Robijasi -Zenica

Sa svih ostalih navijačkih meridijana...For fans from all around the world
User avatar
celtic
...chuvam notj od budnih...
Posts: 2937
Joined: Wed Aug 31, 2005 10:32 pm
Location: tamo gde je hladno

Post by celtic »

NOZDRVA wrote:au pocinjem da mislim da su i hrvatska i bih navijacka scena bolje od nase
takodje....pa jbga oni imaju tri nacije u ligi i naravno svako ima par svojih klubova sa poprilichnim brojem navijacha...prave dobru atmosferu na tekmama ali ono shto im fali je kao kod mnogih nashih grupa onaj pravi "ultras" osetjaj...jbga... a slazhem se i sa smrt"komunizmu"...da je scena napredovala
"Mladiću, smatrajte se opsovanim..."

Columbia
junior
junior
Posts: 82
Joined: Sat Apr 01, 2006 12:02 pm
Location: Zenica

Post by Columbia »

celtic wrote:
NOZDRVA wrote:au pocinjem da mislim da su i hrvatska i bih navijacka scena bolje od nase
takodje....pa jbga oni imaju tri nacije u ligi i naravno svako ima par svojih klubova sa poprilichnim brojem navijacha...prave dobru atmosferu na tekmama ali ono shto im fali je kao kod mnogih nashih grupa onaj pravi "ultras" osetjaj...jbga... a slazhem se i sa smrt"komunizmu"...da je scena napredovala
Ne.. "Mi" imamo klubove ,koji su nekada nesto znacila u bivsoj YU ,odatle mnogo klubova sa velikim brojem navijaca sad sto je struktura(nacionalna) drugacija je vec druga prica .... Evo npr uzmi ove "novokomponovane" samo se Ultras Zrinjski isticu ....

smrtfasizmu
junior
junior
Posts: 200
Joined: Tue May 02, 2006 7:39 pm

Post by smrtfasizmu »

Da...jedine ozbiljne navijacke grupe u BiH(uz ultrase) su navijacke grupe starih klubova,dugogodisnjih prvoligasa iz ex-yu,grupe koje su postojale i prije rata...znaci red army,robija,manijaci,horde,leshevi i fukare,ove ostale novokomponovane grupe nemaju veze sa zivotom,vise prakticno ne postoje osim sto se skripari i sila nebeska tu i tamo pojave
VOLIM BABU ABDICA

User avatar
United_Miners
novajlija
novajlija
Posts: 49
Joined: Sat Aug 16, 2008 12:27 pm
Location: Pljevlja_Montenegro

Post by United_Miners »

Pricao sam sa jednim od vodja Robijasa od covjeka sam cuo iskrene price i mislim da su jedna od naj ozbiljnih grupa na Balkanu... stvarno mi se svidja njihov stil navijanja...komplet orga, sve... brojnost.
PONOS $EVERA CG

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

dobro united mineru...otkud znas da je iskrena prica... :lol: (ne kazem da nije...ali svaki cigo svoga konja hvali)....
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
United_Miners
novajlija
novajlija
Posts: 49
Joined: Sat Aug 16, 2008 12:27 pm
Location: Pljevlja_Montenegro

Post by United_Miners »

Zato brate sto covjek sve prica iz srca i kad je dobijao po glavi i kad su pucali i bili prebijani od drugih grupa i kad su napadali i ... znas vec.
PONOS $EVERA CG

User avatar
Black Bloc
zaista me boli kurac...
Posts: 2885
Joined: Thu Jun 14, 2007 11:59 pm
Location: Daleko od alkohola u zagrljaju karaktera

Post by Black Bloc »

United_Miners wrote:Pricao sam sa jednim od vodja Robijasa od covjeka sam cuo iskrene price i mislim da su jedna od naj ozbiljnih grupa na Balkanu... stvarno mi se svidja njihov stil navijanja...komplet orga, sve... brojnost.
:?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:
His Excellency President for Life, Field Marshal Al Hadji Doctor Idi Amin, VC, DSO, MC, Lord of All the Beasts of the Earth and Fishes of the Sea, and Conqueror of the British Empire in Africa in General and Uganda in Particular !

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

e dobro,dobro...nastavite na private...
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

Columbia
junior
junior
Posts: 82
Joined: Sat Apr 01, 2006 12:02 pm
Location: Zenica

Post by Columbia »


submission
novajlija
novajlija
Posts: 12
Joined: Fri Jan 19, 2007 6:08 pm

Post by submission »


smrtfasizmu
junior
junior
Posts: 200
Joined: Tue May 02, 2006 7:39 pm

Post by smrtfasizmu »

Ovi travnicani koji dolaze na tekme su toliki seljacine,primitivci i provokatori,svaki put izazovu incident pa onda pobjegnu,da njihova policija rijesi problem...i u proslom prvenstvu smo se potukli u travniku,bilo je gadno protiv specijalaca...nasi su ovaj put iskoristili to da nije bilo murije
Steta,a travnik je bas fin gradic,cudo da u njemu takvih cobana ima
VOLIM BABU ABDICA

User avatar
alcos rz
novajlija
novajlija
Posts: 11
Joined: Fri Oct 19, 2007 4:13 pm
Location: Zenica
Contact:

Post by alcos rz »

Robija u Modrici ...

Image
Samo Celik

User avatar
alcos rz
novajlija
novajlija
Posts: 11
Joined: Fri Oct 19, 2007 4:13 pm
Location: Zenica
Contact:

Post by alcos rz »

Samo Celik

smrtfasizmu
junior
junior
Posts: 200
Joined: Tue May 02, 2006 7:39 pm

Post by smrtfasizmu »

VOLIM BABU ABDICA

User avatar
alcos rz
novajlija
novajlija
Posts: 11
Joined: Fri Oct 19, 2007 4:13 pm
Location: Zenica
Contact:

Post by alcos rz »

http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/moza ... -tri-prsta

http://www.sportsport.ba/bh_fudbalp-7451.htm

ROBIJAŠI: NAPALE NAS HZ, TUKLA I POLICIJA

Navijači NK Čelik tvrde kako su ih u nedjelju poslijepodne u sarajevskom naselju Ciglane „napale „Horde zla“, navijači Sarajeva, a potom "da su i njihove pojedine pripadnike tukli i policijci, te psihički ih maltretirali“.

Ovo, između ostalog, piše na oficielnoj stranici NK Čelik (www.nkcelik.co.ba), a potpisnik teksta je redakcija.

O masovnoj tuči koja se desila prije utakmice osmog kola Premijer lige BiH koju je njihov klub odigrao na Grbavici sa Željezničarom, na www.nkcelik.co.ba, između ostalog, navode i detalje prema kojima je izrežiran i spreman napad na njih.

Piše kako je policija MUP-a Kantona Sarajevo zaustavila njihov navijački konvoj u kojem je bilo 10 kombija, te 15 automobila kod naplatnih kućica na autoputu na Vogošćanskoj petlji. Potom su ih preusmjerili da na „Grbavicu“ idu daljim putem, preko Vogošće, iako se tim putem „Robijaši“ nikada nisu dolazili na „Grbavicu“. Po ulasku u bh. prijestolnicu tvrde da ih je kod nadvožnjaka napala grupa „Hordi zla“, navijača Sarajeva, nakon čega je nastavala opšta tuča u kojoj su korišteni stolovi, stolice, pirotehnička sredstva, šipke, kamenje i svitvrdi predmeti...

Na www.nkcelik.co.ba kažu i kako su „specijalci“ na mjesto nemilih dešavanja stigli tek nakon 10-ak minuta, te da su uz primjenu sile zaustavili sukob. Iz Zenice govore i kako su „specijalci“ potom tukli i psihički maltretirali pojedine navijače Čelika, iako mnogi od njih nisu ni učestvovali u tuči. Nakon što su se strasti u potpunosti stišale, kažu, kako su navijači Čelika čak četiri sata držani na parkinu Olimpijske dvorane „Zetra“, te uz jake policijske snage napustili glavni grad naše zemlje.
Samo Celik

Post Reply