Po mom mišljenju sezonu su obeležili -

Sve stare, glupe i ostale stvari koje ne zaslužuju posebnu pažnju...
User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Po mom mišljenju sezonu su obeležili -

Post by Booze Brothers »

Kao u nekoliko poslednjih sezona, i na kraju ovog šampionata navijačka grupa Plava unija Beograd proglasiće igrača koji je obeležio sezonu, kao i najboljeg mladog igrača. Iako je sezona totalno rezultatski neuspesna, isto kao i prethodne dve, gde smo konstantno u sredini tabele, moramo drzati do ugleda naseg kluba i tradicije, a sigurno je bilo i pozitivnih momenata ove sezone, tako da cemo po cetvrti put dodeliti svecane plakete.

Ovo glasanje će se razlikovati od prethodnih jer neće biti demokratije. Smatramo da nije fer da svacije misljenje bude isto vrednovano. Mi iz grupe tacno znamo ko je redovan na utakmicama, bilo da ih Beograd igra kod kuće, ili na strani, znamo ko na primer gleda i treninge svojih igrača, prijateljske utakmice, ili ko iz ekipe uopste voli fudbalsku igru. Ne može biti isto vrednovan glas čoveka koji prati svoj klub ma gde god da on igrao i nekog ko rezultate prati samo u sredstvima javnih glasila.

U svakom slucaju, što više ljudi treba da da svoje mišljenje, a rezultati glasanja i odluka koji su igrači obeležili ovu sezonu će se sama nametnuti i vođstvo grupe će u narednih 5-6 dana odlučiti ko su ovogodišnji laureati, a nagrade cemo dodeliti na utakmici poslednjeg kola protiv Borce!

Za one koji nisu registrovani na forumu, svoje glasove mogu poslati na e-mail: blueunionbelgrade@gmail.com , a glasovi ce se sakupljati i usmenim putem!

Bilo bi pozeljno da ovde svoju odluku ljudi i obrazloze, a u obe kategorije se glasa sledecim principom... glasa se za po tri igraca, za najboljeg 5 poena, drugog 3, a trecem se dodeljuje jedan poen!

Da biste lakse dosli do odluke, pored vaseg opsteg utiska, koji je i najvazniji, moze Vam pomoci i statistika sa nasih sajtova -

http://www.ofkbeograd.co.rs/?tip=liga&show=11
http://www.ofkbeograd.net/index.php?id=213

I vazna napomena! Poenta nije u tome da se proglasava najbolji, vec igrac koji je obelezio sezonu. Tu, pored igara, mora da utice i samo ponasanje igraca i odnos prema nasem dresu, njegove izjave u medijima, profesionalizam...

Glasajte!
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

NekoIzMase
junior
junior
Posts: 488
Joined: Thu Sep 01, 2005 7:24 pm

Re: Po mom mišljenju sezonu su obeležili -

Post by NekoIzMase »

Aj ja cu da otvorim

Na prvom mestu Marko Petkovic koji je bio standardan tokom cele sezone, nije gresio, nikome ni danas nije jasno zasto je protiv crnog tima topciderskog beda dobio crveni karton na Karaburmi, ali ostatak sezone je odigrao po mom misljenju veoma dobro, nadam se da ce ostati bar jos jednu sezonu i da ce biti kapiten vec od naedne godine.

Na drugom mestu Petar Grbic i to najvise zbog utakmica protiv crvenog dela topciderskog brda i ta tri gola.

Na trecem mestu Lukac koji je dao smisao revans mecu polufinala kupa i koji je tokom celog drugog dela sezone po mom misljenju bio siguran.

Takodje sam razmatrao i Ivicu Jovanovica i Vladana Adzica, ali sam se ipak odlucio za ovu trojku.

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: Po mom mišljenju sezonu su obeležili -

Post by Booze Brothers »

ok, daj i mlade... neka bude ogranicenje 21-22 godine...
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

Romantic
junior
junior
Posts: 129
Joined: Tue Nov 22, 2011 11:51 pm

Re: Po mom mišljenju sezonu su obeležili -

Post by Romantic »

Po meni,
1. Milan Lukac, zbog "zacaranog" gola u Novom Sadu, jer je on kao pojedinac tada ostavio ceo tim u igri za revans, s obzirom da je Kup bio prioritet.
2. Petar Grbic, zbog postignutih golova u ligi, i naravno onih u Kupu.
3. Ivica Jovanovic, prevaga su golovi, i dobra igra.

User avatar
BU Shid
...disem za tebe...
Posts: 1396
Joined: Mon Oct 16, 2006 2:28 pm
Location: ШИД
Contact:

Re: Po mom mišljenju sezonu su obeležili -

Post by BU Shid »

5 bodova- Marko Petkovic- iako mislim da je proslu sezonu bio za nijansu bolji i ove sezone je pokazao da ce biti sjajan igrac...
3 boda- Petar Grbic- jednostavno igra fudbal(koliko god to glupo zvucalo). Ima nesto sto dugo nisam video na nasim terenima...
1 bod- Milan Lukac- nadam se da ce da ostane jos koju godinu kod nas, jer ovakvim partijama kupuje sebi kartu za inostranstvo...

Sto se tice mladih-
5 bodova- Marko Pavlovski- mislim da moze da bude bolji od Veseljka u najboljim danima...
3 boda- Petar Golubovic- nije igrao mnogo, ali mislim da ima ogroman potencijal i da ce iz sezone u sezonu biti sve bolji i bolji i to vidno...
1 bod- Miljan Skrbic-takodje je malo igrao ove sezone, ali u buducnost ga svakako vidim kao standardnog prvotimca...
Image
МАРКО ПАВЛОВСКИ ФАН КЛУБ
ПЛАВА УНИЈА-СЕКЦИЈА ШИД-

NekoIzMase
junior
junior
Posts: 488
Joined: Thu Sep 01, 2005 7:24 pm

Re: Po mom mišljenju sezonu su obeležili -

Post by NekoIzMase »

Evo mladi izvinjavam se.

Prvo mesto, Petar Golubovic, decko koji nas je sve ucinio ponosnim zato sto je izabran kao kapiten Nike Challenge tima...
Drugo mesto, Marko Pavlovski - ako ga puste da pokaze pun potencijal i daju mu slobodu da igra fudbal bice cudo...
Trece mesto Sasa Zdjelar - da li se meni cini ili ovaj decko moze da igra na vise pozicija, uglavnom mislim da uvek uradi ono sto se od njega trazi


ofkovac87

Re: Po mom mišljenju sezonu su obeležili -

Post by ofkovac87 »

1) Petar Grbic
2) Milan Lukac
3) Dragan Bogavac

Mladi..

1) Marko Pavlovski
2) Sasa Zdjelar
3) Petar Golubovic

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: Po mom mišljenju sezonu su obeležili -

Post by Booze Brothers »

Evo da bacim i moju neku analizu...

Ako gledamo statisticki, igraci sa najvise odigranih utakmica, prvenstvo plus kup, su Lukač, Adžić i Nikolić sa 29 utakmica! Slede ih Bati sa 27, Petko (26), Grbić (25), Vesa (24), Vasiljko (24), Jovanović (23), Pavlović (23), Čavrić (22)...

Najbolji strelac za sada je Grbić sa 9 golova, a sledi ga Jovanovic sa 8 pa Bogavac sa 5 na ukupno 11 odigranih utakmica. Najvise asistencija imaju Nikolic i Trivunovic - po 5, a prate ih Grbic i Jovanovic.

Najgrublji igrac je Adžić sa 8 žutih kartona, a dva crvena je dobio Petkovic.

Najveći džoker je bio Bati sa 14 tekmi na koje je ulazio sa klupe, a prati ga Tufa sa 12. Najviše puta je zamenjen Grba - čak 12 puta.

To je statistika, a sada da napisem licni utisak. Idemo po pozicijama.

Golmani: Lukač je neprikosnoven na našem golu kao što znamo i jedan je od najiskusnijih nasih igraca sa 28 godina. Poceo je očajno, nije mogao da se prepozna, primali smo kretenske golove, ali se stabilizovao u drugom delu jeseni i pokazao sta sve može! U nastavku sezone je briljirao, o utakmici u kupu u NS necu trositi reci. Tu su mogli da nas otkinu sa bar 5 razlike da nije bilo njega u ulozi hobotnice! Gol su još branili i mladi golmani, Dragojević i Čupić i na tih par utakmica su sjajno obavili posao. Imamo buducnost, a videcemo da li će Lukač i dalje braniti naš gol.

Bekovi: Na desnoj strani je neprikosnoven Petković koji je konstantan, a mislim da on može mnogo, mnogo više da pruži. Na kraju se i povredio. Ako ostane sledece sezone, on bukvalno mora da bude jedan od vođa tima! Za pohvalu je njegov odnos prema klubu i videlo se da mu je stvarno bilo tesko posle ispadanja iz kupa. Kada on nije igrao menjali su ga malo Stanojević, malo Pavlović, Golubović... Mora biti prave alternative na Petka! Na levoj strani smo jesenas imali Rodića koji je za naše uslove igrač najvećih kvaliteta. To se najbolje videlo kada je otišao i koliko nam je falio ovog proleća. Nije bas sjajno krenuo sezonu, kao ni većina igrača, ali je u drugom delu jeseni pokazao svoje lice i šta sve može da pruži! Kada on nije igrao, Milinko je stavljao Pavlovića kao isiljenu zamenu i to nije ličilo ni na sta. Ovog proleća se na njegovoj poziciji najviše experimentisalo i veliki minus ide upravi sto nisu doveli pravu zamenu, nego smo menjali i menjali, pa se tako na toliko važnoj utakmici kreće sa Punoševcem na levom boku. Momak nema iskustvo i nije se tad snasao nikako. Kad pricamo o Punosevcu, poseduje odličan centaršut, lagan korak ima, prodoran je... Ono što me je kod njega razočaralo je manjak srca na utakmici u Kuli i Novom Sadu. Ti si mlad momak, moraš da grizeš, a ne da čekaš igrača na dva metra od sebe! Dobio je šansu na par poslednjih utakmica i tu se pokazao sasvim dobro. Najvece igranje i experimentisanje nase uprave i trenera je vraćanje Mijića na levog beka. Momak se trudio koliko je mogao, ali on jednostavno to ne može da igra! I dolazimo do Vasiljevića koji je igrao i na levom beku i sasvim fino odgovorio na zadatke, čak i u ofanzivi, bez obzira sšto je korpulentan. Dosta puta je probijao i davao upotrebljive lopte! Dobro je da na njega možemo da računamo i kao štopera i kao beka!

Štoperi: Dosta smo menjali štoperski dvojac tokom cele sezone. Najviše su igrali Vasiljević, Adžić i Gašić, a pri kraju prvenstva igrao je i mladi Golubović. Na jednom meču je igrao i Božović i solidno odgovorio na zadatke. Šta reći, na dosta utakmica je to izgledalo fino, ali na njih masu nikakvo! Koliko smo samo primili smešnih i dečijih golova. Mnogo smo i spori zbog korpulencije igrača. Gašić prvo nije dobijao šansu, ali je ćutao i radio. Posle se i povredio, ali je u nastavku sezone solidno odgovorio na sve zadatke. Adžić je odlično krenuo, gazdovao je u defanzivi, da bi kasnije odjednom nekako izgubio samopouzdanje, krenuo da greši, bivao prespor. Vasiljević je polako resio svoj najveci nedostatak - manjak samopouzdanja i igranje pod grčem! Može on još da se oslobodi i da bude još mnogo bolji! Vasiljko je sasvim solidno odigrao ovu sezonu! I sad dolazimo do, po meni, najprijatnijeg iznenadjenja, Petra Golubovića. Mene je to iskreno smaralo, ti koka kola kampovi. Reko menadžerski fazoni da utope svog igraca i da mu naprave cv, malo da ga islikaju po novinama, ne trenira sa ekipom, a još nam došao od poganih cigana, a zna se koje su ljige šabanske nabeđene ti njihovi igrači. Dečko dobi šansu i krenuo da igra kao da ima bar 5 sezona u nogama. Skroz rutinski! Šaltali ga sa beka na beka, pa na štopera i sve je fino odradio! Još ima i muda, a i znanja da opali sa distance! Pratim ga na ovom FB i čitam mu statuse, gledam koje slike postavlja... kao da je ovde ponikao, fura privrženost klubu! Videćemo ga, samo neka nastavi ovako, hladne glave, neka se razvija lagano, kako treba, ne bih voleo da ga previse truju pričama o nekim transferima već da puste momka da se dokazuje gde je sada pa kada dodje vreme da nastavi putem Baneta Ivanovića kad već živimo gde živimo i moramo da prodajemo igrače.

nastavljam dalje sa romanom :) :arrow:
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: Po mom mišljenju sezonu su obeležili -

Post by Booze Brothers »

Zadnji vezni: Kod igrača iz veznog reda imam najviše zamerki, da najblaže kažem. U principu, tu je velika krivica i trenera Milinkovića koji fura taktiku skoro pljunutu kao što je bila Švabina. Okolo, naokolo, vraćaj nazad, drži loptu u svom posedu, prebacivanje sa jedne na drugu stranu, neko tobož građenje igre, a centarfor, jedan po pravilu, je odsečen od ostatka ekipe i neupotrebljiv je skroz! Da krenemo od kapitena... Nikolić je najveće razočaranje za mene ove sezone. Njega sam nekada gledao kao igrača koji donosi stabilnost i sigurnost! Vremenom se to pretvorilo o totalno soliranje, ubijanje igre, sporost, vraćanje lopte unazad, ili šutiranje sa 30-40 metara! Ne valja tako! Ni bata Vesa ništa bolje nije igrao. On je jedan umetnik sa loptom, ali njegov fudbal je jednostavno pregazilo vreme. Danas se igra fudbal koji ne trpi sporost, okretanje, spuštanje lopte na zemlju, mora napred! Jednostavno, kada su bili upareni Nikolic i Trivunovic to nikako nije islo! Ne zaboravljam Vesi golčinu protiv Rada i još dosta asistencija i centaršuteva, daleko od toga! On je igrač koji je skoro sa najdužim stažom kod nas, ako ne i sa najdužim, svojim odličnim igrama je zadužio klub i on svakako mora da bude postovan od svih nas! Ipak, čini mi se da ima dosta zasićenje našom ligom, ili nečim drugim kod njega... Jesenas je igrao i Brkić i to solidan broj mečeva i to zajedno sa Nemanjom i Vesom. Jasno je da sa tri zadnja vezna ne možemo biti ofanzivni kako to treba da bude! Brka je otišao u užičko Jedinstvo jer, kako je rekao, nije bio zadovoljan minutažom. Šteta, nadam se da će ponovo kod nas jer je on jedan od retkih u ekipi koji osećaju klub! Ovog proleća se se ustalio Zdjelar! Mladić, 1995. godište, a kida. Kapiten je i reprezentacije svog uzrasta. Sasvim lepo to izgleda, nema neki strah prema nabedjenim, starijim rivalima. Smorio me je na par prijateljskih gde se folirao, jaukao bez potrebe, ali to na takmičarskim mečevima nisam video. U svakom slučaju, odlično i veliki je zalog za budućnost! Pored pomenutih, na ovoj poziciji je igrao i Rustemović, ali na te tri utakmice nije nešto pokazao, osim da zna da se gradi, da je stamen, a trener Milinković nas je izluđivao sa furanjem tri zadnja vezna u formaciji koji su se bukvalno sudarali na terenu koliko su gusili jedan drugog.

Ofanzivni vezni: Tu imamo dosta dobrih rešenja pa se tu čak pravi i gužva, te neki igrači koji mogu mnogo da pruže nemaju kontinuitet zbog rotiranja. Odmah da krenem od negativnih stvari, da što pre to skinem sa dnevnog reda. Veliko razočaranje mi je Predrag Pavlović. To je kompletan igrač, veliki znalac, dovoljno iskusan, u najboljim godinama je, ali njegov odnos prema igri je sramotan. Mislio sam da će on ove sezone najviše pokazati i iskočiti, ali me je nažalost demantovao. Toliko bez srca igra, toliko je doziran da je meni muka. Defanzivu ni ne igra i onda odjednom usiljeno ukliza kao da je omladinac i dobije karton. Bezveze. Verovatno ima tu toga da je prošle sezone bio teško povređen pa da se zbog toga plaši duela, ali sve ima svoje granice. Dao je i par golčina, svi se sećamo evrogola u Smederevu, nema šta. A i bacali su ga na neprirodne pozicije, na bekove, mada je morao da pokaže bar zube tu, a on je otprilike statirao. Drugo veliko razočaranje je Aca Čavrić. Pričam o 90 posto toka sezone. Isto kao Pavlović, bez srca, a on je još i totalno nezainteresovan bio pa bar na 2/3 odigranih utakmica. Delovalo je to kao da su mu napunili glavu da je on igrač za Mančester pa je on u svojoj glavi prerastao ovu sredinu. To tako ne sme! Sine, razvijaj se kako treba, postepeno, trebaće ti u nogama i utakmice u našoj truloj ligo, videćeš. Daj sve od sebe i jebi mame, ti si ogroman potencijal i kapacitet! Poslednjih nekoliko tekmi je razbio, pogotovo cigane na njihovom terenu! Čekamo te sledeće sezone da ispraviš sve! Dolazimo do pozitivnih stvari. Petar Grbić. Nema šta, vidi se da je za našu ligu suvi kvalitet, pravi razliku na terenu. Da li može da bude igračina i u jakim juro ligama to ne znam, mislim da može. On je imao veliki problem po dolasku jer je bio totalno nespreman. Još jedna njegova velika mana je bila to sto je lutao po terenu, nije znao šta igra. Sada piči po desnoj strani, da namerno jak for i iskoristi svoju brzinu, robusnost i prodornost i kljuca golove. Isto tako moram da mu zamerim da mnogo gleda u publiku i osluškuje sta mu govore :) Tu je i standardni Bati. Nije na nivou od prošlog proleća, ali sasvim je solidno obavio zadatke. Lošiji je bio na početku sezone. Najvise puta je ulazio sa klupe. Mladi Aca Ješić će sigurno biti u narednim sezonama igrač koji će da kida. Čim dobije priliku da odigra par utakmica u kontinuitetu biće to kako treba. Vidi se da hoće sve odjednom, možda malo i izgori pa pravi određene greške, ali videćete momka vremenom, može da bude moderni, pokretljivi ofanzivni vezni koji je pun želje da pobedi protivnika! A pročitao je i bukvar tako da poštuje klub u kome se nalazi, to vam garantujem! :) Zimus nas je pojačao i Prcko Ivanović. On sigurno može da bude odličan igrač. Kada je došao imao je problem sa orijentacijom na terenu, mora da bude ostriji i odlučniji u duelu, ali biće to vremenom kako treba. Videli ste i sad golčinu koju je dao Smederevu. Miloš Mijić je bio strašno zapostavljen cele jeseni, da bi ga na početku proleća na silu gurali na levog beka gde nije mogao da se snadje i pored želje. Kasnije ga je Milinko uvodio na svoju poziciju, dao mu više slobode i on će u narednom šampionatu biti igrač koji će najviše šutirati sa distance u to sam siguran. Pored pomenutih tu je bio i naš Žerson, ali nažalost, igrač koji bi sada trebao da bude vođa na terenu više nije naš igrač. Grehota što se povredio Paločević, on može mnogo da pruži! Namerno za kraj ostavljam Pavlovskog, stvarno najvećeg dragulja među našim igračima. Svi znaju da mu je najveći nedostatak fizička građa, ali momak baš kapira fudbal, šalje iz trka odlične lopte, sve više pokušava sa udarcima sa distance, igra moderno i brzo. Šansu je dobio tek na kraju sezone. Videćemo koliko ce se računati sledeće sezone na svu tu nasu decu, da li je struka odlučila da su stasali da nose vodeće uloge.
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: Po mom mišljenju sezonu su obeležili -

Post by Booze Brothers »

Napad: Tu smo najtanji, mada nam je taktika takva da se fura samo jednog fora. Sigurno je najviše pružio Jovanović, tu nema sta da se priča. Odlično je krenuo, pa stao, bio i u nemilosti trenera koji mu je u jednom periodu šansu davao na kašičicu, ali se sada vratio u punom sjaju. Momak koji jednostavno ima osećaj za gol i zna da se nadje na pravom mestu u pravom trenutku. Inzagi style. Nema neki udarac, nisam primetio da je i neki tehničar, ali zna da asistira što je pokazao i sada protiv Smedereva. Gurali su ga i na bok i tu se nikako nije snašao. Mišljenja sam da bi on uz još jednog fora bio dobitna kombinacija po naš tim. Bogavac nam je falio kao leba! Šta da se kaže za Bogavca. Kad smo čili da dolazi bili smo u fazonu šta će nam matori i igrači koji su pauzirali. A on čim je došao dao je primer klincima sta znači biti profesionalac! Trči kao lud, bori se, daje golove. Nažalost teško se povredio zimus i mišljenja sam da bismo sa njim u timu izbacili Vojvodinu. Jbg, za statitsiku ostaje da je na 11 tekmi dao 5 golova. Od ostalih napadača tu je Tufegdžić koji je bio najveći džoker i posle Batija najviše puta ulazio sa klupe. Nije loše odigrao, ali može to bolje. Velika zamerka za njega je sto uopšte ne obraća pažnju na defanzivne zadatke u napadu i malo mu je losija orijentacija na terenu, a ume da bude i sebičan. Odlikuje ga startnost i prodornost. Na par utakmica igrao je i Škrbić, dosta zanimljiv igrač, deluje statično i nezainteresovano, verovatno zbog korpulencije, ali ume da sevne kao grom iz vedra neba. Videćemo ga kako će se razvijati, a može da bude odličan. Zabio Jagodini momački gol. Jesenas je igrao i Milka, ali jbg... sve je to jalovo i on odlazi ovog leta, čak je izbojkotovao prolećnu sezonu koju je proveo kući u Somboru. Meni je žao što on nije ostavio dublji trag kod nas, ali sta je tu je. Uglavnom, na oko 100 tekmi 16 golova. Preskromno, iako je bio dosta povredjen.
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
BU Shid
...disem za tebe...
Posts: 1396
Joined: Mon Oct 16, 2006 2:28 pm
Location: ШИД
Contact:

Re: Po mom mišljenju sezonu su obeležili -

Post by BU Shid »

Nisi podelio poene :)
Image
МАРКО ПАВЛОВСКИ ФАН КЛУБ
ПЛАВА УНИЈА-СЕКЦИЈА ШИД-

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: Po mom mišljenju sezonu su obeležili -

Post by Booze Brothers »

nisam... :) još se lomim...

Za prvi kategoriju konkurisu Petko, Lukač, Grba, Ivica, ali čak i Roda i Bogavac... za drugu Vasiljko, Zdjelica, Golub i Pavlovski...
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Džo
senior
senior
Posts: 650
Joined: Sun Aug 07, 2011 1:25 pm
Location: uz reku

Re: Po mom mišljenju sezonu su obeležili -

Post by Džo »

pozdrav svima! evo mog skromnog doprinosa ovom glasanju:
5-lukac, totalno, zato sto je i na utakmicama gde se cela nasa ekipa gubila i bila ,,nezainteresovana" drzao nivo i opasno branio.
3-grbic. zbog pokazanog profesionalizma i vrhunske igre. da se bogavac nije, nazalost povredio, on bi popio ovaj glas, ovako cu ga izostaviti iz glasanja
1-vesa trivunovic. jednostavno, on je moj omiljeni igrac i, iako je mozda ove sezone bio s vremena na vreme ispod nivoa, i dalje je delio vrhunske pasove i fenomenalne asistencije. zao mi je sto nije vise puta povlacio akcije, ali smatram da je, shodno svojim mogucnostima, davao 100% uvek i da se uvek maksimalno trudio za ekipu.
sto se tice mladjih, tu cu biti kudikamo kraci. 5 ide pavlovskom, ukratko-zmaj. 3 ide golubovicu, imao je par pehova, ali je opasan igrac. 1 bod dajem zdjelaru.
Nemam smisao za raspolaganje života.

User avatar
ofkovac
kladionica u malom prstu...
Posts: 3645
Joined: Tue Feb 21, 2006 6:10 pm

Re: Po mom mišljenju sezonu su obeležili -

Post by ofkovac »

1. grbic - iako sve nas nervira kad neki igrac solira previse, ipak je grbic pokazao neke stvari koje dugo nisu vidjene na karaburmi, dobio je prednost zbog onog gola protiv cigana kuci kad je urnisao mikica i solo akcijom resio mec...

2. jovanovic - napadac koji spada u tzv rutinere, ne treba mu 5 sansi da bi zatresao mrezu, a milkica nas je godinama ubijao u pojam sa takvim stvarima...

3. lukac - ne samo zbog kupa, vadio je stvari na jos nekim mecevima, nadam se da ce ovaj kontinuitet pozivitno uticati na njega i da ce greske smanjiti na minimum, svidelo mi se kako je vodio ekipu na marakani posto je ostatak tima bio under 21...

bogavac i roda bi sigurno usli u izbor ali su ipak odigrali samo jesen, bogavac pravo iznenadjenje, prihvatili su ga mladji igraci kao lidera na terenu i tada smo bili ubedljivo najbolja ekipa u drzavi, jednostavno u finisu jeseni niko nije mogao da nas nadigra...petko nije briljirao kao sto moze, njemu inace odgovara otvorenija igra a to kod nas ne postoji, ali s obzirom da je '92 pravo je vreme da sledece sezone pokaze da je buduci reprezentativac srbije...

mladji:

1. vasiljevic - nisam ga uopste imao u vidu za ovaj deo glasanja ali kad se malo bolje pogleda, zasluzio je, momak je morao prinudno da igra levog beka, s obzirom da nije imao nekog iskustva pre nas, dobro se pokazao, odigrao 20 prvenestvenih utakmica, sigurno da ce sledece sezone biti jos bolji...

2. pavlovski - konacno pocinje da izrasta u igraca a ne da na terenu izgleda kao talentovano detence, postaje sve odlucniji, ume da pljune iz daljine, steta sto mu nije usla bar jedna , bilo je blizu protiv radnickog i zvezde...

3. zdjelar - u pricnipu deli drugo mesto ali eto zbog propozicija zavrsio treci, dajemo malu prednost paji jer je ofanzivniji :) zdjelar je dosta namazan za svoje godine, ima taj bezobrazluk i ako se kockice poklope moze da postane ozbiljan zadnji vezni...

cavric nije dobio bodove zato sto ne koristi ni 50% svoj potencijala, prosto covek da mu izvuce usi, nadam se da ce srediti vijuge u glavim i da ce eksplodirati dogodine...

golub je tek u finisu zaigrao, vidi se da mali moze da bude brutalan, zadnju deceniju smo izbacili dosta kvalitetnih defanzivaca, ovaj mali daje naznake da ce biti paklen, voleo bih da narednih godina bude nas oslonac u odbrani...

Post Reply