"MANJE SRPSKE GRUPE"-slike novije istorije

Sa svih ostalih navijačkih meridijana...For fans from all around the world
Post Reply
User avatar
zlotvor OFKBGD
junior
junior
Posts: 361
Joined: Sun Sep 11, 2005 9:24 pm
Location: Vrtic

Post by zlotvor OFKBGD »

Imali josh neka poznata navijachka grupa u vashoj ligi?
STOP REPRESIJI NAD NAVIJACIMA

User avatar
BG Gambo
alkoholni obrok
Posts: 3774
Joined: Sat Oct 01, 2005 9:42 pm
Location: small part of Belgrade
Contact:

Post by BG Gambo »

STONE KNIGHT wrote:Kao prvo zelim da vam saopstim da se ja necu, niti imam nameru, prepucavati sa bilo kim na ovom forumu, ali cu sebi dati prostora da vas cisto informisem desavanju u Vojvodjanskoj Ligi-Zapad tj, SREMU! Pozdrav braco Srbi! :mrgreen:
ma nema ovde prepucavanja
samo stavljaj izvestaje i fotke
Potrcao je u susret tramvaju. Tramvaj ga nije prepoznao.

http://www.slobodanavijacima.com/wp-con ... 511872.jpg

User avatar
STONE KNIGHT
junior
junior
Posts: 151
Joined: Mon May 01, 2006 11:35 pm

Post by STONE KNIGHT »

Malo o nama (SK):
Fruskogorac je nastao 1919 u Sremskoj Kamenici i osnovali su ga Srbski vojnici koji su bili u Austro-ugarskoj vojnoj akademiji, danasnja ACAB stala(skola), davnih dana je igrao i po Evropi kao i u bivsoj SFRJ, dok se nisu pojavili komunjarski timovi Partizan i Zvezda, posle toga pada u beton ligu gde i ostaje dugo vremena. Prvi put navijaci Fruskogorca se pojavljuju od '92-'93. godine (poznati po imenu GREEN MACHINE) i znalo je na utakmicama da bude i po 100 do 150 navijaca, Kamenicani su u to vreme imali najvecu podrsku od Grobara iz N Sada, ali oko '95-'96 ta grupa se gasi i posecenost utakmica pada na 0.
2003 godine grupa od 10-tak momaka koji su inace isli redovno sa Firmom na Vosu, odlucuje da se odvoje od Vose i da posvete paznju svom lokalnom klubu kao i mestu. Sredinom 2004 grupa prerasta u brojku od 30-tak momaka i tada se odlucuje o nazivu grupe "STONE KNIGHTS", do kraja godine raste zainteresovanost (najvise zbog krljanaj po lokalnim utakmicama) i brojka prerasta cak do 70-80. Tada se pravi zvanican grb (vec sam ga izbacio) i bar sal, pocinje da se prate sve tekme i dolazi do prvih organizovanih koreografija. Pocetkom sezone 2005 godine broj dostize cak do 120 ljudi ali moram da napomenem da je redovan prvi sastav od 50-tak ljudi, jedini problem je prevoz pa su gostovanja nekada slabo posecena (jedino onaj ko skonta prevoz). Zadnjih nedelju dana se oformirala jos jedna grupa koja ce biti nas deo sastava, momci iz Ledinaca (mesto pored Kamenice) odlucuju da nam se pridruze jer oni nemaju svoj lokalni klub a sa nama imaju veliko prijateljstvo. Fruskogorac ce verovatno ostati i sledece godine u ovoj ligi tako da cemo imati dovoljno vremena oko organizacije grupe i pripremanja za veci rang. U nasoj ligi postoji jos navijackih grupa (za neke ste verovatno vec culi):
FK Kabel - KOJOTI
FK Slavija - GLODARI
FK Zeleznicar - PK AVETI
FK Veternik - WORST BOYS
FK Borac NS - ROBIJASI

Sledece sezone Kabel ispda i verovatno ce se njihova grupa ugasiti, FK Veternik takodje je pred ispadanje (od kako je Opacic u Z., klub propada), Glodari su dali izjavu da ne zele da idu na gostovanja (tako da su dovoljno rekli o sebi kao navijacima), Robijasi ima ih trojica (smesno), jedino ko je vredan spominjanja su PK Aveti, oni su dosta organizovani samo sto i kod njih vlada ne zainteresovanje oko kluba (jedino kada je upitanju gradski derbi). A verovatno cemo zato dobiti novu grupu u ligi (ako ispadne FK PETROVARADIN) "3,9 CREW" oni su novi, ali inace vise prate Vojvodinu nego Petrovaradin.

To bi bilo to, sto se tice upoznavanja o nasem klubu i grupi. Cisto bar malo da znate o kome je rec, ako cu vam vec ostavljati izvestaje i desavanja na nasoj sceni (kao i fotke sa tekmi). POZDRAV iz Sremske Kamenice (ne iz Novog Sada)!

User avatar
Electric Blue
Siledzija Sebes
Posts: 3579
Joined: Wed Aug 31, 2005 11:21 pm

Post by Electric Blue »

STONE KNIGHT wrote:Kao prvo zelim da vam saopstim da se ja necu, niti imam nameru, prepucavati sa bilo kim na ovom forumu, ali cu sebi dati prostora da vas cisto informisem desavanju u Vojvodjanskoj Ligi-Zapad tj, SREMU! Pozdrav braco Srbi! :mrgreen:
More da se prepucavamo...Inace nista od svega..... :wink: :D :D :D
ImageImageImageImage

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

e da...brate zaboravih...pazi se ovog eletrica..opasan ludak...
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
forum_admin
OFKovac
OFKovac
Posts: 2114
Joined: Tue Aug 30, 2005 4:36 pm

Post by forum_admin »

Ja koliko sam skapirao - Aveti su takodje u totalnom raspadu...prakticno ih nema vise...

User avatar
STONE KNIGHT
junior
junior
Posts: 151
Joined: Mon May 01, 2006 11:35 pm

Post by STONE KNIGHT »

forum_admin wrote:Ja koliko sam skapirao - Aveti su takodje u totalnom raspadu...prakticno ih nema vise...
Pa malo si upravu, oni su dosta oslabili sobzirom da su se dosta eksponirali zadnje 3 godine, najgore je sto 10.juna slave 3 godine postojanja a igraju sa nama, oni su domacini. Znam da u tom zadnjem kolu iz Kamenice ide bruka ljudi, jer je to gradski derbi a i blizu nam je, mi spremamo do jaja koreografiju a sta ce oni to neznam. Njihov klub se bori za opstanak u nasoj ligi a oni su izjavili da padom Zeleznicara u beton ligu, grupa se gasi. To je koliko sam ja upoznat sa njihovom scenom.

User avatar
Huligandza
odoh da se osvezim...
Posts: 130
Joined: Thu Oct 20, 2005 10:33 pm
Location: Istok

Post by Huligandza »

Sad kad si spomenuo Ledince,setih se blejanja sa devojcicom na plazi na Dunavu,kod onog kamenoloma...lepo mesto za bleju.Inace podrzavam vasu grupu i ideju,samo napred.

User avatar
Huligandza
odoh da se osvezim...
Posts: 130
Joined: Thu Oct 20, 2005 10:33 pm
Location: Istok

Post by Huligandza »

LOCAL DERBIES...FUCKING GREAT!
Ko zna zna...

User avatar
STONE KNIGHT
junior
junior
Posts: 151
Joined: Mon May 01, 2006 11:35 pm

Post by STONE KNIGHT »

25. KOLO Vojvodjanske Lige ? Zapad

FRUSKOGORAC ? BUDUCNOST 3:3 (0:0)

Utakmica koja je odigrana u Sremskoj Kamenici je zavrsena rezultatom 3:3. Prvo polu vreme je bilo smaranje i sa jedne i sa druge strane igraca, toliko su igrali ne zainteresovano da smo mi navijaci na kraju posedali i prestali sa navijanjem. U drugom poluvremenu se svasta desava. Po postizanju prvog gola gostiju, svi navijaci SK se dizu na noge i pocinju sa pevanjem, da bi dali podrsku svom klubu. Posle davanja drugog gola (2:1) Fruskogorca 5 navijaca SK utrcavaju u teren da bi zagrlili igrace, policija intervenise i privodi trojicu, dvojicu odmah pustaju a jednog zadrzavaju, zbog prepiranja sa interventnom. Posto je nas fotograf snimio celu situaciju ACAB se dogovara sa vodjom da ce pustiti pritvorenog navijaca ako izbrisu snimak i fotke privodjenja. Posle dogovora navijac je pusten, a mi ipak ovog puta necemo objaviti slike sukoba sa ACAB (jer smo dali obecanje). Mada 20-tak minuta kasnije jos jedan navijac pljuje pomocnog sudiju, koji zatim prekida utakmicu i zali se glavnom sudiji i delegatu, ACAB ponovo intervenise ali ubrzo pustaju i njega jer su napravili dogovor (opet) sa vodjom da se smiri situacija. Do kraja utakmice nije bilo vise incidenta ali su zato nasi igraci sa 3:1 odigrali nakraju sa 3:3 (3 gol gosti su postigli u produzetku utakmice u 91 minutu). Navijaca sa strane gostujuce ekipe nije bilo, jer ih ni nemaju, tako da su se samo culi odjeci STONE KNIGHTSa.

Slika 1 (na polu vremenu, sedaljka):

http://server4.pictiger.com/img/283798/ ... ucnost.jpg

Slika 2 (navijanje pocinje posle primljenog gola):

http://server5.pictiger.com/img/286655/ ... ucnost.jpg

SLEDECA UTAKMICA: 14.maja 2006. u 16:30h SLAVIJA - FRUSKOGORAC,
ala ce biti ludo, cela ekipa jedva ceka nedelju, koreografija ce biti odradjena da nas svi Glodari zapamte i da vide kako se bodri svoj klub na gostovanju (sto oni inace ne praktikuju).

User avatar
Eric Cartman
exbanovani starmali Raja
Posts: 5183
Joined: Wed Mar 08, 2006 10:37 am
Location: Beograd
Contact:

Post by Eric Cartman »

Stone knight,sta vam znaci ovo na zastavi Kama mama,ako mozes da pojasnis,je l' to neka fora ili ime neke ekipe,.Koliko vidim to vam je frontalna zastava.
Χριστός Ανέστη εκ νεκρών

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

fino...
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
STONE KNIGHT
junior
junior
Posts: 151
Joined: Mon May 01, 2006 11:35 pm

Post by STONE KNIGHT »

drug Raja wrote:Stone knight,sta vam znaci ovo na zastavi Kama mama,ako mozes da pojasnis,je l' to neka fora ili ime neke ekipe,.Koliko vidim to vam je frontalna zastava.
KAMA MAMA znaci skraceno KAMENICA MAJKA, posto od pocetka osnivanja grupe nasa cela ekipa je oduvek zelela da se nekako odvojimo od standardnih navijackih rekvizita, da sve bude jedinstveno a da ne kopiramo druge!

User avatar
Eric Cartman
exbanovani starmali Raja
Posts: 5183
Joined: Wed Mar 08, 2006 10:37 am
Location: Beograd
Contact:

Post by Eric Cartman »

Hvala na objasnjenju.
Χριστός Ανέστη εκ νεκρών

User avatar
forum_admin
OFKovac
OFKovac
Posts: 2114
Joined: Tue Aug 30, 2005 4:36 pm

Post by forum_admin »

JA sam pa bio ubedjen da znaci "noz - majka"...ali vidis istripovah se... :lol:

Post Reply