama. (nije uradjena ni jedna zastava, nit' bilo sta). Nakon te polusezone, sve se gasi... Ostaje par coveka koji redovno prate domace utakmice, nekad sa okacenim zastavama, nekad bez, u svakom slucaju bez navijanja ostaje Sloga do daljnjeg... Kasnije se javlja jedna druga, malo starija ekipa koja pocinje da prati klub. Ime im je bilo EMOM( Ekipa Mutnija Od Mlave). Ne znam puno o njima, znam neke ljude. al' znam da su ispratili mozda jednu polusezonu, ali ne kontinuirano kod kuce, i sa par gostovanja... To je neka istorija.

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: "MANJE SRPSKE GRUPE"-slike novije istorije

Post by Booze Brothers »

Hvala na prici... :)
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

Romantic
junior
junior
Posts: 129
Joined: Tue Nov 22, 2011 11:51 pm

Re: "MANJE SRPSKE GRUPE"-slike novije istorije

Post by Romantic »

Nema na cemu :D

Romantic
junior
junior
Posts: 129
Joined: Tue Nov 22, 2011 11:51 pm

Re: "MANJE SRPSKE GRUPE"-slike novije istorije

Post by Romantic »

Danas:
GILIPTERS je zajendicki naziv i predstavlja spoj EMOMa i nekadasnjeg AB-a, sastav je manje-vise isti kao i pre desetak godina(sto se AB tice), ali ima tu jos nekih novih lica. Tu su se jos pridruzili "Krajsnici", ekipa sastavljena od izbeglica iz Hrvatske koji zive u Petrovcu i prate drugi lokalni klub, FK Trgovacki(bivsi PTK Mlava). Ne kace svoje zastave na Sloginim utakmicama, vec samo na utakmicama Trgovackog(njihov princip).
Na prvoj utakmici pod zajednickim imenom, prepevavale su se pesme uglavnom, ali ima takodje,i za sada(bice ih jos) uradjenih 4 autorskih pesama koje se poslednja dva kola vrte do besvesti, jer grupa tezi ka tome da bude autenticna koliko god moze( ne racunajuci prvu utkmicu pod zajednickim imenom)...
Sve zastave i barjaci su houm mejd, crtani i siveni. Carsavi, navlake za jorgan, markeri, sprej... Oskudacija :)
Valjda sam sve rek'o...

Romantic
junior
junior
Posts: 129
Joined: Tue Nov 22, 2011 11:51 pm

Re: "MANJE SRPSKE GRUPE"-slike novije istorije

Post by Romantic »

Rek'o si mi da okacim projekat stadiona.
Evo linka, valjda ce nesto ovako da ispadne.
http://www.youtube.com/watch?v=RkSnmjSQ ... e=youtu.be
to sam nasao...
u pravu je IEROLOHITES kapacitet bi trebalo da bude 3000 mesta.

Post Reply