Igrači koji su obeležili sezonu 2011/12

Sve stare, glupe i ostale stvari koje ne zaslužuju posebnu pažnju...
User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Igrači koji su obeležili sezonu 2011/12

Post by Booze Brothers »

http://www.ofkbeograd.net/

Doslo je vreme da se izglasaju laureati za ovu sezonu. Kao i prošle godine ni ova sezona neće ostati u dobrom pamćenju jer se nista osim osrednjih rezultata nije ostvarilo. Sredina tabele i 1/4 finala kupa nije ono sto navijaci Beograda žele!

Ali nastavljamo sa praksom proglasavanja igraca koji su obeležili ovu sezonu... Odlucio sam da ovog puta glasamo malo drugacijom metodom koja je cini mi se postenije... dakle umesto dosadasnjeg jednog glasa, glasacemo za tri fudbalera... Igracu koji je po vama obeležio ovu sezonu dajete pet glasova, onom do njega tri, a trece rangiranom dajete jedan glas! Na kraju cemo to sabrati i uz usmeno glasanje (nemaju svi net) proglasićemo zaslužne za ovu sezonu i dodeliti im plakete. Glasajte i za igraca koji je obeležio ovu sezonu i za mladog igrača koji je najvise napredovao!

Glasacemo najverovatnije do petka pre podne ili do subote pre podne ako se tekma sa Slobodom bude igrala u nedelju... mada i to zavisi od ovog sto izradjuje plakete!

Da biste lakse mogli da se odlucite, pored vaseg licnog utiska, uzmite u obzir i statistiku koju možete da sagledate na ovoj stranici zvaničnog sajta - http://www.ofkbeograd.co.rs/?tip=liga&show=7 kao i ovoj - http://www.ofkbeograd.co.rs/?tip=kup&show=8 te ovoj - http://www.ofkbeograd.co.rs/?tip=players&show=all Takodje, statistiku imate i na nezvaničnom sajtu - http://www.ofkbeograd.net/index.php?id=213
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: Igrači koji su obeležili sezonu 2011/12

Post by Booze Brothers »

i naravno da fudbalska igra jeste presudna, ali kada odlucujete uzmite u obzis i ponasanje datog igraca, njegov odnos prema dresu, navijacima, medijima...
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: Igrači koji su obeležili sezonu 2011/12

Post by Booze Brothers »

U ovoj sezoni, gledajući i prvenstvo i kup, devetorica igrača imaju preko 20 nastupa. Lukac, Bati, Kecoje, Mijic, Roda, Petko, Simke, Nemanja i Osmanaga. Neki igrači su došli zimus, neki bili u nemilosti trenera, jednog, ili drugog, ili oba, a dosta njih je doživelo teske povrede pa nisu mogli toliko utakmica da odigraju (Zera, Pavlovic, Milka, Puro...) ...

Najvise minuta je odigrao Lukac - svih 2610 u prvenstvu plus sve kup tekme! Onda idu Kecoje, Nemanja, Petko...

Najbolji strelac je Batioha sa 7 golova, a prati ga Puro sa 6 (racunajući i kup), pa Pop sa 5, Osmanaga sa 4... Po mojoj evidenciji najbolji asistenti su Roda, Simke i Petko sa po četiri dodavanja, a po transfermarktu svih trojica imaju po 5...

Najgrublji igrač je Kecoje sa 8 kartona, a prate ga Petko, Roda, Sinđa... Rumenigea su dobili Stiven Markovic i Simke... dupli žuti su zaradili Rodica i Osmanaga...
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: Igrači koji su obeležili sezonu 2011/12

Post by Booze Brothers »

ajd da bacim svoj sud...

Po meni se izdvajaju sledeći igrači:

Lukač, Nikolić, Kecojević, Rodić, Petković i Batioha, eventualno Mijić, Osmanagić, Simke, Puro...

Lukač je očajno startovao, direktan je krivac za dosta golova u uvodnih par utakmica šampionata... godine neigranja su ostavile trag... Dosta je bio neodlučan, rastrzan, bez samopouzdanja... Njegova igra nogom nas je mnogo kostala... Kako je vreme prolazilo, a Švaba ga trpeo i verovao u njega, Luka je bio sve bolji i bolji! Koliko nas je samo spasao sigurnih i već viđenih golova! Jos njemu fali dosta toga, pre svega mora da bude odlučniji, da brze baca lopte u kontre, mada je i na tom planu itekako napredovao, ali on je po meni obeležio veliki deo ove sezone, pogotovo ovo proleće! Ulivao je sigurnost u ekipu, pogotovo na rastimovanu odbranu koja je primila pregršt prejeftinih golova! Neka nastavi da im komanduje!

Nikolić je po meni bez ikakve dileme obeležio jesenji deo šampionata. Momak je odigrao odlično i dao nam je na brzini koju nismo imali sa Vesom. Vesa je imao nesto drugo sto Nemanja nema, to sto bata Vele ima, njegove teledirigovane lopte i pregled terena, retko koji igrac u Srbiji trenutno moze da se meri, ali mislim da smo sada bili pokretljiviji... Zbog taktike smo mnogo kružili okolo naokolo i vraćali loptu suviše u naše polje... da je taktika bila ofanzivnija on bi se još više iskazao... Ove polusezone pruža tek polovinu onog sto je davao ranije... nista ne valja... dobro, nije bas da nista ne valja, ali sam od njega očekivao da explodira u drugom delu sezone... steta je sto nije davao golove sa distance jer stvarno ima shutinu, a pokusavao je, ponekad i malo sebicno! Čuo sam neke glasine da je u fazonu da neće vise kao da igra za druge :shaking: već hoce da daje golove pa je to možda problem... još mu opasno zameram na izjavama po medijima o njegovoj ljubavi prema ciganima... prijatelju, navijaj ti za koga hoćeš, ali dok si ovde takve izjave se ne daju! To je opšta kultura! Moras da postujes nas dres! Sa druge strane njemu nije niko ni rekao da to sto prica nije normalno, a i ti novinari su se utrkivali ko ce pre da ga pita nesto oko toga...

Kecojević je od ove sezone kapiten! Jeste dosta sazreo i ima respekt kod igraca, mnogo znaci ekipi! Dosta je napredovao sto se tiče orijentacije na terenu jer je ranije umeo da ispadne iz linije kod ofsajd zamki. Nedostaju nam njegovi golovi kod prekida! Nema sta, on je jedan od oslonaca ekipe, kicma tima, u duel ulazi muški, ne stedi ni sebe ni protivnika... Sa druge strane, zadnja linija na velikom broju utakmica uopšte nije funkcionisala, pogotovo u prvom delu sezone, ali i kasnije kada je u ekipu ušao još neiskusni Vasiljko koji sigurno ima velikog prostora za napredak... da li zbog toga sto su se dosta menjali štoperski dvojci ili zbog čega već, to ne znam, ali pravili smo početničke greške, pogotovo Kecojevi stoperski parovi... Sosa Babic i ranije Svaba je na treninzima morao vise da uigrava poslednju liniju... suparnički su igrači davali golove sami kao duhovi, ne zna se čiji je koji igrač... Kecoju svaka cast za odnos prema navijacima i nasem dresu!

Rodić je ove sezone po meni eksplodirao, a on tek ima kapaciteta da napreduje! Pokazao je starijim saigračima kako se bori za svoj dres i kako se pokazuju zubi izvikanim i nabedjenim kvazi zvezdama crvenih i crnih! Vidi se da je sa svojim godistem u omladinskim selekcijama navikao da pobedjuje nedodirljivi državni dvojac i da u te utakmice ulazi sa pobedničkim mentalitetom... Ne razumem zašto je selektor omladinske reprezentacije prestao da ga zove na okupljanja.... Imao je i Roda dosta slabijih utakmica gde je pravio dosta gresaka, ali ne sećam se da je na nekoj igrao proračunato, da se stedi i dozira...

Petko mi je u rangu sa Rodom i kada bi ovaj bekovski par ostao još koju godinu tek bi se videlo koliko je to jako! Petko na nekim tekmama nije bio siguran, nije kidao kako ume, ali podatak da je uz Rodu i Simketa nas najbolji asistent to dovoljno govori o tome koliko znači za ekipu. Plana se ove godine pored njega nije naigrao... Momak ima tek 20 godina i standardan je mladi reprezentativac!

Bati je isto tako izleteo ovog proleća. Nas najbolji strelac, a sa svojih 172 cm dao je vise od polovine golova glavom! Dosta je napredovao i tehnički, ranije je bio totalno nedefinisan nekako, gubio se u prostoru, pa tako sve cesce vidjamo biciklice i prodore u sesnaesterce... U odnosu na raniji period postao je i dosta agresivniji u defanzivnim duelima! Jesenas se nije nesto iskazao, da bi u nastavku sezone kod Soskagona držao standardno dobar ritam i bio iznenađujuće efikasan! Takodje, mora se reci da iako je zabijao golove, da je isto tako promasivao ono sto se ne sme, ali je uvek davao sve od sebe...

Ostali navedeni, uz stvarno dužno poštovanje, ipak ne mogu da udju u konkurenciju sa pomenutima... Mijiću svaka čast za prvu sezonu na glavnoj sceni posle dolaska iz treće lige, samo neka ovako nastavi. Osmanaga je imao opasno dobrih partija, ali ga je Sosa jednostavno eliminisao... Osmanaga stvarno malo vise davi loptu, pravi potez više, igra se kao deca na poljančetu, ali je tehnički verovatno naš najpotkovaniji igrač koji može da igra u punom ritmu tokom cele utakmice! Simke je na nekoliko utakmica pokazao koliko znači za ekipu i kako jednim potezom može da odluči pobednika, ali na dosta njih je toliko davio loptu, usporavao igru, nije imao agresivnost, da je to stvarno bilo za kidanje živaca... Puro je jesenas davao golove, ne neke lepe, ali je tresao mreže, da bi na proleće sto zbog povreda, sto zbog eventualnih losih odnosa sa trenerom i sa kim sve vec, bio totalno neprimećen...

Iskren da budem, veoma mi je tesko da se odlučim kome da dam glasove... nas fudbal je toliko očajan, ali takav je kakav je, bolji nemamo, a uslo u krv jebiga... premisljam se oko Lukaca, Nikolica, Rode i Kecoja... Ne znam, Roda je nase dete, tu mi je sigurno u prednosti, ali mi je nekako Lukač favorit, iako ga dosta nasih navijaca "ceka na noz" zbog tih primljenih golova na pocetku... a kada bi Lukač dobio plaketu, onda bi na sva tri proglešenja pobedio golman jer je Šaranče bio laureat na prva dva... to naravno nema nikakve veze, nego razmisljam da li mi radi podsvest da kao napravim kompromis pa stavljam golmana... jeste da te golman spasava primljenih golova, ali to mu je i posao je li...

glasam malkice kasnije i pisem svoju opservaciju za mladog igraca... ajd sad malo i vi... :arrow:
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: Igrači koji su obeležili sezonu 2011/12

Post by Booze Brothers »

opet ja... :compress:

Milan Lukač - 5 poena

Milan Rodić - 3 poena

Nemanja Nikolić - 1 poen

Izvinjavam se bratu Kecoju, bata Peletu i Batigolu...

Što se tiče izbora za mladog igrača koji je najviše napredovao tu ima dosta dobrih dečaka, a koji su odigrali bar 10 utakmica... Pavlovski, Petko, Roda, Bati, Mija, Vasiljko...
Ovde ću ipak dati 5 poena Petku, jer je Roda vec tri sezone prvotimac, i dobro igra vec duže vreme, već je prošle godine dobio ovo priznanje, a Pavlovski ce tek biti ono sto se ocekuje od njega.... on trenutno može da pruži vrhunsku igru, ali tek nekih 30-35 minuta... Mija vec "igra kao mator"...Dosta klinaca je debitovalo ove godine (Zdjelar, Tutnjevic, Belic, Cicovic) i sledece sezone ih sve više treba priključivati ekipi, ali moraju da se dovedu kvalitetni stariji igrači da ti mladići rastu uz njih... a ne mogu, a da se ne setim ne ne pomenem Milunovica i Bajica koji su morali da se zadrze, ali sta je tu je, sretan im put...

Marko Petković - 5 poena

Milan Rodić - 3 poena

Batioha - 1 poen
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
ofkovac
kladionica u malom prstu...
Posts: 3645
Joined: Tue Feb 21, 2006 6:10 pm

Re: Igrači koji su obeležili sezonu 2011/12

Post by ofkovac »

rodic 5 poena

bati 3 poena

nikolic 1 poen

roda je tokom cele sezone bio konstantan, mozda par primljenih golova ide na njegovu dusu...zbog odnosa prema klubu za mene definitivno broj jedan...

bati ne zna da razmislja i zato je na drugom mestu, hoce ga gol i treba znati da se nadjes na pravom mestu...

nikolic nije igrao koliko je mogao, cim se igrac ne zalaze 100% ne zasluzuje da bude proglasen za najboljeg igraca...

sto se ostalih tice, osmanaga je dobar ali sukob sa sosom ga je kostao minutaze samim tim i rezultata...lukac je katastrofalno komandovao odbranom, masa golova posle prekida, to ne mogu da mu oprostim...kecoje takodje zbog toga od mene ne dobija poene, ne mozes bre sa 195 da primas golove glavom na svakoj jebenoj tekmi...takodje mu je igra u prostoru slaba tacka, nego je kvalitet lige ocajan pa nije bilo prilike da vidimo kako kec brani dupli pas kad su napadaci ozbiljni igraci...

sto se napretka tice...

petkovic 5 poena

bati 3 poena

vasiljevic 1 poen

petko nije briljirao tokom cele sezone ( malo ga je poremetilo evropsko do 19 godina) ali je odlican u tandemu sa rodom i ja sam sa njim zadovoljan...bati jeste unapredio igru zato je na drugom mestu, vasiljevic ima potencijal, moze da bude nesto od njega, pavlovski je premlad ubacen u prvi tim i malo je toga pokazao...

User avatar
Pendula
junior
junior
Posts: 431
Joined: Fri Jan 27, 2006 2:19 pm
Location: karaBUrma
Contact:

Re: Igrači koji su obeležili sezonu 2011/12

Post by Pendula »

Kecojevic 5
Lukac 3
Osmanaga 1
mladi igraci
Bati 5
Petkovic 3
Pavlovski 1
Za čast za obraz za bez poraza Beograd!!!

User avatar
Electric Blue
Siledzija Sebes
Posts: 3579
Joined: Wed Aug 31, 2005 11:21 pm

Re: Igrači koji su obeležili sezonu 2011/12

Post by Electric Blue »

Roda 5 :8) Bez premca...Zavidna tehnika za poziciju na kojoj to nije toliko krucijalno. Jedini nas fudbaler koji ima snage za 90 minuta. O pozrtvovanosti i odnosu prema igri ne treba ni trositi reci. Pravo ce zadovoljstvo biti pracenje dalje karijere ovog igraca koje se, na zalost, nece odvijati u dresu OFK Beograda.To je svima jasno.
Kecoje 3 -Odlicne pojedinacne karakteristike koje treba da ima jedan half igrac. Pocetkom sezone je stagnirao ali uspeva da odrzi kakav-takav konstantan ritam. Mislim da njegov individualni napredak tek predstoji. Za svakog fudbalera, a narocito za stopera i golmana je vazno da se gradi u odredjenom timu,u odredjenom sistemu. Nas tim ove godine nije imao nikakav jasan sistem, sve je varilalo i ponekad bilo na pragu haosa. Njegov side kick drugi stoperi se cesto menjali a niko mu nije kvalitativno dorastao pa je morao da zavrsava i dosta tudjeg posla,cini mi se. Da je tim bio stabilniji,mislim da bi njegovi kvaliteti bolje dosli do izrazaja. Mislim da nije bio trenutak da on nosi traku jer je u timu simke koji se svakako sam po sebi ponasa kao kapiten zbog godina i kakvog-takvog iskustva. Kecoje poseduje odredjenu smirenost koja mu moze doneti jako dobru karijeru kakvu su imali neki stoperi koji su stasali u nasem timu.
1. Bati :queen: Jebii ga,ne sme se ignorisati to sto je uradio ovaj fudbaler. Ja ga licno ne volim i ne vidim u njemu neki trajni kvalitet i potencijal,ali tako se to nekad radi, zalaganjem. Onako,po seljacki... Bravo Bati!
* Nikolic svakako svojim fudbalskim kvalitetom zasluzuje da bude uvrsten u top 3. Zbog konteksta u kome se pojavljuje ovaj igrac, ja ga jednostavno moram ignorisati...
ImageImageImageImage

User avatar
Papiga
junior
junior
Posts: 461
Joined: Thu May 28, 2009 8:05 pm

Re: Igrači koji su obeležili sezonu 2011/12

Post by Papiga »

Rodic 5 - nase dete,3 godine standardan,i isto tako konstantno dobra igra
Kecojevic 3 -mnogo vazan igrac u ekipi,odlican stoper,ali dosta puta je katasrofalno gresio u sesnaestercu,pa smo primali golove
Lukac 1 -na pocetku sezone katastrofalni kiksevi,ali potom sve bolji,spasao nas je mnogo sigurnih golova na prolecu,napreduje sve vise,samo neka nastavi
Tu su mi jos Nikolic,Mijic koji dosta napreduje,Simke,Puro ali malo igra,kao i Osmanagic,koga je sosa banovao
Za mladog:
Petkovic 5 -nas odlican bek,standardan i u ml.repki,uspesan i u napadu kao asistent....
Batioha 3 -Bati gol :) dosta je napredovao,srcan,borben,i tehnika mu ide uzlaznom linijom,samo nek nastavi,i sto me fascinira,medju najnizim u ekipi a vise od pola golova je dao glavom
Pavlovski 1 -malo minutaze dobija,ali je borben,pas igra dobra,tek ima da napreduje i pokaze ono pravo

Epa to je od mene,nadamo se iducoj boljoj sezoni SAMO NAPRED PLAVO BELI -*V!

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: Igrači koji su obeležili sezonu 2011/12

Post by Booze Brothers »

@eb, daj glasove i za mlade...
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

Garfield
prosto obozavam da gostujem...
Posts: 4160
Joined: Sun Jan 27, 2008 5:08 pm
Location: Tribina stajanje!!!

Re: Igrači koji su obeležili sezonu 2011/12

Post by Garfield »

Avgusto Batioha 5
Milan Lukač 3
Nemanja Nikolić 1


Mladi:

Milan Rodić čista petica (5)
Marko Petković 3
Marko Pavlovski 1


......Tokom cele sezone naši napadači su bili u senci veznog reda, takodje i odbrana je bila u senci vezista.....neprihvatljivo veliki broj lopti u našoj mreži, i zbog toga bar što se tiče izbora za najboljeg igrača, nijedan glas nisam dao odbrani (izuzev golmana) i napadačima, koji su opet ponavljam ubedljivo najgori deo našeg tima....
Batiohi sam dao najviše, ne samo zbog njegovih prolećnih golova već i odnosa prema navijačima kod postignutog gola....samo kad se setim onog trka u Subotici... :8) ...pritom je stranac, a valjda je pravilo da stranac mora da pruži za koplje više od domaćeg igrača da bi igrao, i bio ispaltiv...osim ako nije menadzerska komba neka.... prošle sezone solidan na momente, ove još bolji, naredne očekujem potpuni bljesak, ako ostane deo ekipe...

Lukač nas je spasao gro sigurnih golova, samim tim zaslužan je za dosta bodova, i njemu 3 poena (samo zbog onih rano-jesenjih kikseva)

Nemanja Nikolić- čisto jesenje zasluge......mada kad bih gledao po tome mogao sam komotno i Mladena Popovića da stavim umesto njega....


Mladi......

Rodić bez premca.....kao atomski mrav..stiže svugde....asistencije, prodori, otete lopte...skroman i prirodan, poštuje klub i navijače i petica za njega....

Marko Petković 3 poena....podseća me na Baneta Ivanovića, korpulentan igrač, opasno jak, prodoran, očekujem jos bolje partije naredne sezone

Pavlovski zalog za budućnost.....nije se naigrao ove sezone, ali ipak 1 poen.....

Žao mi što nije bilo mesta za moje omiljenije igrače, Kecoja i Pura........Puro je pao u mojim očima kad je išao u Aziju taman pred naš kup duel sa grobošima, i više nije to-to.......Kecoju još jednom hvala za prošlosezonske golove, kao i onaj protiv Torpedo Žodina koji nas je odveo na Ali Sami Jen....ove godine je moralo bolje, bar nas je on navikao na bolje...
31300

User avatar
Tehnodrom_BU
uvlik
Posts: 1017
Joined: Sun Oct 18, 2009 11:22 pm
Location: ....docice DAN, kad ce nas GRAD, ponovo biti PRVAK....

Re: Igrači koji su obeležili sezonu 2011/12

Post by Tehnodrom_BU »

Bati 5
Roda 3
Osmanaga 1

mladi igraci:

Bati 5
Roda 3
Pavlovski 1

User avatar
Плава Крв
junior
junior
Posts: 154
Joined: Sun Mar 01, 2009 1:05 pm
Location: ВЦ

Re: Igrači koji su obeležili sezonu 2011/12

Post by Плава Крв »

Бати 5
Рода 3
Кецоје 1

млади

Рода 5
Николић 3
Павловски 1
Образ Београда, наше престонице, има да буде светао. Војници! Јунаци! Врховна команда избрисала је наш пук из свог бројног стања. Наш пук је жртвован за част Отаџбине и Београда. Ви немате више да бринете за ваше животе, који више не постоје.
Зато напред, у славу! Живео краљ, живео Београд!

User avatar
voja 10
terijer
Posts: 1902
Joined: Mon Oct 31, 2005 10:47 am
Location: divlji zapad

Re: Igrači koji su obeležili sezonu 2011/12

Post by voja 10 »

Roda 5
Kecoje 3
Simke 1
................
Bati 5
Petko 3
Mijić 1
"un poco con la cabeza de Maradona y otro poco con la mano de Dios"

Millhill
junior
junior
Posts: 122
Joined: Sun Mar 12, 2006 8:25 pm

Re: Igrači koji su obeležili sezonu 2011/12

Post by Millhill »

Родић 5
Кецојевић 3
Петковић 1
................
Петковић 5
Мијић 3
Павловски 1

Post Reply