SFRJ

Sa svih ostalih navijačkih meridijana...For fans from all around the world

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!


User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Usamljeni hashishar
ken vi touk abaut d biznis...
Posts: 6179
Joined: Tue Dec 27, 2005 2:10 am
Location: Kasha
Contact:

Post by Usamljeni hashishar »

Ubi nas Buza sa starojugoslovenima... :lol:

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

:D necu vishe...
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Usamljeni hashishar
ken vi touk abaut d biznis...
Posts: 6179
Joined: Tue Dec 27, 2005 2:10 am
Location: Kasha
Contact:

Post by Usamljeni hashishar »

Booze Brothers wrote::D necu vishe...
Ma salim se...udri... :wink:

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

evo jedan intervju sa Simom iz grupe Zulu Warrriors...


Прву заставу Zulu Warriors узели су нам пандури у Загребу у време када су заставе на енглеском језику биле забрањене. На улазу на стадион тражили су нам да је раширимо, када су видели шта пише одузели су је. Те заставе ми је јако жао јер су слова била, као да се топе, као крв да се слива, тако је била урађена. Била је најјача застава коју смо имали. После је направљена она Zulu W. црвеним словима на белој подлози, Она је урађена за дерби на ЈНА 1988. и на крају ова са паја Патком у средини Ми смо једина група којој никада ниједан противнички навијач није узео или украо заставу.

Иначе, на тој утакмици на ЈНА она ракета са ватрометом била је наша. Када смо је испалили, мислили смо да смо побили пола Севера како је детонација одјекнула. Осим њега смо имали и гомилу бакљи на тој утакмици, као група.

Вреди споменути и бакљаду коју смо урадили у Милану, то смо такође ми организовали.

Од туча, можда је и најјача била она у Црвенки када је цела хала покушала да нам узме заставу.

Најбоље зезање је можда било Скопље. Нисмо ни знали да ћемо да идемо. Рецимо, излазимо нас двојица напоље, онако у продавницу, договоримо се да кренемо, срећемо Ренеа Чилеанца који је кренуо да купи хлеб у папучама, покупимо га и кренемо у Скопље, групица нас. У Скопљу досадно, немамо шта да радимо и кренемо да се свађамо ко је јачи? Како да одредимо ко је јачи? Договоримо се да идемо улицом и ударамо људе, идеш улицом и забодеш човека, па коме ударени падне из прве тај је јачи
Волео би да знам (Зоки) зашто је мој најбољи пријатељ (Сима) открије зашто је неком лику на аутобуској станици у Скопљу, ставио лику пластичну кесу на главу па га онда забоо
То ме интересује И дан данас (Сима) Па да не крварим руке (општи смех)

Међу бољим акцијама било је скидање 1987. оне велике Динамове шеталице са грбом. То смо узели у Загребу на гостовању те године, па смо је увече код Симе на слави и раширили Исцепали смо је на првом дербију након тога, то је онај први дерби са барјацима на атлетској стази. Узели смо Торциди у Београду једну велику заставу Belgrado али нам је мурија након тога запленила, Челиковим навијачима из Зенице смо узели ону када је Илкету пукла нога и када ју је лик обмотао око себе

Симпатично је било када је нас 13 ишарало графитима Zulu Warriors цео Сплит а графит урађен поред биоскопа Звезда изашао је и у новинама тада. Тада смо кренули нас 13 на баскет у Сплит из Београд. Рецимо Сима, Силе и Рене Чилеанац кренемо на баскет у Загреб а Блеки се врати из Загреба са станице Сами на текми у Загребу.
Туча у Сплиту када је била велика туча на риви. Стали смо на сред риве. Ту је била Торцида, прозивали су нас. Онда је Црвко излетео сам некако, мртав пијан, и неки лик га је забоо ногом. Пао је а онда су сви кренули да излазе, али мајстор није хтео да отвори врата. Качили смо се на шипке и ногама разбијали прозоре ту је онда настала општа туча, на сред риве у Сплиту

Јака акција је била на баскету када су сви били на фудбалу у Новом Саду. Сви су отишли у НС. Били смо нас десетак, осим Zulu W. ту су били покојни Војвода и Тима из УЛТРАС-а. Пре текме је Жабац (гробар) кренуо да малтретира Војводу. Војвода вади сатару, Тима кајиш а Сима своју секиру Љубицу (општи смех) Свака секира је имала своје име.. (смех) Цела гробарска прва екипа побегла је тада а после много година код заједничких пријатеља сам се срео (Сима) са Белгијом. Прво ме није препознао, а онда ме је погледао и рекао: Јеси ли ти онај који ме је испред Хале спортова јурио секиром? (смех) То је све било пре утакмице, јурио сам их цео круг око хале, ни мурија није смела да приђе. Оставили смо код Дон Вита у колима сво наоружање и били смо унутра од 5000 људи у хали, 4900 глодара И нас 100. Након текме, сачекали смо их у шумици код општине Нови Београд, са камењем у рукама и разјурили... Када су наишли гробари путем код општине, нас неколико је излетело а Сима је ухватио оног Шиптара Бескета њиховог, оборио га на колена и ставио му секиру изнад главе. Масовно су људи стали колима да виде шта ће бити Пита Сима, ко ће први? А оно тајац (смех)

То је било годину дана после тога када смо им на Ауто команди објаснили где им је место. То је била кључна туча и после тога се гробари никада нису опоравили. Тада смо их излечили од навијања и туча. Главоња је гробара држао изнад ауто пута да виси Сви су побегли тада.

Пре оснивања група навијање је било: ми смо цигани најјачи смо најјачи Наиме, свака група из неког града би долазила, уносила своју заставу, аплауз, скандирања, неко би водио навијање или не би, али право навијање долази тек оснивањем ове три групе: Red Devils, ULTRAS и Zulu Warriors

На уједињењу касније ниједна од тих група није могла да буде предлог. Предлози су били: Делије, Orthodox Army и још три четири Одлучили смо се за Делије.

Једне године смо отишли у Макарску на море и направили хаос. Сви смо били тада заједно. Шуца, Аца Маринада, Меда, Војвода, Илке Натерали смо оркестар на риви у време највећег национализма да свира Марш на Дрину, било је и ухапшених а били смо главна вест на медијима

Ријека је увек била интересантна. Када кренеш за Ријеку, у Винковцима, Загребу, Сл. Броду биле би туче до тамо, па онда по граду и све исто у повратку. У Загребу смо се једном тукли са једне И са друге стране воза. Зоки и Гема су откинули неке ликове тада на колодвору Они су се увек стидели да кажу да су Срби, били су овде на финалу купа и тада су нам то причали. Са њима смо се тада братимили, касније и са Варварима

Када се у Београду играло Партизан са хајдуком и Динамом, одлазили би на ЈНА. То је било најлепше, тукли би се и са једнима и са другима...



Ми смо на Red Devilse гледали као на неку врсту узора. Они су били старија група на коју смо се ми угледали. Готивио сам и ULTRAS, сви њих повезују за кореографије, они их јесу радили али нису радили само то. Учествовали су у много туча, много њихових људи је хапшено али они то никада нису истицали, нису волели да се зна и то ценим

Хорде Зла, тек задњих година смо имали тамо неко занимљивије гостовање пре тога било је углавном туристички као Нови Сад. Тих година су они полудели у позитивном смислу, до тада смо имали гостовање на које смо ишли на ћевапе. Једне године смо се зезали па смо отишли авионом у Сарајево, јели ћевапе, а једини проблем је био што је покојни Лале украо појас за спасавање из авиона (смех) који је навикао да краде појас из ДЦ9 онај испод седишта а ово је био 737 и одмах је звоило пилоту из авиона па су нас невиђено цимали око тога

Најјаче за Симу, (Зоки) када је у Осијеку на неком мосту зауставио човека који је возио бицикл, њега послао на пливање, а он ухватио да се вози по Осијеку, Винковцима, возу, и када је заспао у возу, неко му испусти вентиле на гумама, и пошто га је мрзело да носи бицикл, избаци га кроз прозор, затворен (смех)

Од међународних гостовања највеће лудило је било Дрезден. То је највећа туча у иностранству коју смо имали са њиховим нацистима. Почело је без неког реда, а није се знало код кога. Мало са полицијом, мало са нацистима, пре и после утакмице

За УФ, неки од њих су ишли са нама Супа и Лукић, рецимо.. Они су момци за поштовање и мислим да много вреде. Луди су, свака им част. Ми смо их покидали пре неку годину на Бањици, (Зоки) провалили смо их колима пре туче и искидали смо их светски, али су момци за поштовање.

У Љубљани смо се тукли са лопатама код неког градилишта са Хрватима.

На баскет у Сплит смо кренули у петак увече, мислећи да утакмицу играмо у недељу, нас тринаест из Zulu W. Тек када смо дошли тамо сконтамо да су они играли у среду неку међународну утакмицу и да је утакмица померена за недељу, тада смо исли суботом баскет, недељом фудбал, ишли смо на све није било битно где играмо. Ујутру смо дошли у Сплит код хотела Лав где су били смештени наши играчи. Сви смо стигли само фали Сима (Зоки) Ја погледам где је а он се мота са стране и носи два кофера, ја га питам шта ће ти ти кофери, а он их отвара они пуни флаша, празних стаклених. Нашао поред неке продавнице Цео дан смо носилy кофере по Сплиту и млатили се са Торцидом Сплит није био наиван, неколико година раније, нашу старију екипу су чак бацали са риве јер их је јурио цео град а њих је било само тридесет.. Утакмица се играла на Грипама, али не на великим грипама већ на малим грипама. Улазимо у халу, која је изгледала као арена, када се погледа одозго, прстен са трибинама а доле је терен. Трибине су биле близу терена. Ми смо сели десно иза коша, нас тринаест, вређали смо их негде пола минута, а онда је цела хала устала, једва нас је мурија спасла. Убацили су нас у марице које само што нису преврнули она возила. Некако смо се извукли до Книна али се паметни Сима вратио до Сплита (Зоки) да заврши неку своју женску комбинацију (смех) То је невезано за ову причу (Сима) Једне године смо путовали три дана до Сплита стајући у разним местима. Чак је покојни Војвода негде украо кутију пуну јаја којима смо се гађали. На некој станици воз је стао, а Војвода је изашао у неки сеоски WС, а ми дохватили она његова јаја па смо га све време гађали (смех) Ноћ пре утакмице смо стали у Книну да преспавамо. Сви су се ложили, као браћа Срби и то. Као сви ће да спавају код Срба. Зоки, мали Миланче и Војвода су изнајмили собу у неком локалном хотелу. Касније су сви дошли код нас на спавање. За сат времена су се сви скупили код нас на собу (Зоки). На крају задњи долази Сима. Ми кренемо да га зезамо, били смо на првом спрату да се попне на чаршаф који ћемо бацити јер доле има чувар и то му је једини начин да се попне (смех) И ми му вежемо чаршафе, он крене да се пење, и на пола пуца чаршаф За 5 минута улази Сима на врата Пи*ко носата, доле нема никога! (опште ваљање од смеха) Одемо ја и Лале покојни Војвода, накрадемо бајадере и домаћице, клопу али домаћицу сакријемо од осталих. Сви поједу све, легну да спавају и угасе светло. Ми кренемо (Зоки) Војвода и ја да крљамо домаћицу, али не скинемо целофан. Почне шушкање, остали провале да је домаћица у питању упале светло и крене општа туча 13 људи у соби од м2 око домаћице (смех)...

Сима нажалост није био у Барију јер је тада био у војсци, да је побегао добио би тридесет дана затвора, тако су ми претили..

Сваку навијачку групу смо сачекали у Београду, и испратили са батинама укључујући и Енглезе које смо ОДВАЛИЛИ од батина на оној текми када је било 4:1 за њих на Маракани. Било их је 200 смештених у кавез на истоку. Није било заједнички са глодарима...

Једне године излазим из кафане (Зоки) у 6 ујутру и на колима ми стоји порука "дођи хитно на штајгу долазе пургери". Тада смо их чекали али осим камења није било ништа посебно...

Са Ријечанима смо заједно навијали на ЈНА, финале купа против Хајдука, тада смо заједно са њима отели највећу заставу коју је Торцида донела у Београд али нам жандари нису дозволили да је унесемо и одузели су нам је и вратили Торциди...

Најјаче са гостујућим навијачима било је Вележ - Динамо, финале купа, ту је била опасна туча са БББ а са Вележовим навијачима нисмо имали посебних проблема... (смех)

Са гробарима је било добро када смо у Пиониру улетели на њихову трибину. Тада није било толико полиције као данас па се то могло извести, исто као када смо на Маракани улетели на југ.

Сећам се на дербију 1989. године (Сима) када сам улетео на терен, упалио бакљу на центру и са упаљеном бакљом дотрчао до Севера и клекао испред њега. Сутра ујутру су ми дошли пандури на гајбу: "Добар дан, пођите са нама!" 60 дана директно, код судије за прекршаје... Културно... (Смех)

А имали смо ми још таквих акција и егзибиција (Зоки). На утакмици Звезда - Динамо, нас двојицу ухапсе у првом минуту.. Стојимо на шипци, нас двојица, и мени се господин (мисли на Симу) окреће и ка&#
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

Jedna davna iz Mostara grada. Mislim 1989. godina kada je Željo zijanio 5:1. Mi napravili transparent "Thrashcrew" i u Mostar. Krenulo nas 150-200. Nas 7-8 se izdvojilo i nadjemo neki parkic da se odmorimo. Ono dorucak, piva, sokici, zajebancija. Lopte sa nekom djecom igrali. Prolazili neki Veležovci, ali nam fakat nisu bili zanimljivi i nismo obracali paznju. Zato oni na nas jesu. To jest lijepo nas snimili. A, mi sirili novi transparent, slikali se. Maksimalno opusteno.

I dodje vrijeme za polazak do hotela Ruza gdje smo se svi trebali naci i da napravimo korteo pa kroz grad na tekmu. Taman se mi popakovali kad neko viknu eto ih i dvojica nasih odmah se noge uhvatise. Ja onako lagano okrenut ledjima viknem im sta bjeze, neka ih tuci cemo se. I onako smekerski se okrenem i vidim kroz zbunje neko istrcavaju Velezovci, sigurno njih jedno 30.

Mi se lijepo uhvatimo taban fijakera jer je odnos snaga bio bas los u nasu korist. Istrcimo na Rondo i odaberemo jednu ulicu i nastavak bjezanije. E, tu su nastali prvi problemi jer ja i jos dvojica nismo mogli vise trcati. Pocnemo mi da vicemo da se stane jer ne mozemo vise kad naidjemo na neku bolnicu sta li u izgradnji. Tu se mi latimo nekih dasaka. Portir pistolj na nas, a Veelzovci se parkiraju preko ulice jer sad naoruzani letvama nismo bili vise onako lak plijen.

Naidje neki auto, kad drot. Odmah pistolj na nas. Jebe majku, mi saramo po starom mostu i carsiji sad ce nas pohapsiti. Mi vicemo da nismo da bjezimo od ovih sto nas ganjaju. Uglavnom ode drot, a mi naoruzani izadjemo na neku aveniju. Tu nadjemo neka 2-3 kafica i parkiramo se. Daj pice svima uz letve dobro je imati poneku casu i flasu za artiljerijskog napada.

Ovi Velezovci okruzili kafice i jebu nam majku kako necemo zivi iz Mostara izaci. Sad je vec laksa situacija i mi se malo okurazili jer vidimo da im nije svejedno pored onih letava sto smo nabrali. Odjednom iz ovog drugog kafica izlazi tip stariji preko 40 godina, nizak, nabijen i pravo na Velezovce. U stilu jebem vam majku vi cete da dirate moje Sarajlije i na njih. Nabi dvojicu nogom u guzicu, jednom samar i ovi se razbjezase uz "nemoj, nemoj". Mi se povaljasmo od smjeha.

I dovukosmo se mi do Ruze tamo ostatak ekipe. Ispricamo sta je bilo i pocne zajebancija na nas racun. Na stadionu mi vikali "Zeljo, zeljo muslimanski tim cijela Bosna ponosi se s njim", a Mostarci odgovarali sa "Jugoslavija, Jugoslavija, Mi smo Titovi Tito je nas".

Poslije nekad na Kosevu igro Velez i mi dosli da se vidimo sa jednim drugom, koji nazalost vise nije medju nama, i prepoznamo par ovih likova sto su nas ganjali i oni ce nama nesto u folu "izvinite mi kontali vi sirko, djine, horde zla..da smo znali da ste zeljovci ne bismo".
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

Zvanicni izvestaj SUP-a iz Splita sa utakmice NK HAJDUK-C.ZVEZDA 2.8.1987 godine.


N A V I J A C K A K A V G A

*Huligani sa tribina nered preneli na gradske plocnike* Prevrnuli automobil

SPLIT: Varnicenja medju navijacima koji su pratili utakmicu izmedju Hajduka i C.Zvezde rasplamsala su se tek na ulicama Splita pri zavrsetku ove inace lepe,fer I sportske utakmice. Kako su nam rekli rukovodioci SUP-a Split,protiv svih izgrednika,od kojih su vec neki poznati,bice podnete prekrsajne prijave. Lepu fudbalsku predstavu,koja u Splitu vlada uvek kada igraju, dva vecita rivala,pokusali su vec tokom utakmice da pokvare neobuzdani navijaci dva tima koji su dosli na stadion raspolozeni za kavgu a ne za sportsko navijanje. To sto za vreme utakmice nije doslo do vecih incidenata,treba u prvom redu zahvaliti radnicima Splitskog SUP-a koji su u velikom broju pratili zbivanja na tribinama I intervenisali uvek kada je to bilo potrebno.Tako je za vreme same utakmice u toku prvog poluvremena,zbog provokativnog navijanja I bacanja predmeta na zapadnu tribinu,od cega je jedan gledalac povredjen, 7 navijaca beogradskih crveno-belih privedeno u SUP I protiv njih ce biti preduzete odgovarajuce mere. Svi su punoletni.Iste mere bice podnete I protiv Hajdukovih navijaca koji su ulici Sinjskih zrtava posle utakmice prevrnuli automobil marke “dijana” registarske oznake BG-804-583. Rec je o grupi cetiri-pet navijaca za koje u SUP-u kazu,da na osnovu izjava ocevidaca znaju ko su oni I da ce vec danas biti privedeni. Inace kako saznajemo nedolicno ponasanje navijaca je pocelo pre same utakmice,vec u vozu “Dalmacija ekspres” koji je u Split stigao u 18 I 45 casova. Grupa od pedesetak navijaca C.Zvezde,kako je osoblje informisalo operativce SUP-a,po dolasku u Split ponasala se nedolicno I provokativno prema putnicima. Rec je o grupi navijaca iz Beograda,Sarajeva,Panceva,Lazarevca I Knina.Oni su po dolasku na zeleznicku stanicu organizovano krenuli na stadion,a od strane policije upozoreni su da vode racuna o svom ponasanju.Jedna grupa od pedesetak navijaca Crvene Zvezde ,kako saznajemo u SUP,napustila je stadion Poljud pola sata pre zavrsetka meca I pevajuci provokativne pesme u ulicama Ivanicevoj I Aljinovicevoj bacali su kamenje na parkirane automobile,obliznje balkone I lokale. Uvidjajem koji su nakon toga obavili radnici Sup-a utvrdjena su ostecenja na nekoliko kola sa splitskim oznakama,dok je jedno vozilo splitskih oznaka teze osteceno jer su mu polupana stakla,pa su dvojica navijaca uhapsena. Na citavoj obali saznajemo dalje,cetvorica iz ove grupe koji su vec indentifikovani,napali su dvojicu gradjana,kojima su naneli lakse telesne povrede.Neko iz ove grupe nasilno je otrgnuo lancic oko vrata jednom gradjaninu. Da su navijaci crveno-belih dosli raspolozeni za izazivanje nereda,potvrdjuje I to sto su,prema izjavama ocevidaca, sa sobom nosili letve, lance I druge opasne predmete.
IZVESTAJ PRENEO NOVINAR: P. SAMARDZIJA
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

Belaj ispred Katedrale

Jedna od grupa, koja je "vidjena" na Mundijalu, jer je sasvim jasno istakla svoj
transparent, svako su "Horde zla". Doduse oni su to i najavljivali, cak pokusali su da
organizuju neke sastanke vodja svih grupa u Jugoslaviji, da se izdejstvuje primirje,
neku "koaliciju", ali posto u tome nisu uspjeli, ucinili su ono sto je od njih zavisilo.
Otisli su u Italiju.

Sta, zapravo kazu "Horde zla" o Mundijalu:
- Ova ekipa iz Sarajeva je zakuhala ono protiv Svaba u Milanu. Mi smo ih marisali. -
kazu na pocetku razgovora. Taj njemac jeste fino gradjen, i osisan, i faca je - OK je
huligan. Al' jebote, dobije udarac u tintu, shvatas, on se sjebe, njega to zbuni. To je
za njega kraj, povlaci se. Znaci, nije on otporan na udarce. A kod nas, ovaj nas
Balkanac, kod njega samo probudi jos vecu ljutnju. Mi smo tu u prednosti, sto smo
veci divljaci, sto nemamo te kulture, nemamo nikakvih kodeksa, jebote. Mi smo
neki divlji narod.

Nas je bilo desetak u ekipi. Bilo je jos navijaca iz Sarajeva, koji doduse navijau za
Sarajevo, ali da su iz kupa nisu. Tamo je sve regularno bilo, samo bruka je sto na
stadionu nisu bili momci iz velike cetvorke, koji su se toliko hvalili da ce ici, da ce
belaj praviti, da ce, bez obzira sto nece ici zajedno, izmedju sebe pokazivati ko je
sta, ko je gdje. Htio bih pozdraviti Novosadjane. I Milanu su bili u Bolonji pogotovo.
Stvarno su momci OK. Ponosi se sto je Jugosloven, svatas. To je jezivo kad vidis 35
milja Njemaca, sjede, cugaju, to sve pijano. A ti nigdje nemas pica, gladan, zedan,
moras krasti, jebo te, da dobijes robiju, zbog hljeba i piva. A Njemci - to dosli sa
dvije hiljade motora, pa kamp prikolice, nose pakete piva, zastave, trube,... Mi ko
fukare , ba. Ili, dodze mi onaj s kravatom, sjedi iza mene i kaze mi - sjedi dole.
Jebo ti mater, pa mogo sam ja kuci sjediti i gledati. Sto sam dosao koji kurac
Pored navijaca koje smo ocekivali mozda u jos vecem broju, iz Sarajeva je u Italiju
krenuo i jedan karavan druge vrste. To su bili oni koji su na Mondijal gledali
pretezno komercijalno.

- Kasnije nam se pridruzila jedna ekipa Cigana iz Sarajeva, lopovi, znas. Inace,
vecinom je Italija puna Sarajlija. Do Rima smo dosli dole, ovo sve gore drze nasi
saneri. Bolonju, pogotovo. Samo sto oni nisu htjeli da se ofiraju, ono da su navijaci,
vec da kradu. Koriste guzvu, dzep i to. Ali, ipak svi koji su bili tamo znaju za tu
situaciju kad je onaj Cigan, kad smo primili gol uhvatio onu Njemicu i razbio joj
aparat. Krivo mu bilo sto ga slika. Ima jos takvih ljudi koji su u srcu stvarno
Jugosloveni. A ne srati kao sto su dvojica ispod nas donjeli dvije zastave HDZ-a.
Jedan jaran je to primjetio. I bas ta grupa Novosadjana i mi, koji smo svo vrijeme
navijali, tad smo ih zasuli nekim konzervama. Kao fol piva, u stvari pod pritiskom
deeset posto pive, sve ostalo voda, i onda su pobjegli. Sakrili se , a zastava, ikao je
to neko pisao nije uhvacena.

Jugosloveni ne bi bili sto jesu, ili ako hocete, Bosanci ne bi bili Bosanci, da nisu
onako i namjerno i spontano nekoga zajebali.

- Nije bila losa ta frka s Njemcima. To je bilo prije utakmice, mi smo dosli u Milano
umorni, jer nije se moglo ni u putu spavati. I zbog drugih navijaca, a i bilo je puno
lopova. Znas , ono na medjunarodnim linijama. Kod one crkve, kako se zove, one
ogromne katerdrale su sestorica Sarajlija nesto zakuhala. I nas desetak im se
prikljucilo i ovo, iskreno da kazem, nismo se nesto posebno tukli. Bio je jos jedan
momak iz Beograda, Grobar, dobar momak, dobro se udara. Al' nismo se toliko mi
tukli, kako smo sranje zakuhali. Onda smo se povukli, al su onda uletili Talijani.
Talijani su ih pobili ko konje. Tada su karabinjeri uletili izmedju Talijana i Njemaca,
pa su onda i oni popusili. Onda su zapucali onim gumenim metcima, a njemci su
odgovorili raketama. Lom je bio, da smo gledali utakmicu, da je prosla, upustili bi se
i mi u taj belaj, bio je bas pravi. Ali, kad si vec dosao zbog utakmice, bolje belaj
ostaviti za poslije.

Posebnu ulogu u carakama s njemackim navijacima imali su oni koje gotovo niko
prije pocetka Mundijala nije posebno pominjao ali na koje je uvijek moglo da se
racuna. Makar kad je patriotizam u pitanju.

- Nakon tekme u Milanu, bilo je samo malo koskanja po parkovima. Najgore su bile
ove nase - Jugo-Svabe. Oni ih ne mogu organski podnjeti. Bilo ih je stvarno dosta.
Nosili su one zastave na motikama i gdje god su sreli Svabe, oni su ih maltretirali.
Skidali su im onim motikama kape, pa ako sta jos i zakace boze moj, cigarama palili
zastave. Uopste, Svabe su se pokazale tanke, nekako. Cim ih nema neka veca
masa, nemaju muda. A bilo ih je ubjedljivo najvise. Sa njima su bili i ovi Interovi
navijaci, jer i oni su fasisti. "Milanezi" su svi bili za nas.

Kasnije smo culi sa su Delije i Grobari valjda zajedno, ali sta ja znam kako, bili u
Veroni. Culi smo da nije bilo nikakvih sranja.

Cao Tifo
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

dinamo zagreb wrote:
Morcic wrote:

Da li se sjecas magazina "cao Tifo". To je bilo kraj 80-ih pocetak 90-ih. se jos mogu nabavit prvi brojevi??

Do you remember about the magazin "cao Tifo", beggining 90's, Interviews from capo's ex yu,.... Is it possible to get the first numbers?
yes, some lad from torcida forum scaned "Tribine", "Navijacka tribina" and "Cao tifo" magazines. Cao tifo is ex. yugoslavian magazine.


so more links are here:


"navijacka tribina" no 2. (1996)

Image

http://rapidshare.de/files/33925349/N.T ... 2.rar.html


"Cao tifo" no 10. (1991)

http://rapidshare.de/files/28088752/__2 ... 0.rar.html


"Cao tifo" no 9 (1991)
http://rapidshare.de/files/28089577/__2 ... 9.rar.html


pass: Th
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

dinamo zagreb wrote:Croatian ultra magazine "Tribine" from 1995 - late 90', unfortunatly now there aren't any magazin like thatin Croatia.

Tribine (no 1) 1995
http://rapidshare.de/files/25738216/TRI ... 1.rar.html

no 2.
http://rapidshare.de/files/27958432/TRI ... 2.rar.html

no 3.
http://rapidshare.de/files/33696759/TRI ... 3.rar.html


pass: Th
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

Post Reply